Aura

Príspevok v téme: Aura
susanah

Mam 21 rokov. Pred par rokmi sa u mna zacali objavovat zvlastne poruchy videnia. Je to akoby mi zmizla urcita cast zorneho pola(vacsimou vlavo dolu) A objavuju sa mi tam aj ziarive skvrny. Dost ma to vystarasilo.Pri magnet. rezonancii nic nezistili. Neurolog mi diagnostikoval acefalicku migrenu, lenze mna potom hlava nezvykne boliet. Prejde to, ked si dam kavu, co moj doktor odmietol s tym, ze to nie je mozne, iba nahoda. Zacalo sa to priblizne v case, ked som zacala uzivat HAK. Moze to nejak suvisiet? Po jeho vysadeni sa to dlho neobjavilo, asi polroka. No pred mesiacom sa mi to stalo opat:( Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem!

susanah

Marfuska, aj ja som si myslela, ze to moze byt dosledkom poklesu cukru v krvi. Mavala som problemy so stravovanim a aj dost nizku vahu. Tiez som mavala nebezpecne nizku hladinu cukru pri kazdom vysetreni. Takze to naozaj mohlo byt z tohho. Pretoze odkedy som pribrala, objavilo sa to len raz. Ale ked to na mna pride, skusala som zjest nieco sladke. Ale to mi nezabera, len ta kava. Mozno to suvisi s tlakom.

marfuška

Ak sa možem pripojit,aj ja mávam niečo podobné.Akokeby sa mi rozmazal obraz.Vidím len určitú čast a ostatné je rozmazané.Hlava ma potom nebolí.Neskúšali ste si dat vyšetrit hladinu cukru?Lebo ja si myslím,že sa mi to stáva ked mi naraz klesne cukor v krvi.V takom prípade si dám niečo sladké a za takých 10 minút je všetko OK.Neviem,možno je to len moj názor,ale mne to pomáha.Tiež som bývala zo začiatku vystrašená a najhoršie to bolo,ked sa mi to stalo v práci a bola som sama.Od vtedy mám vždy niečo pri sebe,myslím na prejedenie.Ked som si dala vyšetrit cukor,vždy ho mám na dolnej hranici a pritom sladkého pojem dost.

susanah

Dakujem Danka. Som rada, ze nie som sama s tymto problemom:) Aj ja sa potom citim dost cudne, akosi neskutocne. Niekedy mi je az zle. Ak si este tu, mozem sa ta opytat, ci si s tym bola u lekara? To magnezium ti poradil on? Pomaha to?

Danka

Mám. Neberiem síce HAK, ale vidím tak isto. U mňa je to vtedy, keď mám veľký stres. Ja sa vtedy musím upokojiť, dať si magnézium, ľahnúť si na hodinu. Hlava ma tiež nebolí, len potom sa cítim čudne. Mám potom trochu problém s rečou, ale to tiež prejde. Na internete som sa dočítala, že je to migréna s aurou.