HPV-súvisí s rakovinou krčka maternice?

Príspevok v téme: HPV-súvisí s rakovinou krčka maternice?
sisuľa

Už som reagovala na viacero príspevkov v témach o HPV.
Cytológia=Mop II-III.PAP IIA(alebo také niečo)No a výsledky HPV testu som mala už dvakrát pozitívne=vysoké riziko.Teraz čakám na tretie výsledky.Ak budú opäť pozitívne=KONIZÁCIA.
Samozrejme mi popritom robili aj iné vyšetrenia (chlamýdie,ureoplazma,výtery z pošvy na akúsi citlivosť...K.O.)všetko negatívne.
Čo je pravdy na tom,že HPV je synonymom pre RAKOVINU KRČKU MATERNICE?

sara333

HPV sposobuje rakovinu krcka maternice.
Ak sa zachyti v skorom stadiu,je pomerne casto dobre liecena.
Prechadzam tymto problemom.
Mam HPV,podstupila som biopsiu a zmrazovanie,teraz uz len caste 6 mesacne kontroly.
Dievcata pite bylinkove caje,vitaminy,je to svinska choroba ale musime byt silne.
Konizaciu ano neodporucaju este nerodickam,ale ked je choroba vo vacsom stadiu tak je nutna.
Mna sa tiez lekarka pytala,ci este planujem mat det.
Drzim palceky.

mutulka

Dobry den, chcela by som sa opytat, mam 21 rokov a mam aktivny sexualny zivot od 16 rokov. Chcela by som sa dat zaockovat proti HPV, ale niekde hovoria ze ked uz som mala sex ze uz to nepomaha atd neviem aka je pravda a co nie, moze mi tu niekto poradit? Dakujem

Clea

driny4

ahojte..
myslela som, že sa ma tento problém nebude nikdy týkať, ale opak je pravdou. Dnes som si bola pre výsledky cytologie, boli pozitívne(( tak dnes mi cytologiu zopakovali znova a pridali test na papilovírusy. Čo to znamená??? že ak bude test na papilovírusy negatívny,, že mám rakovinu z niečoho iného??? snažím sa to brať s nadhľadom, veď ešte nič nie je isté... Máte už niektorá takéto niečo za sebou?? poraďte prosím,, čo ma čaká..atď.Ďakujem

erki

ludsky Papilloma virus(human papillomavirus - HPV). Po vniknuti do ludksej bunky sa zacne prepisovat okrem ludksej DNA aj DNA virusu. Pri prepise DNA virusu vznika protein (E7), ktory inhibuje funkciu ludskeho proteinu (pRb proteinu), ktory je dolezity pre riadenie cyklu bunky. Po inhibicii tohto proteinu dochadza k nekontrolovatelnemu deleniu bunky.

sisuľa

Už mi prišli aj tretie výsledky.Znovu pozitívne.Ale brali mi aj krv na chlamídie a IGg bolo na hornej hranici.Vraj pozitivitu HP-testu môže zapríčiňovať aj chlamídia,alebo iná infekcia.Zobrali mi aj kontrolný ster na Cytologiu a s výsledkom ,ktorý bude asi tak o 2 týždňe,ma chcú poslať na infekčné!?!?!?Potom podľa vyjadrenia infektológa vraj spravia potrebné kroky.Buď konizáciu,alebo kvantum antibiotík...Som z toho mimo.Celý čas o konizácii,a teraz toto.....