labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

dedy

mikri, k otvorenej brane, ono sa to da naucit, ale treba vela trenovat, moj to ani poriadne nevie, dolezite je naucit psa zostat, a ak si psa nevies privolat ked uz je na ulici je to dost velka chyba vo vycviku,
osobne som poznala len dvoch psov, ktori na ulicu nevychadzali, oba psy z jednej rodiny, A tie psy NIKDY neboli mimo zahrady, a ak nahodou niekedy vysli tak ich "majitelia" tak zmlatili, ze psy sa bali (jedna sa o plemeno boxer) to spravit znova
a inac da to dost prace, treba najprv naucit psa zostat aj na dlhsiu dobu (najlepsie v ľahu), a kedze nemas ani privolacku tak neviem, neviem...
fakt treba vela trpezlivosti
Hoska, s tym cikanim vo vnutri to fakt nechapem, a zostava ti jedine skusanie
Praca so psom si vyzaduje vazne vela trpezlivosti

hoska

dedy
no vyskusam to s tymi vykalmi..budem skusat..n oco ine mi zostava...lebo dnes rano ked som za nim sla tak narobil tri kopky a kazdu na inom mieste..akoze poriadne od seba..a este sa aj vycikal do kupelne a na chodbu...tam teraz spava lebo nema este budu a sa mu tam celkom paci...dnu ho vobec neberem..a co sa tyka tej macky...on nema moznost jej zrat z misky lebo to je domaca cica a ta je skoro stale vnutry...a ona mu tiez nezere...ma svoje a take by jej nechutilo...ona si vie vybrat..

mikri

My mame tiež 14 mesačného labradora a tiež používame ten stahovaci obojok s ozubenim. Je tiez trocha viac temperamentny ale inak je velmi ucenlivy a poslucha. Problem je ze strasne nici vsetky kvety. Kvetinace ani nemozeme mat lebo cez noc ich uplne rozkuse.
My sme ho mali od 6 tyzdnov a zo začiatku spaval v pivnici s oknom a ked mal 2 mesiace tak uz bol v bude vonku ale bolo leto lebo on je májový tak sa dalo. Vnútri doma nebol nikdy aby si nezvykal. Ale niekedy ked je vonku a my nechame otvorene dvere a nikto nedava pozor tak vbehne do chodby zobere prvu papucu alebo topanku a uz upaluje. Ked nieco vezme alebo mu hadžem loptičku tak ju nechce dat. Musím mu ju brať z papule a aj to sa doťahujeme. Mám otázku chcem ho učiť aby sme mohli mať otvorenú bránu keď idem parkovať ale zatiaľ ho musím zatvoriť lebo uz raz vybehol a trvalo kým poslúchol a išiel späť. Ako ho máme cvičiť aby pri otvorenej bráne nevybehol von ale kludne zostal na dvore? Poraďte...

dedy

anjelicek, vo chvili ked si psik sadne a pozrie na teba (ked prave nekuse) treba pochvalit za to, ze to nerobi, pokojne ho pohladkat (pokojne, aby si ho nerozburcovala ku hryzaniu)
vztahy s mackami su dost zlozite, macka je uplne ine zviera ako pes, takze s tym neporadim, ale ak pes zerie s macacej misky tak macku krmit tam kde sa pes nedostane, a pri krmeni psa zase zaujat macku nech zase ona nelezie do misky jemu

hoska, ak mas malamuta tak sa nemusis obavat, ze mu bude zima, len potrebuje svoje miesto na spanie, najlepsie zateplena buda na krytom mieste, kde na nu nenaprsi, otocena tak, aby do nej nefukal vietor (treba si odsledovat ako vacsinou fučí)

ku spineniu, je to dost zvlastny jav, kedze psika mate von, a ak ho vezmes dnu tak spini tam, je mozne,ze kedze zilo v byte a tam vykonavalo potrebu dnu tak nevie ze to moze robit aj von, takze jednoducho, 5tyzdnove stena riesi zakladne zivotne potreby spat, jest, vyprazdnovat sa a este aj hrat, psiky vacsinou po vyspati vykonavaju potrebu, takze rano ist ku psikovi, bt s nim vonku, dat papat, trochu sa pohrat, pripadne len tak byť na zahrade a cakat, a ak sa psik vyprazdni tak psika pochvalit, pripadne odmenit (hrou, pamlskom), AVSAK, pozor aby sa vasej pochvaly psik nezlakol a neprestal vykonavat potrebu, takze radsej pochvalit tesne po vykonani potreby (malej i velkej)
hoska, kedze mas malamuta tak krabica na potrebu by asi nebola dobrym riesenim, ale vraj sa to da, ja osobne som takuto zalezistost nikdy neriesila, pretoze, moj NO sa to naucil sam a potrebu vykonaval na dva miesta, malu o dva metre dalej ako velku, a velku priamo pred garaz, nebolo to idealne miesto ale vzdy lepsie ako po celej zahrade
a moj druhy pes je cistotny tvor a potrebu vykonava ani poriadne neviem kde, ale nie v prednej casti, ale niekde vzadu pri komposte,
no vraj pomaha, ak na urcite miesto v zahrade date nejake jeho vykaly a rano ked potrebuje vykonavat svoju potrebu ho tam odnesies, ale nie som si ista ci to bude fungovat

hoska

a nasa macicka papa ine ako psik..ona ani ludsku stravu len Kite Kat...to skor psik ked bol prvy den dnuka tak sa do jej micky hrnul a ona od nervov radsej ani nic nezrala...az ked som sa rozhodla ze bude lepsie ho nechat vonku ze nech si uz zvyka...a teraz nie je ani zima takze v poho...teraz sa uz citi fajn a aj sa napapa a vyspinka a vyspini...

hoska

nas aze nie ho provokuje..len on sa chce hrat a vsetko onuchaba...je u nas len druhy den takze stale spoznava...a macicka ked je vonku tak sa za nou rozbehne ze jej ide chvost nahanat a ocuchat ju...je to pre neho neznamy pach...a ona len na neho pozera a nejde jej do hlavy ze na nu nesteka...ze co chce,a ked je uz moc blizko tak sa jezi, uteka prec a prska...boji sa...ma respekt..bo aj susedia maju psa...len s tym nema privlemi dobre skusenosti...ale aj k nim sa naucila chodit..este ze ju ani raz nedrapol..

anjelicek

hoska tak to neviem preco ide na koberec ked moze vonku.neviem,nepocula som este o tom ze na piesok,ale mozno ze by sa dalo naucit,ked sa da naucit psikov na noviny ked su vnutri.a s tou macickou by to aj mna zaujimalo.my mame tiez taku provokaterku.pridek nemu do misky a zacne mu z nej jest,potom ked na nu stekne tak prska po nom a zahana sa labkou,a stale ho provokuje,take pohlady ako na neho dava,to som este nevidela. :-)

hoska

anjelicek praveze on ma moznost byt vonku..on ma vonku brloh a tuto noc bol aj tam...sme vyskusali...bo my ho chceme len vonku mat...len on vonku spal a dnu na koberec sa siel vykakat...takze v tom bol hacik...ale teraz ho uz taham stale von nech si dnuka velmi nezvyka...a zatial kaka kade tade...kde mu pride...tak to ho chcem nejako naucit...
a inac je celkom spokojny sam vonku...dnu sa taha len vtedy ked vidi ze tam idem...
a nevies prosim ta mi poradit..som pisala ze mame macicku...nejak ich dat do hromady nech na neho neprska..nevies jak to mam spravit?
a ze: monzo je to blba otazka na psa ale dalo by sa casom ze by si zvykol spinit trebars do krabice kde by mal hlinu alebo piesok???nieco take ako macicka...hmmm?

anjelicek

ahoj hoska,my ked sme priniesli labradora,mal 6 tyzdnov,prvy tyzden spal s nami v postielke na deke,ked bol na zemi tak strasne knucal,ale to je samozrejme.vycikal sa velakrat vnutri,ci uz na parkety alebo na koberec.ale po case som videla ked to ne neho ´´ide´´.zacal byt nepokojny,vrtiet sa dookola a hladat si miestocko.nesmies ho zato hresit ked nema moznost ist von.treba aby si ho vzdy po jedle,po hrani brala von a pockala nez sa vycika a potom ho pochval.tak si nato zvykne,ze to ma robit vonku.potom si zvykol do mesiaca spavat v obyvacke,nasiel si miestocko medzi fotelkami:)potom zacal vyvadzat a cez den uz byval vonku a na noc v pivnici a zvykol si hned,bez knucania ci stekanie.teraz spava v takej garazi,ma tam otvorene celu noc dvere.co sa tyka spinenia,akosi si zvykol stale na jedno miesto kakat,takze vzdy sa zdvihen do saku a dvor je cisty.akurat ked cika tak je z toho mocu uplne ozltnuta trava,ale tomu nezabranis.teraz sa mu spravila velka buda,tak som zvedava ako tam bude chciet ist.o tyzden ma 5 mesiacov:)

anjelicek

ahojte,no vcera ma moj labrador tak potesil,hrali sme sa vonku a hadzala som mu hracku,vzdy mi ju priniesol,ked som povedala fuj pustil ju a dala povel sadni,aj sadol a znovu mu hadzala dookola.tak som ho chvalila,hladkala,taky bol stastny:)ale neviem ako ho to jemne kusanie odnaucit.vzdy mu skriknem fuj,alebo mu dam takou makkou papucou po zadku,len si sadne,pozrie na mna,a zasa ide kusat.. :-(