mat ci nemat dieta

Príspevok v téme: mat ci nemat dieta
macocha?

caute,
mam 32rokov a hoci som uz mala vselijake myslienky na dieta, v poslednej dobe vobec. s priatelom spolu zijeme 3roky, moc sme tuzili po babatku, ale akosi si zvykame na zivot bez starosti. mame cas na seba, priatelov, hobby. nejak nam to pohodlie zacina vyhovovat.je to normalne? tikaju mi bio hodiny a bojim sa aby som nelutovala jedneho dna, ale momentalne to tak necitim. co sa deje?

luccynka

dakujem vam ano ja to beriem tak ito momentalne niesom usposobena na t mat dieta studujem priatel robi ale sme spolu kratko 5 mesiacou to je kratka doba nejde ani o to ze by som chcela mat dieta s nim nejde mi o otca ale o mna o to velmi silnu potrebu skvor by som chcela abyu ste mi poradili ako sa zbavit toho nutkania tuzit po babetku mam pocit ze mi ostava velmi malo csu mat to dietatko aj ked som mlada a uplne zdrava.... co mam robit zo svojimi pocitmy dakujem

tibike811

beskyd to vystihol. spomente si "Husakove deti" - vtedy sa plodilo ako vo fabrike. iba co si teraz tu ludia skacu po hlavach! deti = fuj, fuj, fuj!

Angiee

Luccynka:suhlasim s Anitou pockaj este s babatkom pokial vystudujes,neviem tvoj priatel tiez studuje ci pracuje?lebo treba sa zamysliet,kde budete byvat,z coho budete zit...studium ti babatko urcite neulahci..podla mna mas casu dost

Anita suhlasim s tebou,ze je urcite "praktickejsie"mat dieta v mladsom veku z pohladu toho,ze ked budeme starsi deti uz budu odrastene..ale myslim si,ze v dnesnej dobe je pre velmi malo ludi realne mat dieta napr.vo veku ked si rodila ty...s tym,ze maju zabezpecene optimalne podmienky na vychovu dietata ...preto si myslim,ze vela ludi ma dieta az okolo 30

Anita11

POZOR!!!Táto téma je stará, macocha to už nerieši, teraz to otvorila luccynka s opačným problémom.

Pre luccynku - je dobré mať dieťa v mladšom veku, deti sú už potom odrastené a rodičia nie sú ešte starí. Viem o čom hovorím. Rodila som v 22 a 24 rokoch.
Mám 46 a deti dospelé /jedno na VŠ a druhé po VŠ/.
To dnešné odkladanie rodičovstva na 30,35 a viac je síce moderné, ale pre rodinu nepraktické. V 50-55 budú chodiť na rodičovské združenia, tam sú generačné rozdiely.
Tebe luccynka, pokým študuješ, neradím mať dieťa./samozrejme pokiaľ ho ešte nečakáš/. Určite by si si tým skomlikovala život a tomu dieťatku tiež.
Doštuduj, potom si budeš mocť materstvo lepšie vychutnať, vo vačšom kľude a pohode. Ale je krásne, že po ňom túžiš.

usiko

macocha,

myslim ze kazda jedna zena ti povie, ze mat dieta je to najlepsie, co ju mohlo postretnut, aj ked bolo neplanovane.....

Ja mam 32 rokov a s partnerom sme sa rozhodli mat babatko, nepocitovala som nejaku uzasnu tuzbu po dietati, ale sme spolu uz 4 roky, mame na to vek /priatel 38/, a tak ze by sa patrilo....trochu tam bolo aj ze chceme, ale nebolo to ze wow!!! no a otehotnela som....priatelova reakcia bola uzasna, zobral ma do narucia, vybozkaval a tak teraz, v 9. mesiaci je to take ze sa nevieme dockat...proste chceme, aby top uz bolo, strasne sa tesime na nove veci, pretoze my sme tie typy, co pre nich zivot nekoci tym, ze pride dieta, ale berieme to ako dalsieho partnera na prezivanie vsetkeho co sme doteraz prezivali - sport, cestovanie, riesenie problemov, radost z ich vyriesenia, stretavanie sa na zahrade s priatelmi...zivot sa ti neskonci, ked budete mat dieta, pribudne len este jeden cloviecik, ktorenmu budete davat lasku a a ktorymm sa budete o lasku a vsetko delit....

mozno to u inych tak nefunguje, ale u nas ano..vieme, ze dieta je zmena, a radikalna, ale neznamena to, ze sa teraz zavrieme doma a prestaneme zit......praveze nas zivot bude bohatsi.....skus sa na to pozriet aj z tejto strany....

beskyd

to je v pohode, dneska su aj tak vsetky decka fyzicky aj dusevne zdegenerovane a vychovavat to v dnesnej dobe, najma v tych vacsich mestach a najma v tom hlavnom to by som urcite nechcel. ludi je aj tak dost, az prilis

luccynka

ahojte mozno to nebude uplne k teme ale mam uplne opacnu otazku mam 21 rokou , a ja mam naopak sprasnu potrebu mat dieta... mavam sny o detoch , velmi na ne myslim predstavujem si {mimovolne nie ze by som si to vsugerovavala} ake by to bolo mat dieta.. som sice mlada ale o deti sa staram uz velmi dlho, starala som sa o moju krstnu dcerku jej maminka dostala poporodnu depresiu aj o mlieko dosla a jej muz sa na ne vykaslal tak som sa o malu starala ja tak viem co to obnasa, studujem na vyske byvam u rodicou aj z priatelom viem ze by som isto mala pockat aj cakam ale ta tuzba mat dieta je stale vecsia a vecsia a uz s toho zacinam byt velmi smutna poradtemi co mam robit

emma_mmm

Ahoj, ja si myslím, že žena by mala mať dieťa až vtedy, keď ho naozaj chce, bez ohľadu na vek a hlúpe reči ostatných. Ak niekto uprednostňuje pohodlný život je to len jeho vec, má na to právo. A na pomoc detí v starobe by som sa nespoliehala, poznám kopu ľudí, na ktorých sa vlastné deti vykašlali.