Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dadula123

AHOJTE
hľadám čo najviac informácii čo by uľavilo od bolestí a náhodov som natrafila na článok posielam link www.equark.sk a zaujalo ma :Vedci ponúkajú alternatívnu formu liečby pulzujúcou rádiofrekvenciou (PRF). Kde to robia?

bianka117

Malanka, no čo ti ja viem, mne pomohol vzdy sučasne s magnetoterapiou. Chvilku bolo lepšie a potom sa to zase vrátilo. Ved to sama poznáš. Kupele mi vzdy velmi pomohli, aj ked tretí týzden vzdy mávam reakciu. Ale ta voda mi robi fain. Ak chceš si mozeme napisat aj maila. Môžes mi tu nechat mail.

malaanka

bianka117
naozaj sa to volá REBOX.
Absolvovala som to lej jeden krát,navrhujú mi kúru ale...Keďže chodím s vozíkom,tak dochádzanie je trochu problém.Pomohlo ti to?Keď bude lepšie počasie,tak to skúsim.
Tiež skúšam všetko možné.

milka 3

Ahoj Bianka 17 no pracovat som zacala po roku ale neviem ako dlho mi to pojde dufam ze vydrzim lebo hlavný dovod bol ako inac financie. uvidim teraz v tomto užasnom pocasi ma strasne palia obidve nohy tak dufam ze sa uz to pocasie umudri a ja budem moct ako tak fungovat.

Malaanka
dakujem za meil citala som ho a ty ako? Asi nic moc ze? Ja som napisala meil tomu doktorovi do Nových Zámkov a teraz cakam kedy sa ozve lebo je to dost daleko ist tam len tak bez dohodnutia.Takuvidim a potom by som skusila ten Ružomberok.

bianka117

Malanka, nevola sa to nahodou Rebox? Este sa tusim nestalo, ze to čo sa tu spomenulo, zeby som to ešte neabsolovala:)

bianka117

Milka protrúzia je vyklenutie platničky do miech.kanala. MD GUNA lumbar som brala v kombinacii MD Guna Neural v injekciach do bolestivych miest. Je to dohromady 2x10 injekcií. Dohromady ma to vyšlo 120 euro. Brala som to uz v dvoch sériach - 2 roky po sebe. No po nejakom čase sa mi polepšilo ale zároven ked osm brala infúzie. A bolesti sa po čase znova vrátili. Vyskúšajte.
Milka nezačala si ty nejak skoro pracovat po operacii? Občas vás tu čítam. Naozaj sa neoplatí ponáhlat sa. A zvlást sedenie a namáhava práca určite chrbtici nepomôze.

malaanka

Milka3
napísala som ti mail.
dadula123
ja mám tiež väčšie bolesti a mám zvýšenú dávku na 50 a k tomu Tramal kvapky.
Na amb.bolesti som sa dozvedela o výrobkoch GUNA,ktoré sú aj na liečbu bolesti,sú kvapky aj injekcie.
Ja sa mám rozhodnúť,či chcem inj.a pichali by mi ich na amb. bolesti a do miest najväčšej bolesti.
Okrem toho mi na amb.dávali aj nejakú elktroliečbu z ihličkami,malo to uvolňovať spazmy a stuhnutia svalov a im to aj na prístroji ukazovalo,kde sú tie spazmy.Dosť mi to pomohlo.
Pozri si na nete o tých výrobkoch a popýtaj sa na amb.
A určite by som ti doporučovala konzultáciu vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.
Držím palce,aby sa tvoje bolesti zmierili.

milka 3

Ahojte už som tu strašne dlho nebola.Začala som pracovat a nemala som čas. Teraz som bola na novom MRi a tam mi zistili že v operovanej časti chrbtice čiže L5/S1 mam mierne rozširenu korenovu pošvu/?/ S1 1 dx. a je obkolesena fibrotickým tkanivom a degenerativne zmeny disku ktorý je desikovaný a degenerativne zmeny krycej platnicky ModicI. Čo neviem vobec co to znamena.A v urovni L4/L5 ktora bola bez problemov mam už tiež degenerativne zmeny disku je desikovaný /neviem co to je / celkovo znižený je tam protruzia vpravo s anularnou dysrupciou a s naliehanim na koren L5 1 dx. Ak niekto vie co to aspon trosku znamena prosim Vás dajte mi vediet.Na konzultaciu s neurochirurgom idem ale to potrva kým mi da vediet nakolko je az v Nových Zámkoch a neviem kedy sa tam dostanem.Za kazdu odpoved Vám vopred Dakujem

cucko

Ahoj Sara.

Dobre si prečítaj, čo píšu títo ľudia ,aké majú problémy po operácii. Ja mám tiež problém s L4/L5 a už šiesty rok, a som bez operácie ešte stále,hoci som aj niekedy povedala, že som mohla mať už pokoj, no nie je to tak. Veľa som si s tým užila,brala som v začiatkoch infúzie,akupunktúru,chodila som na cvičenie do Piešťan k Dr. Haringovi a aj s výsledkom z MR som bola u neho a on mi povedal, že ak budem spolupracovať,tak sa z toho dostanem.Aj obstrek som mala do platničky 2x.Tí lekári v nemocnici by len operovali.A bola som po 3 rokoch zasa na MR,a bolo to o nejaké 3 mm menšie a zacelena nebola nutná operácia.Teraz idem 26,3, zas po 2,5 roku na MR, tak uvidím ako to tam je. Najdôležitejšie je,šetriť sa, ak sa dá a neprechladnúť.Držím Ti palce.