mat ci nemat dieta

Príspevok v téme: mat ci nemat dieta
macocha?

caute,
mam 32rokov a hoci som uz mala vselijake myslienky na dieta, v poslednej dobe vobec. s priatelom spolu zijeme 3roky, moc sme tuzili po babatku, ale akosi si zvykame na zivot bez starosti. mame cas na seba, priatelov, hobby. nejak nam to pohodlie zacina vyhovovat.je to normalne? tikaju mi bio hodiny a bojim sa aby som nelutovala jedneho dna, ale momentalne to tak necitim. co sa deje?

tinka228

no hena 38 peniaze ako píšeš síce máš, ale keď bude tvoje dieťa maturovať už budeš takmer dôchodkyňa a ak tvoje dieťa pôjde v tvojich šľapajách tak ani vnúčat sa dožiť nemusíš.

hena38

alica, preto vsetky 40 rocne herecky rodia teraz, vsak?:) Ked mas dobru rodinnu hidtoriu - kde zeny rodili neskoro a ziadne postihnute deti sa nekonali, ani neplodnost, je riziko minimalne. je vela 20 rocnych zien s postihnutymi detmi. Preto hadam nebudeme vsetky rodit v 18tke, ze keby nieco...Ja som svoje prve mala ako 37 rocna a druhe sa nam narodi, ked budem mat skoro 39. Vsetko je v uplnom poriadku, akurat, ze som nieco v zivote dokazala a mame dost penazi. Hypoteku na dom sme splatili pred piatimi rokmi, dlhy nemame ziadne...Syncekovi sa venujem nielen ja, ale aj manzel, ktory je s nami doma, nemusi robit kazdy den ako fretka, peniaze mame.

alica7

Pre vsetky kariery- a zazitkovchtive zeny okolo 30, ktore si myslia, ze maju na dieta este more castu ... pozrite si tieto dva grafy:
1) na tomto je cervena ciara plodnost zien podla veku, modra ciara spontanne potraty: www.genesisfertility.com
2) a na tomto pravdepodobnost, ze dieta bude postihnute downovym syndromom:atlasgeneticsoncology.org

utopia

Moja milá,ja som presne rozmýšlala tak ako ty a nechtiac som otehotnela po 3 rokoch manželstva. Bála som sa ako to zvládnem,či mi nezomrie,či ho budem vedieť ako okupať a také bežné veci.. Narodila sa mi dcerka ktorá už bude mať 5 rokov a viem,že nič krajšie sa mi v živote nemohlo stať. Ked si predstavím ako som sa bála,je mi z toho smiešno. Niet sa čoho báť. Keby každý rozmýšlal že sa stane to či ono,tak by nikto nemal deti. Je to užasný pocit byť matkou,nemenila by som za nič,ani za žiadnu kariéru,ani za všetky peniaze sveta,ten pocit je nenahraditeľný.

palomino

Ja si myslim, ze tvoje bio hodiny az tak velmi netikaju. Keby si mala 36, je to ine kafe, ale...Pozri, ja mam 26 rokov, manzel 38. Zili sme spolu 5 rokov, len nedavno sme sa vzali, kupili si domcek. Ja este studujem, potom chcem este chvilku chodit do prace. Momentalne sa na dieta ani jeden z nas necitime, ale viem, ze "jedneho" dna ho budeme chciet, kedy to pride, neviem. Na kazdeho to raz pride, neboj. Som asi konzerva, ale vo takto najprv vstupit do zvazku manzelskeho? Nasa susedka ma 36 rokov, caka prve dieta, znama ma 38, caka druhe a v case porodu bude mat 38,5, prve mala ako 37 rocna, dalsia znama mala prve ako 35 rocna. Chcem ta tym len upokojit, ze nie vsetky zeny maju potrebu mat deti tak skoro. Drz sa.

lenulik:)

ja si myslim ze by si to urcite mala skusit..babatko bude mat nieco z teba aj z tvojho priatela..vychovate ho podla vlastnych zasad a to co vsetko dokaze bude aj vasa zasluha a budete nanho hrdy.nemala by si sa len zo strachu stiahnut.ja mam len 19 a na svoje babo sa tesime.mas uz dost rokov aj skusenosti nato aby si svoje dieta dobre vychovala..drzim palce

aduliena

Keď som mala asi tak 20 rokov, tiež som veľmi chcela bábo, stále som na to myslela...no len vtedy nebol vhodný adept na otecka....teraz mám takmer 29 a ešte stále som bez dieťaťa. Aj ja sa zaoberám tou otázkou, či mať dieťa alebo nie. Veľmi to zvažujem hlavne zo zdravotných dôvodov. Som si však istá, že ak mi lekár povie, že sa nemám čoho báť, tak dieťa určite chcem, deti mám veľmi rada. Mám plno kamarátok, ktoré už deti majú, som s nimi tak často ako to len ide a to ma utvrdzuje v tom, že ak to bude možné, dieťa chcem. Mám známu, ktorá sa márne pokúša a je celá nešťastná, lebo nevie, či sa jej niekedy podarí byť mamou....
Takže ak si myslíš, že by si bola zlý rodič, tak tie deti teda nemaj....ale v opačnom prípade by som neváhala, pretože skutoční priatelia ti zostanú aj potom, keď dieťa budeš mať a aj s deťmi sa dá žiť krásny život, pretože deti nie sú len starosti, ale aj radosti...

najlepsia vec

Keď som bola mladšia strašne som sa bála, že nebudem môcť mať deti!!! Predstav si, že by si ich nemohla mať ty - ako by si sa cítila? Ak hrozne, tak odpoveď asi poznáš sama...

lenulik:)

myslim si ze mat dieta je to najkrajsie co mozes mat...ja som sa vydavala pred rokom..mam 19 rokov a teraz som v 4.mesiaci a poviem ti ze nic nelutujem ani na chvilku.s manzelom sme sa poznali uz 5 rokov tak sme sa vzali a vzdy sme tuzili po babu..snazili sme sa 5 mesiacov a nedrailo s anam uz sme boli zufali.no a teraz cakame nasu malicku a sme ztoho vsetci stastny..obaja studujeme na vyske amanzel este pracuje v nasej forme..mozno sme velmi mladi aj na vychpvu ale ja si myslim ze tak ako ma moja mam dobre vychovala vychovame aj nasu dceru tak aby som sa dokazla raz pozriet na svoju dceru ked uz bude velka a poviem si ze som hrda...byt tehonta je ten najkrajsi pocit na svete...myslim ze si si asi len zvykla na nejake to pohdlie ale aj to s ati zunuje ked vsetci naokolo budu mat detia vy dvaja nie budete sa potom aj nudit a budete si liezt na nervy...babatko vam to spestri vsetko a budete stastni ze ste rodicia:)