AKO sa dostat na liecenie??

Príspevok v téme: AKO sa dostat na liecenie??
nippy11

Ahoj, v poslednej dobe som velmi schudla, moje okolie je v koncoch, sama citim, ze to uz sama nezvladam. Som odhodlana dat sa liecit, ale neviem, aky je postup. Mam 20 rokov, som z BA. Za akym lekarom treba ist? Za obvodnym, priamo za psychiatrom alebo kam? Najradsej by som vosla priamo na psychiatriu a povedala: prosim, pomozte

alti

Nippy, ked chce byt zdrava, mozno hospitalizacia nebude potrebna. Chod sa poradit s obv. lekarkou a ziadaj sa k psychiatricke podla moznosti zameranej na PPP, neoddaluj zaciatok liecby. Mne sa na tuto chorobu zdaju byt vhodnejsie zeny, chlap to sotva pochopi, hoci je aj lekar. A u psychiatricky sa pytaj na sedenia so psychologickou. Podla mna najucinnejsi je tandem v spolupraci lekar + psycholog. Urcite sedenia so psychologickou su v liecbe dominantne. drzim ti palce.

pusate

to je dobré,že si z ba tam som bola na liečení,ale najprv by si mala ísť za obvodnou a povedať jej o svojich problémoch a ona ti dá odporúčanie k psychiatričke(mudr.dimovej)a tá ťa pravdapodobne hospitalizuje na psychiatrii a predpíše ti fevarín a fresubín-nápoj s vysokým obsahom vitamínov a živín a kalorii a tem budeš musieť byť najmenej mesiac,spíšu tam s tebou dohodu,že ked pribereš na nimi určenú hmotnosť,tak ťa pustia a zaviažeš sa v nej že si váhu aj po prepustení udržíš a budeš sa stravovať 5-6krát denne....ale ty to máš lepšie,ako ja lebo tam chceš ísť dobrovolne a mňa tam zavreli nasilu na žiadosť môjho otca:-(
držím palce aby si to tam zvládla,vieš,sú tam kadejakí blázni,nie len anorektičky...

cibulka

Neviem ti poradit ako sa tam dostat ale to musi urcit psycholog ci treba, ale ked si sa sama odhodlala tak si velmi silna osobnost a ja v tebe verim..ja som taka macatejsia a stale chcem byt chuda a nedari sa mi a som z toho nestastna, lebo ziadnu dietu nevydrzim ale ked vydim ako sa ludia takto trapia tak mi je jedno ako vyzeram.drzkam ti palceky.