Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

orgovan13@centrum.sk

Ahoj Janka, ďakujem za Tvoje milé povzbudenie. Smerujem k tomu, čo si Ty písala, čo sa týka cvičenia a rehabilitácie. Hľadám nové možnosti, nakoľko tam, kde som chodila /Nem. železničiarska/ som nebola spokojná. Teraz začínam chodiť od začiatku na novú rehabilitáciu. Dúfam, že mi pomôžu. Prajem bezbolestné dni. Ružena

chlapíkova

V roku 2002 som sa šmykľa v sprche, 3 mesiace som ležala viac menej som nechodila. Hernia disku mi bola neskoro zistená. Veľké bolesti, nemohla som sedieť, nič som nezodvihla , boli dni keď tanier s jedlom bol pre mňa veľkým bremenom.
Okrem toho som alergická na väčšinu liekov. Po rôznych peripetiach s neurlogmi som sa dostala na rehabilitáciu do nemocnice na Antolskej v Petržalke. Tam som naozaj pochopila, že im ide o moje uzdravenie a nieje vždy iba nutná operácia. Samozrejme každý máme aj pri hernii iné problémy. Ja som nemohla najmä chodiť. No dostala som sa po rôznych samoštúdiach a čerpaní info kde sa dalo k poznatku zjednodušene povedané:ôpokiaľ sama dokážem močiť a noha nie je studená, je prekrvovaná dá sa stále robiť niečo i bez operácie".
tak som začala svoju púť: intenzívna reahbilitácia, doma som cvičila aj 3krát do dňa po 30min, presne na mieru ušité cviky, na lôžku, na fit lopte a pod. K tomu elektroliečba, sama som ešte vyhľada akupunktúru. Taktiež mi odborníkom bola vykonaná periradikulárna terapia pod CT (tú som si sama zistila nikto mi ju predtým neordinoval. Všetko moje úsilie ktoré som vynakladala sa mi určite vyplatilo. Stretávam sa s ľuďmi po operácii ktorí nie sú na tom lepšie ako ja. Dnes po 3 rokoch som začala pracovať, pomaly iba na 4hod úväzok, poctvivo cvičím v práci sedím na fit lopte. Bolesti mávam ale dajú sa zniesť a žijem s nimi. No operovaná nie som : zatiaľ kým nemusím ani sa nedám. Deň začínam cvičením. Dodržiavam svoju zásadu, že nič nesilím, všetko počká, choroba ma zmenila k lepšiemu, nie som už workoholik. Prajem taktiež skoré uzdravenie. Jana

orgovan13@centrum.sk

Ahoj Lenka, ďakujem za informáciu. Ozónoterapia vraj nie je už pre mňa vhodná, lebo to mám vraj v pokročilom štádiu, kedy mi táto liečba už nemôže zabrať. Preto mi doporučujú klasickú operáciu. Ružena

lena22

O tej ozónoterapii ti dal informáciu operatér alebo v centre kde ozónoterapiu vykonávajú? Lebo viem že hernie rieši ozónoterapia úspešne. Známy je 10 mesiacov po ozónoterapii a je veľmi spokojný