Aura

Príspevok v téme: Aura
susanah

Mam 21 rokov. Pred par rokmi sa u mna zacali objavovat zvlastne poruchy videnia. Je to akoby mi zmizla urcita cast zorneho pola(vacsimou vlavo dolu) A objavuju sa mi tam aj ziarive skvrny. Dost ma to vystarasilo.Pri magnet. rezonancii nic nezistili. Neurolog mi diagnostikoval acefalicku migrenu, lenze mna potom hlava nezvykne boliet. Prejde to, ked si dam kavu, co moj doktor odmietol s tym, ze to nie je mozne, iba nahoda. Zacalo sa to priblizne v case, ked som zacala uzivat HAK. Moze to nejak suvisiet? Po jeho vysadeni sa to dlho neobjavilo, asi polroka. No pred mesiacom sa mi to stalo opat:( Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem!

bezradnaa

chcem sa spytat ci ziju este niektory co tu pisali ....mam hroznu auru a bolesti hlavy 3 krat do mesiaca vobec nezijem len prezivam a cakam kedy to znova zacne

veronika

ahoj..mam poodobny problem...ciastocne stracam zrak..tiez ma po tom hlava neboli..trva to asi 10 az 30 minut a prejde to...mavam to asi 4 krat nikedy viac niekedy menej za rok!podstupila som radu vysetreni a nic mi nastastie nezistiliu..zaver:migrena s aurou..mne s ato stava hlavne pri pocasi.neviem ci som meteosenzitivna alebo je to poklesom tlaku...raz sa mi strasne zatocilo v hlave a vtedy mi vypadol aj zrak ciastocne..je to taky cudny pocit...ja sa aj mimo toho pri kazdej zmene pocasia velmi cudne citim...rozmazava sa mi obraz,obcas akoby mi splivali prdmety do jedneho bodu..ked s apozeram do zrkadla akoby somsi nezachytavala celu tvar.tazko sa to opisuje..neviem ake vysetrenie alebo aku metodu am zvolit aby soms az toho uz dostala..lebo ako hovrim,nije to len pri tom zachvate ked mi vypadne zrak,ale celkovo sa citim casto rozladena,akoby som dobre nevnimala,nesustredila sa....prosim,ak mate podobny problem,alebo viete nejak poradit napiste mi na mail...nikamaja@azet.sk

wia

ahoj.ja mam tiez tento problem.zacalo sa to u mna ked som zacala brat HAK preto ju aj neberiem.vysetrenia ukazali ze je to ocna migrena a doktorka mi dala na to lieky IMIGRAN 50 uziju sa pri zachvate.ale ty to asi nemas az v takom stadiu ako ja,ked ti pomoze aj kava.presne ako hovoris zacne sa to v oku take zablesky,ja tomu hovorim stroboskop:)a tiez ma hlava neboli.ked chces o tom vediet viac klikni si www.migrena.sk pa pa

Alternativa

Vyborne. Takze neurolog, napr. CT hlavy - bezbolestne, neskodne a vela hovoriace vysetrenie. Ak aj to je OK, tak stabilizovat psychiku - magnezium, moze byt aj B-komplex, zdrava vyziva, pobyt von, cvicenie. Hlavne problemy spojene s nizkym tlakom ako-tak upravuje pohyb. Ucinne lieky na nizky tlak velmi nie su. Drzim palce.

Danka

Susanah, len teraz som sa dostala k internetu. Takže odpovedám.U lekára som bola asi 3 krát, lekár na to neveľmi reagoval, keď som mu opisovala svoj stav. Až na internete som sa vlastne dozvedela, čo to mám. Ako píšš slimaciq tie hviezdičky vidím tiež. Magnézium som si "naordinovala" sama a ešte sa mi osvedčilo, že vtedy snažím sa veľa piť najlepie minerálku Magnesia. Ľahnem si a v kľude si poležím. Pýtaš sa,či pomáha magnézium. Keď sa mi "to" stane mojou prvou myšlienkou je dať si to magnézium. Ukľudní to celý organizmus.Ak chceš napíš mi mail na Kristinka56@azet.sk.

slimaciq

Ahoj susanah. Ja som mala (mavam) podobny problem. Hovorim tomu, ze "vidim hviezdicky", pretoze to presne tak isto vyzera. Som plne pri vedomi, aj ked vnimanie mam slabsie. Tiez mam mam malu vahu, no nesuvisi to s cukrom, ale tlakom. Mala som extremne nizky tlak zakazdym, par krat som takmer odpadla az pokym som si nedala kavu. Ked si pribrala, urcite sa TI zvysil tlak...bude to tym. NIe je to nebezpecne, nemas sa coho bat. ;)