Otvorene rany na nohách

Príspevok v téme: Otvorene rany na nohách
škorica

moja 77 ročna teta má otvorené rany na nohách, neviem ako sa táto choroba presne volá. Má to už roky a vôbec sa to nehojí. Minule som v telke pozerala nejakú reportáž o liečbe týchto rán červíkmi, ale neskoro som to zaregistrovala, tak neviem presne o čo išlo. Máte s tým niekto skúsenosti?

anitas

Mala som otvorenú ranu tečúcu..-na členku..po úraze....noha aj opuchla....POMOHLO--Kaktus Aloe Vera odrezala som List prerezala a tym gelom prilozila na ranu celý list
a nechala zaviazané od večera do rana ...Ráno bol list úplne tenký suchý stiahol mi zápal...cez deň som striekala šťavu Aloe Vivi z Justu po vyschnutí Oxy sprej z Zepteru a svietila si 15 minut Biolampou z Zepteru 3 krát denne...Ranu som cez deň nechala volne bez uviazania aby dýchala..Sprey Aloe som si cez deň striekala aj viac krát akonáhle som zacítila bolesť.,Proti infekcii som si dávala pár kvapiek 31 olej z Justu a striedala som olej Teatree tiež z Justu..rovno do rany.....Bolesť mi ustúpila po 3 dňoch..Rana sa zacelila po 7 dňoch a chrasta odpadla po 3 týždňoch celkom..Keď bola už len chrasta bez bolesti bez zápalu natierala som si členok Krémom Tea tree s manukou a rosalinou z Justu a teraz po 4 týždňoch je členok zahojený a koža krásna bez príznaku dákeho poškodenia...

pakesko

Kto má skúsenosť s ruskou masťou LEVOMEKOL a kde sa dá kúpiť?
Potrebovali by sme ju na liečenie otvorenej a hnisajúcej rany na nohách. Ďakujem za informácie.

RNG

Posuvam znova:
"mozes skusit tiez zmes cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.
(lyzica kokosoveho oleja, 1.5 az 2 lyzice jemneho praskoveho cukru a 5 kvapiek citricidalu, profesional, najdes na hoogle) dobre zamiesat a nanasat hrubo na rany, prikryt gazou(ja si na to davam len obycajny papierovy obrusok(servitku )aby som nespotreboval tolko gazy." Kedze som cukrovkar DM2 a rany sa mi velmi slabo vseobecne hoja, tuto metodu s uspechom pouzivbam uz dlhe roky. A pracuje to nielen na bercove vredy, ale aj na krcove zily, hnisave podkozne zapaly a podobne

Ivka 1

Jana kontaktujte ma na mail : zdravie14@gmail.com , mokvajúce rany sú dlhodobý problém je to potrebné riešiť vnútorne a aj zvonku. Ak budete chcieť, môžete mi napísať viac o zdravotných ťažkostiach Vašej mamičky.

Jana Jes

Moja mama má problém mokvajúceho predkolenia, ktoré preliečia antb. a potom jej už tečie len číra tekutina. Ale tak veľmi, že za 2-3 hodiny je pokrá aj ponožka aj celá papuča. Repíkové kúpele nepomohli a neviem ako jej pomôcť.

okun

Pod kolenom mam uz asi 2,5 mesiaca otvorenu ranu hlboku asi pol centimetra a okolo tej rany mam chrastu a hnisa mi to ale nakolko uzivam pervitin tak sa mi to nehoji co si mam nato dat

Maros75

Traumaplant 50g

Kdy se lék používá?
Na sportovní a úrazová poranění, pohmožděniny a vymknutí, bolesti svalů
a kloubů, špatně se hojící i otevřené rány. Není-li doporučno jinak,
naneste mast jednou nebo několikrát denně na postižené místo. Používá se
i k masťovým obvazům špatně se hojících ran.

ta3

Skorica,
s Bercovymi vredmi predkolenia mam osobne bohate skusenosti, 5 rokov som ich osetrovala u manzela, manzel sa ich nevedel zbavit cele roky, doktor skusal vselico, nic nepomahalo az raz jeden clovek mu poradil zinkovu mast, existuju aj zinkove obvazy, s ktorymi je manipulacia pohodlnejsia, sam manzelov doktor bol prekvapeny, ako sa skarede hlboke rany pekne zacelili a uplne zahojili behom 1-2 mesiacov, zijem v Australii a neviem, ci zinkovu mast a zinkove obvazy dostat aj na Slvensku, skuste sa na to opytat v lekarnach, skutocne vrele to odporucam

konik

ja ma tiez otvorenu ranu uz druhy raz po roku davam si masticku betadine nato taku mriezku vola sa inadine treba naterat na ranu 2az3krat denne zaberato a to mam 30rokou

sasa

vola sa to nekrotizujúca vaskulitída...tieto rany sa uz vo vyssom veku nehoja dobre, len sa zatvoria a pri dakych pricinach zase otvoria. moja 24rocna kolegyna to ma.Je vlastne akysi specialny ukaz, lebo mladym ludom sa to malokedy stava. Vraj na to pomaha bio lampa, okrem veci ako specialne kremy atd.