Zjedol som plesnive potraviny

Príspevok v téme: Zjedol som plesnive potraviny
erikci

Ahojte v sobotu rano som si dal na ranajky tri rozky pasteta+papriky. Ked som vytiahol 4ty a zahryzol som do neho hned som si vsimol ze je plesnivy. Je viac nez pravdepodobne ze ked bol plesnivy ten boli aj tie pred tym i ked mozno nie v takom mnozstve. Otazka je co teraz? Cital som si na nete mnozstvo clankov o skodlivosti mykotoxinov,aflatoxinov a poviem vam za mam teraz celkom velky strach. Mam ist preventivne na nejake vysetrenie alebo len dufat ze budem v pohode?? Otazka je ci by ma vobec niekam poslali ked mi v podstate zatial nic nie je.

RNG

hehehe.
Ale seriozne, chlebove plesne su povacsine neskodne, len spory z nich mozu vyvolat alergicke reakcie.
www.newton.dep.anl.gov
Plesne rastuce na bielkovinnych latkach su ale znacne skodlive, napr plesne na podzemnici olejnatej(peanuts) sposobili plno otraveni aflatoxinom , ktory poskodzuje pecen. V USA oblubena pomazanka peanut butter(arasidove maslo) je dnes prisne kontrolovane na maximum pripustnych aflatoxinov.

kamos

Nie je na mieste erikciho zbytocne strasit, ale niektore chlebove plesne zvyknu obcas zmutovat a doslova sa zmenia na ludozrave bestie. Asi jedinou znamou zachranou pred nimi je uzivat megadavky prasku z medvedieho penisu, alebo akupunktura.

RNG

kamos, jedna davka plesne to nesposobi. To by si musel jest plesnive cely cas a tiez nie je jedna chlebova plesen ako druha. Na chlebe vyrastaju stovky roznych moznych.

kamos

Uzi si zivota, kym este mozes. Ta plesen ti najprv rozozerie zaludok, potom sa vrhne na ostatne casti tvojho tela. Zozerie ti mozog a oci a potom zacne agresivne preskakovat na ostatnych clenov tvojej rodiny. To co vidis v hororoch v TV je oproti tomu co sposobuje chlebova plesen uplna rozpravka.

agina

erikci nepanikar, maximalne by ta to prehnalo, ale zivocisnym uhlim si to zazehnal.Mohol si to aj hned vyvratit zo zaludka, to by ma asi najskor napadlo.Inak je dobre vypit velke mnozstvo vody.Zaludocne kyselin si uz s tym poradia.