Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Zjedol som plesnive potraviny

Príspevok v téme: Zjedol som plesnive potraviny
erikci

Ahojte v sobotu rano som si dal na ranajky tri rozky pasteta+papriky. Ked som vytiahol 4ty a zahryzol som do neho hned som si vsimol ze je plesnivy. Je viac nez pravdepodobne ze ked bol plesnivy ten boli aj tie pred tym i ked mozno nie v takom mnozstve. Otazka je co teraz? Cital som si na nete mnozstvo clankov o skodlivosti mykotoxinov,aflatoxinov a poviem vam za mam teraz celkom velky strach. Mam ist preventivne na nejake vysetrenie alebo len dufat ze budem v pohode?? Otazka je ci by ma vobec niekam poslali ked mi v podstate zatial nic nie je.

erikci

Tak toho cierneho uhlia som si dal prakticky hned po 5hod 2tablety a vecer este 3 tak to trosku hadam zmiernilo toxicke ucinky :)

RNG

Plesne, podobne ako huby su jedle, nejedle a jedovate.Jedle dokonca mozu byt pre nas uzitocne ale jedovate mozu poskodit telo.
Kedze uzitocnych je velmi malo, najlepsie je plesniam sa z daleka vyhybat, pokial nevieme, ake presne su.

suedenim

Ale zas si to s tym uhlim nemusel prehnat,jeden by stacil,maximalne druhy po par hodinach:))bud v klidku uplne:))

mirka 23

Ak si kupujete v obchode strúhanku, tak do nej melú aj plesnivé pečivo a jeme to, aj keď o tom nevieme. Odporúčam robiť si strúhanku doma.

erikci

Tak toho cierneho uhlia som si dal prakticky hned po 5hod 2tablety a vecer este 3 tak to trosku hadam zmiernilo toxicke ucinky :)

suedenim

Neboj sa nic,nebude to nic vazne..jasne ze keby si take veci jedol pravidelne,mohol by si mat problemy a to hlavne s pecenou. My zjeme kopec plesnivych potravin,ani o tom nevieme,lebo ich mozno len nieje vidno. Ja som raz zjedla niekolko platkov zozelenenej salamy,som sa fajne najedla a som si to vsimla az ked som dojedala,..stres som mala nenormalny,uz som sa videla zvracat,hnackovat co ja viem co a nic mi nakoniec nebolo. Imunita to zvladla..Ak chces mat klud,hod si jednu smectu alebo cierne uhlie,to trosku vycuca nejake tie toxiny:))papa

erikci

No praveze nebolo...Ten 4ty uz ano to som si hned aj vsimol....Velke mnozstvo plesni nie je vobec citit ani vidiet.

dianka1

vies, asi to netreba brat tak tragicky. kedy si sa chlieb okrajoval, z kompotov sa vyhadzovali kusky plesne a ostatne sa jedlo. a ludia zili, aj ked to nebolo samozrejme zdrave. vies kolko plesnivych chlebov a rozkov este aj dnes ludia pojedia? a su krajiny, kde chudoba nedovoli vyhodit pokazene potraviny, skonzumuje sa vsetko, co je len trocha mozne. uvedom si, ze mas imunitny system, ktory dokaze vyriesit velmi vela nasich problemov. urcite viac ako lekari. nemyslim si, ze by si mal utekat na vysetrenie, sotva by to nieco vyriesilo. este velakrat sa ti moze stat, ze skonzumujes nieco skodlive a aj tak neochories. staci zjest jablko, ktore je len nepatrne otlacene. kolki ludia take jablko iba odkroja a zvysok zjedia. a davaju to aj svojim detom, hoci v takom pripade je cele ovocie napadnute hnilobnymi bakteriami. a nikto sa kvoli tomu nestresuje.