Mlieko a mliečne vyrobky na školách

Príspevok v téme: Mlieko a mliečne vyrobky na školách
959

Neviem, aký máte názor na presadzovanie pitia a konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov na školách.Akurát teraz som dočitala článok, ktorý sa týkal tejto problematiky a normalne ma zdvíhalo zo stoličky.Riadne som sa rozčulila.Nechápem, ako ešte stále tlačia ľudom do hláv, aké je mlieko zdravé, výživné pre ľudský organizmus, najma pre zdravý vývoj detí.Bože, ešte stále nato neprišli-alebo lepšie povedané, nechcú príť, že je naopak škodlivé? A nechápem najma to, keď sa pod takéto zavádzajuce a nepravdivé članky maju tu drzosť podpisať rady lekárov.Pripadá mi to tak, akoby boli za tekéto bludy platení mliekarenskými spoločnosťami, lebo inak si to neviem vysvetliť.To však myslim ako žart.Som z toho normálne vytočená!!!!

m-a

Všetko je diskutabilné, či piť mlieko, či nepiť, či jesť mäso, či nejesť. Ja som vegetariánka, zato mliečne veci milujem, som na nich priam závislá. Riešte radšej koľko humusu sa dáva do pašték, párkov a podobných sračiek a nie "nevinné mlieko" ktoré každého jedného z nás živilo bezprostredne po narodení (hoci materské)

...

Ja jedavam kazdy den mastny chleba oblozeny bocikom a zajedam to hranolkami napustenymi rocnym prepalenym olejom. Zapijem to mliekom a citim sa bajecne.

959

damian, hurá.presne teba ako odbornika som si priala , aby si sa na tuto tému namontoval.Vieš,nie som taký odbornik a nevyznám sa v lek.problematike tak ako ty a pán RNG/vás dvoch totižto tu na portaly unávam ako odbornikov na tieto oblasti/ a preto sa neviem ani tak po tejto stranke odborne vyjadrovať k tejto problematike.Ale to, že mlieko , syry ...škodia to viem a som si istá na 100%.Preto som veľmi rada, že si sem prispel a budeš namiesto mňa vyvracať fámy o tom, aké je mlieko zdravé.Tiež som sa na tento názor chcela opýtať pana RNG, ale potom som radšej založila tuto novu tému, sice ako som povedala, taká tu už bežala, ale nevedela som ju v rýchlosti nájsť, aby som v nej mohla pokračovať.
Poznám aj jednu špičkovú lekárku, ktorá je vo svete uzávaná kapacita, žije v zahraničí a tá je priam alergická na propagovanie mlieka ako zdravej výživy.Vydala aj kopu člankov na tuto temu a keď som si ich prečítala, behal mi mráz po chrbte.

frontman

je jasne, ze je to len dalsi tunel, ako sa niektore firmy a niektori lekari dostanu k dalsim statnym (tj nasim) peniazom.

kym ludia nepochopia, ze statne prachy su vzdy lakadlom pre hocikoho, nebude to inak.
ak sa vam to nepaci, volte strany, ktore znizuju dane a ulohu statu.

a je uplne irelevantne, ci je mlieko zdrave alebo nie.

barbinka

damian: ja väčšinou jedávam tvaroh a jogurt, ale radím to pod mliečne výrobky. mlieko si dám len sem tam.
a o mojich mandliach ale damian nič nevieš. mliečne výrobky som začala užívať v takom veľkom množstve až po vybratí mandlí.
ja som mala chronický zápal, už som ti vravela. mala som problémy od malička s dýchacími cestami, aj na liečeniach som bola. nosné mandle som mala dvakrát vybraté ešte v detstve. nepoznal si moju diagnózu od detstva, tak nemôžeš vedieť, kvôli čomu som to mala. a nie si lekár, tak ma nediagnostikuj.

damian

Agina, to nabozenstvo deti fyzicky neznici (hadam), mozno zvysi moralku u deti. Ale to mlieko, to je sirokospektralny nabor buducich pacientov rakovin, osteoporoz, artritid, kandidoz atd, atd, atd.

damian

959, predpokladam, ze to bol asi clanok na nasej stranke co si citala LIST O MLIEKU. Vedz, ze ten clanok je len malou castou informacii, ktore o mlieku mame. Ten clanok ale na objasnenie staci. Na skolach sa mlieko pije nie koli zdraviu deti, ale koli zdraviu mliekarenkskeho zisku. Tak sa nediv. Neboj, ich taky clanok nezaujima, oni budu mlieko propagovat dalej, zachranila by nas hadam len demonstracia.

agina

Ja som ani ako decko nechodila na "mliecne desiaty" a takisto ani svoje dieta by som na to nenahovarala. Snad je to dobrovolne, nie??? Mna skor vytocilo to, ze na skolach chceli zaviest povinne nabozenstvo.

damian

Ak sa Ti zrastli Tvoje kosti, zrastli sa Ti (mozno) vdaka jogurtom a tvaruhu ale bud si ista, ze nie koli mlieko. Mlieko sa tavene syry odcerpavaju vapnik z kosti, kedze mlieko a syry su vysoko kyslotvorne a telo vyuziva kostne mineraly na neutralizaciu kysloty. Jogurty a tvaroh su fermentovane, nie kysle a vapnik z nich je vstrebatelnejsi a neobsahuju tolko cholesterolu, mastnych kyselin a i.