rebricek hodnot(famale)

Príspevok v téme: rebricek hodnot(famale)
ibamuz

nejde tu o zivotnu filozofiu,chcem len vediet vas uprimny nazor na to,ze co je pre vas viac podstatne,dolezitejsie,co davate na prve miesto-podla coho si vyberate partnera...
ja by som aj chcel vediet,vas postoj na moj nazor,ze u vas zien drzia pevne prvu poziciu v tomto rebricku peniaze,a potom s druhym cislom sa bije krasa a intelekt.je asi prirodzene,ze by ste chceli aj ferrari aj Pitta no co keby mal len skodika?radsej auto ci krasu?
dufam ste pochopili:)a dufam ze aj napisete svoj rebricek,-peniaze,krasa alebo IQ...

zizi

ZDRAVIE PRE MNA JE TO URCITE V POSLEDNEJ DOBE NA PRVOM MIESTE LEN ZDRAVIE .............POKIALHO NIEKTO MA JE TO TEN NAJBOHATší A NAJKRAJšI čLOVEK ...a vela ludi si to neuvedomuje .....a peniaze ??? neviem myslela že su pre mna velmi dolezite ale mam robotu a priatela ktory nema problem s peniazmi a zistila som že ked možem mať niečo na čo pomyslim tak to nie je ono največšiu radosť mam ztoho na čo si musim šetriť

petula

Vo vztahu, laske, priatelstve...nie su dolezite peniaze, krasa, IQ...ale iskra, vzajomne sympatie,pritahovanie...zacat si s niekym kvoli autu ci peniazom, krase? Tak to je beh na kratke trate, neda sa predstierat cely zivot...a cakat na princa na "bielom koni" je tiez kravina! Treba sa riadit srdcom a nie ocami!

babenka

tak si chudobny ako si vsimam,alebo taky stred a mas z toho komplexy tak sa chces uistit,ze na peniaze nepozerame. Snazis sa nas vyprovokovat,ci nahodou predsalen ked nas presvedcis o opaku tak zmenime nazor.a potom si povies-dostal som to z vas,predsa len ste na prachy. a dalej sa budes utapat v depke,ze nie si nabaleny a preto mas smolu s babami,ze su vsetky...

Aťa

Myslím, že si chceš potvrdiť iba to, o čom si presvedčený. A to, že peniaze sú pre ženu naj, pri výbere partnera. Takže: 10ľudí, 10názorov.
10 žien, 10 rôznych rebríčkov kritérii na výber partnera.Tu sme Ti prezentovali náše názory,zhruba rovnaké. Ale určite sú hodnoty /finančné/, ktoré iné baby preferujú. Ale to neznamená, že sme také všetky.

ibamuz

fiha,tak nieco take by som tu necakal...asi to stoplo uz vsetky vase myslienky na temu,no po poslednem slove autorovi dufam este dopisete...

123456

"Prostě není dominantních žen" řekl s důrazem na slovo není a pomalu potáhl z cigarety. "Tak už se s tím konečně smiř" dodal trochu chlácholivěji.

"Všechny lidské vztahy se řídí prakticky dvěma hledisky : jedno je hledisko trhu a peněz. Všechno, co děláš, děláš nějakým způsobem pro peníze. , tedy sobectví, a druhé je hledisko zvířátek."

"Představ si modelovou situaci - navážeš dominantní vztah se ženou a rozumíte si, všechno jde ideálně. Pak přichází důležité rozcestí : buď si ta žena na dominanci jen hraje, řekněme každý sudý čtvrtek, aby ti udělala radost, ostatně něco podobného, jako kdyby Ti udělala svíčkovou. Ale to ji dříve, či později omrzí, zrovna tak jako ty ji budeš čím dál tím řídčeji nosit květiny - tak už to ve vztazích bývá.

Anebo se do toho položí, protože jí to začne bavit a možná i vzrušovat. Začne tě doopravdy zotročovat a ty si budeš připadat jako v ráji. Ovšem její vztah k tobě se velmi rychle změní. Za chvíli s tebou, jako se svým otrokem přestává chtít spát a už vůbec se s někým jako ty nebude chtít prezentovat na veřejnosti, anebo chtít mít děti. Protože k tobě ztratí úctu a respekt. Začne tě využívat naplno, ale zároveň se prostě poohlížet po silném samci. Nejdříve s ním začne randit a pak tě kvůli němu opustí. V okamžiku, kdy jí položí nůž na krk - že buď on anebo ty - samička podlehne silnějšímu, to mají v genech."

"No já ale nemluvím o tom, že bych chtěl děti a rodinu, takže já na ni nechci naléhat v tomhle smyslu."

"Ale ona ano, v tom je ten tvůj omyl. Ona to chce už od puberty a čím bude starší, tím to bude chtít silněji."

"Takže vy si myslíte, že prakticky není možné si uržet ženu ve vztahu v dominantním postavení ? Říkáte tím, že ona to buď předstírá, anebo že to nemůže mít dlouhého trvání ?"

"Ano, samozřejmě. Největší rozčarování pro tebe bude až si uvědomíš, že žena spíše preferuje někoho, kdo ji zmlátí, než někoho, kdo jí každý den bude líbat nohy. Silný chlap je sexy. Jenom si uvědom, jak moc je žena determinovaná touhou mít děti a tedy chovat se jako v přírodě samička. Tomu podřizuje všechno. Už od útlého mládí vynakládá nesmírnou pozornost svému vzhledu. Utrácí leckdy všechny svoje peníze za oblečení, kosmetiku, je schopná se svými kamarádkami na toto téma vést nekonečné diskuse a nákupní maratony. Je to v jejích očích daleko důležitější, než cokoliv jiného. Pamatuješ si, že by dívky, se kterými jsi vyrůstal měly nějaké koníčky ? Nějaké záliby ? Asi moc ne. A vzpomínáš si na svoje kamarády, kteří byli schopni nějaké velké oběti pro malichernost, sen ? Vylézt na nějakou himalájskou horu ? Koupit si nepraktické auto ? Utopit prachy ve sbírce známek nebo bůhvíčeho ? Mladé ženy nemající děti tohle nedělají, jsou daleko pragmatičtější. Investují především do sebe. Vědí, že se musí prodat, dokud je čas - a toho času moc nemají, od svých řekněmě 20 do 30 let. Proto používají formulace jako "obětovala jsem ti dva roky svého života" když tě opustí. A proto se taky po rozchodu daleko rychleji otřepou. Vědí, že truchlení není efektivní a pragmatický mozek se tvrdě přihlásí o slovo. Neztratit ani den."

"Jak tohleto ale souvisí s hledáním dominantní partnerky ?"

"No to je jednoduché - ty jako submisivní partner jsi ztráta času. Pro ni je to to samé jako vylézt na tu horu v Himalájích. Spousta peněz a energie vynaložených pro jeden prchlivý okamžik, který pomine a nic z něho nezůstane. Nemá perspektivu, není to důležité pro její rodinné plány. Příroda přece říká : samice rodí, kojí a stará se o domov, samec nosí potravu a brání před nepřítelem. A takového chlapa ona hledá, tomu chce porodit dítě. Na druhou stranu, na něj musí opatrně, musí si ho ulovit a udržet a proto bude submisivní, ad absurdum vzato, kvůli svým dětem. Což potvrzuje to, že žena dělá všechno kvůli svým dětem. Je to sice tisíciletí staré klišé, ale jsme to my sami, to je náš atavismus."

"No ale já přece, toužím-li se k ženě projevovat jako někdo, kdo jí bude pomáhat, usnadňovat život, rozmazlovat ji a hýčkat, tak nemůžu, myslím jakože ...být k ní - dominantní."

"Hmm, no tak ne. Ale pak po ní nemůžeš chtít aby s tebou zůstala."

"Počkejte počkejte, vy mi snad chcete říct, že nejúčinnější metoda je být macho, bez ohledu na to, co skutečně cítíte ? Zvlášť v dnešní době, kdy všichni mluví o rovnoprávnosti, emancipaci, přerozělení rolí ve společnosti ?"

"No samozřejmě. Jak jsi sám výstižně poznamenal, všichni o tom mluví. Ale v praxi ? Protože jaký by mělo smysl zrovnoprávnit ve všem pohlaví, když ženy samotné o rovnoprávné partnery nestojí ? Ženě přece nepřinese radost, když má velkou výplatu a koupí si sama šperk. Žena má radost pokud má muže s velkou výplatou a přiměje ho aby ten jí koupil šperk. Protože pak se teprve cítí důležitá a potvrzená."

"Já znám ale spoustu mužů, co se věnují vědě, jsou subtilní, přesný opak toho, co popisujete. A taky mají ženy, rodiny...a vy mi tu říkáte že silný chlap, který ženu ovládá, kupuje si její přizeň šperkem a dává jí pocit, že jí ubrání před nepřítelem je jediný archetyp muže, který na ženy funguje ?"

"Já se domnívám, že ano, alespoň v erotické rovině, která je ovšem pro mládí příznačná. Vybere-li si taková žena někoho jiného, je to podle mě volba z rozumu. Ten člověk sice může mít peníze anebo inteligenci a distingované chování, ale nechtěl bych vidět nejtajnější sny jeho manželky. Bude to pravděpodobně něco ve smyslu že jí znásilní tři opraváři praček jako hora se špinavýma montérkama páchnoucí od potu. Být tebou, zařídím se podle toho a budu silný. Nezapomeň totiž, že jsou to vždycky ženy, kdo si vybírá, ne my. Žena ti toleruje jen jednu tvoji slabost - slabost k jejímu dítěti. Všechno ostatní je pro ni dost odpudivé, asi tak jako malý penis."

"No tak to už snad přeháníte! Každá jen trochu inteligentní žena přece potvrdí, že akt znásilnění anebo propocený montér je naprosto odpudivou představou.

"No když myslíš... ostatně, řeknu ti pro odlehčení jednu starou anekdotu :
Manželka se nevrátí domů a její muž je celý nervózní. Když není doma ani druhý den, obrátí se na policii, obvolává všechny nemocnice, příbuzné. Třetí den už tropí hysterické scény běhá po celém městě, ale nic, ani stopy. Večer přijde celý zničený domů, a tam najde svoji ženu, jak stojí v kuchyni a něco vaří. Chlap se málem rozbrečí štěstím a hned se ptá : prosímtě miláčku, co s tebou bylo ? Kde jsi byla ? A Ona na to : to bys nevěřil drahý, unesla mě skupina hrubiánů, zavřeli mě do nějaké boudy a tam mě celý týden znásilňovali. Týden ? Vždyť jsi pryč jen tři dny ? No já jsem se přišla domů jen rychle najíst."

"To je trapný, fakt blbej vtip, jako z nějaký hospody třetí cenový kategorie. Stejně z toho mám ze všeho ten pocit, že ženy z nějakého důvodu nemáte rád. Snad vás zklamaly, nebyl jste s nimi moc úspěšný... to neustálé podceňování a přiřazování jim úlohy hloupé samice, která se nestará o nic jiného než otěhotnět s nějakým přerostlým debilem"

"Ale ale, ty ses nám nějak rozpovídal... A přitom je to úplně naopak. Ženy se třeba - a teď mluvím o průměru, neorientují v tolika obastech jako muži, na druhou stranu však vědí přesně, proč jsou tady, na světě. V tom my máme, a to si přiznej, docela zmatek. To ony vědí, co je důležité a co ne, dávají tady tomu všemu okolo nás řád. Mají dar většího citu, na druhé straně jsou však obvykle bezzásadové, intrikánky a jen zřídkakdy upřímné. Prostě, z hlediska dosažení svého cíle bych si vždycky vsadil na ženskou."

"Podle toho, co ale říkáte, by mezi ženami mělo být větší procento vůdkyň, žen dominantních. A před chvílí jste vysvětloval, proč tomu tak není."

"Protože jsou ženy zbabělé a tedy nepřímé, nasazují do boje své muže. Ovládat svět ze svých domovů prostřednictvím svých mužů je přece daleko pohodlnější a bezpečnější."

"Takže nejsou dominy ?"

"Ne, nejsou, ale teď už musím jít, jsem unaven. Přemýšlej o tom jako dosud, nechci abys slepě přebíral nějaká dogmata starého muže. Uvidíme se snad příště."

ibamuz

ja ze patrim medzi bohatych?rozhodne by som na to nevsadzal,keby to bola pravda jak rozpravas!
skuste citat medzi riadkami...
este raz hovorim,ze za peniaze nebudes mat vsetko no bude o problem menej...avsak priznavam,ze hodnoty su nad peniazmi,no aj to,ze sa nimi daju trocha vylepsit...ako si vyllepsim hodnotu zdravia?ako som pisal,tym najlepsim chirurgom,schuster tu uz tiez nemusel byt,ale ulohu zohrali aj peniaze.(ta operacia v rakusku)
nemyslite si,ze peniaze su najdolezitejsie pre mna,chcem len povedat,ze zivot bez nich urcite nie je horsi a naopak...