podviazanie vajecnikov

Príspevok v téme: podviazanie vajecnikov
vanilka1100

ahojte,mam 38 rokov a beriem lieky na cievy a tiez na posilennie srdcovej chlopne. z tohoto dovodu uz nesmiem uzivat HAK. rozmyslam o podviazani vajecnikov.prosim,ktora ste podstupila takyto zakrok teraz niekedy,podelte sa o skusenosti.zaujima ma,ci je potom menstruacia normalna a tiez ci sa tento zakrok hradi a v akej vyske. dakujem

aluska

zboznujem take zeny ktore sa pre nieco rozhodnu a potom po rokoch si to rozmyslia...
mila liliano rob si co chces, clovek ti radi aj tak si meles svoje..mala si nad tym rozmyslat pred tym ako si si to dala spravit...a inak nenapadlo ta ze tvoja mama mohla mat nieco s hormonmi?asi nie ocividne...
taketo zakroky by si mali dat robit zeny, ktore su si vedome svojich cinov...nemam slov

liliano

mila aluska mne sa zda ze by sa to malo dat len preto ze ked som bola tehotna z dcerov tak jedna si to tam dala robyt a mam aj taki ved ked to podviatu tak by to mali vedet aj odviazat aj moja mama si to dala sprvit a do rokov jej vipadali vlasy a nemala ziadne problemy nemala ani rakovinu nic potom presla do prechodu a vlasy narastli.MILA sim som zdrava a nemam ziadnu chorobu ani rakovinu ani cistu a u lekara som bola neodpovedal mi niako a preto sa to pitam tu ved sa to mozem opitat a rada by som vedela ci ich mas aj ty podviazane dakujem vam za odpoved .

aluska

hej mas pravdu...a dalsia vec je ze neverim ze by sa na to nejaky doktor dal..to by musela zena ale poriadne zaplatit...a to asi ani poistovna by nepreplatila..

aknitka

no podľa mňa zošiť prestrihnutý vajcovod .... ak by sa to aj dalo, tak šanca na otehotnenie je podľa mňa mizivá.

aluska

aknitka fakt :)ale ja proste neverim ze sa to da a aj podla internetu sa to neda...nikde o takom niecom ani najmensia zmienka

datelinka

a pamatate na ten pripad z asi pred dvoch rokov, ked chlapik podstupil vazektomiu a jeho priatelka po niekolkych rokoch "bezpecneho" sexu otehotnela? upodozrieval ju, ze ho podvadzala a az geneticke testy po narodeni dietatka preukazali, ze on bol skutocnym otcom. :-)) nahoda, ale stane sa.:-)
to len na spestrenie :-)

aknitka

ja som čítala, že predtým (nebolo napísané koľko rokov dozadu) sa sterilizácia robila tak, že sa vajcovody len podviazali, ale nestrihali. ale bolo tu riziko (aj keď minimálne), že mohlo dôjsť k otehotneniu. preto sa teraz už vajcovody aj prestrihnú. takže preto je to nezvratné. to by si musela mať šťastie, ak by si to mala urobené tou staršou metódou.

aluska

a este jedna vec..osobne si myslim ze ked sa vajickovody podvazu tak mozno sa tam aj ten vajickovod zrastie...hm neviem..ale inak niekedy sa vajickovody nepodvazuju ale prestrihuju alebo prepalia...a pochybujem ze to sa da vratit spat...ved si to vygoogluj a zistis ze nikde ziadne odvazovanie neni ani spomenute

aluska

liliano a odkial vies ci to mas z toho?ved to mozes mat z uplne inych veci.mozno ,mas cystu, mozno mas rakovinu a mozno mas len nieco s hormonmi...inak presla som si kvoli tebe strasne vela stranok a vsade je napisane ze je to trvale...zazraky sa este nedeju...ked je niekde nepisane ze je to nezvratne tak nechapem preco nad tym polemizujes ze sa to da...