liečenie verzus práca

Príspevok v téme: liečenie verzus práca
silvus

Ahojte, chcela by som vedieť váš názor, či mám uprednostniť prácu pred liečením PPP. Nechcem zasa byť na PN-ke, lebo robím len od septembra a už som bola 4x PN. Ale na druhej strane by som sa chcela liečiť, lebo som už úplne na dne, ambulantne to vôbec nezvládam a neviem čo mám robiť...

ich

praca je to co ti moze tiez pomoct...alebo aj opacne...pripomina ti to ako normalne zit. Pracuje skoro kazdy. A da sa povedat, ze kazdy zdravy clovek. Zvaz to, ci si zdravy clovek. Ako sa citis. S ppp sa do istej miery da zit, ale to nieje zivot.
Ak chces zit a myslis, ze to liecenie ti k normalnemu spokojnemu zivotu pomoze, pod sa liecit.
Prace je dost, ked sa nad tym zamyslis. Zdravie je, ako sa hovori, len jedno.
Zacni sa mat rada.
Praca ta bude trapit, ak sa nezbavis ppp...a trapenie z ppp a z prace a ineho dokopi je na cloveka asi aj moc.
Ani ja absolutne nezvladam ambulantne.
Je to zle.
Ale ja na liecenie teraz nemozem, predtym som nemohla...a tak...moja bulimia je len taky vedlajsi produkt mojho psycho...
ja...neviem ti pomoct..ja ti len rozumiem..asi..
A nechcem aby si sa neliecila, ked citis, ze by si sa mala...a uz vobec nie koli praci...je to tazke...ale Boh naklada vela tomu, kto vela unesie...bud silna

joni_

nemas nadriadeneho, ktoremu by si mohla doverovat? ak je to seriozny clovek, mohla by si mu vysvetlit ze teraz potrebujes dlhsiu pauzu (napr. v podobe PN) aby si sa dala dohromady a potom budes moct lepsie a bez castych marodiek pracovat. Som v takej istej situacii len s inou diagnozou. Dlho som sa snazila zakazdu cenu zvladat pracu a bolo to len trapenie tela aj duse a slo to stale dole vodou. Nakoniec som svoj problem vysvetlila sefovi a on to celkom dobre pochopil a umoznuje mi obcas na par tyzdnov zostat doma na PN a potom zas nejaky cas fungujem v praci (ja mam ten problem ze nemam zatial vyhliadku na vyliecenie takze tie PN-ky sa budu stale opakovat). Veduci pochopil ze tak ma zo mna vacsi osoh :-)
Este myslim ze zalezi ci chces zostat doma sama, alebo ist niekde na liecenie. Ak na liecenie - tak urcite chod, stoji to zato, aj keby to tvoj sef nepochopil. Ak mas len zostat doma a sama, tak sa priklanam k marii ze byt v praci medzi ludmi je tiez fajn na psychiku.

[zruseny12]

neviem,ale ja som presne v takej situacii ako ty len mam ine zdrv.probl.a chcem chodit do prace aj sa liecit,lebo si myslim ze aj praca lieci v urcitej miere,a ak ti zdrav.stav dovoluje chodit do prace aj liecit sa tak ja by som chodila,lebo doma si sama a stale myslis na chorobu a v praci mas povinnosti,ale samozrejme je to len na tebe...prajem vela stastia...pa

miša

a aké máš zamestnanie,lebo ak je namáhavé,tak ho nezvládneš.radšej by si sa mala najprv vyliečiť-zdravie je vždy prvoradé.

agina

U mna bolo vzdy na prvom mieste zdravie.Vzdy som si povedala: peniaze boli, su aj budu, ale zdravie mam len jedno. Rozhodnut sa musis sama.