HPV-súvisí s rakovinou krčka maternice?

Príspevok v téme: HPV-súvisí s rakovinou krčka maternice?
sisuľa

Už som reagovala na viacero príspevkov v témach o HPV.
Cytológia=Mop II-III.PAP IIA(alebo také niečo)No a výsledky HPV testu som mala už dvakrát pozitívne=vysoké riziko.Teraz čakám na tretie výsledky.Ak budú opäť pozitívne=KONIZÁCIA.
Samozrejme mi popritom robili aj iné vyšetrenia (chlamýdie,ureoplazma,výtery z pošvy na akúsi citlivosť...K.O.)všetko negatívne.
Čo je pravdy na tom,že HPV je synonymom pre RAKOVINU KRČKU MATERNICE?

orešanka

Ahojte.
Ja som sa konizácií vyhla ale tiež som bola na vyšetreniach HPV. Mám ranku na krčku a môj gynekológ ma poslal na odborné vyšetrenie do B. Bystrice k onkogynekológovi. Po prvom vyšetrení mi lekár navrhol konizáciu s tým, že počkáme na výsledky testov. Cytológiu som tiež mala IIa ale mala som pozitívne ureoplazmy a tak som sa konizácii zatiaľ vyhla len ma preliečil. HPV som mala negatívne. Celkovo som to pochopila tak, že ak by bolo pozitívne tak mám väčšiu pravdepodobnosť, že sa mi ranka dostane až do štádia rakoviny. Ty máš cytológiu v poriadku, takže rakovinu nemáš ale ak by sa to zanedbalo, tak by sa z toho mohla vyvinúť. Je hlúposť, že konizáciu robia len rodičkám. Dnes sa snažia, pokiaľ je to možné, nechať ranku neošetrenú a len ju pravidelne kontrolovať. Majú tak "otvorené okno" a vidia všetky zmeny na tkanive. Držím palce.

evix

Ahojte, aj ja mam za sebou konizaciu, nebolestivy zakrok v celkovej anesteze, naozaj po par hodinach spanku som behala. Teraz vsak cakam na vyseladky histologie. Prekvapilo ma, ze pipo tvrdi, ze konizacia sa neodporuca mladym a nerodickam, mam 24 a som nerodicka, to mi na nalade nepridalo....

lenkaa

Ahoj , neviem, čo je na tom pravdy, ale v máji som ležala 2 týždne v nemocnici a kočke vedľa mňa robili konizáciu.
Vôbec to nebolí, za nejaých 5-6 hodín po prebudení z narkozy už behala po bufete. potom ešte 3-4 dni slabučko krvácala. Ale nebolí to - neboj.