druhé dieťa??? áno či nie???

Príspevok v téme: druhé dieťa??? áno či nie???
lilinka

Prosím vás pomôžte mi, riešim dilemu...mám jedno dievčatko má 6 a pol roka. Doteraz som sa myšlienke na druhé dieťa vehementne bránila...nexhcela som o tom ani počuť, mônžel by už chcel...smozrejme chlapčeka...ale ja teraz vôbec neviem čo mám robiť. Presťahovali sme sa totiž ku svokrovcom, lenže problém je v tom, že tam nie sú ideálne podmienky na výchovu dieťata.V kútiku duše túžim po ďalšom dieťatku ale ak by to malo prísť určite nechcem chlapca, to by som už nezvládla.Pomôžte mi prosím, alebo napíšte ak máte podobný problém. Dakujem

lilinka

pre kika bb_ no zatiaľ je to super, veľmi sa teším na druhé bábetko. Povedala by si na mna, že ešte pred pol rokom som nechcela o nejakom tom dieťati ani počuť? naozaj som sa tomu bránila zubami nechtami, vôbec som to nechcela za nič na svete...bola som akoby zablokovaná...zrejme z toho príšerného pôrodu som mala najväčší strach. A potom to prišlo samo...zrazu som zatúžila po dieťatku. Moja dcéra je prváčka už je samostatná skoro a tak mi začal chýbať ten maličký uzlíček....

kika bb

lilinka, blahoželám Vám. Ja mám 28 rokov a jedného 4 ročného syna, už aj on niekedy mi povie toto necháme pre bračeka alebo sestričku, toto kúpime bračekovi alebo sestričke. Ale nechcem a nemôžem mať teraz dalšie diaťa,
1. som často chorá už 2 rok a nevedia zistiť prečo
2. staviame dom a potrebujeme nejako ho ešte dokončiť
som z toho niekedy zúfala, a keby som mohla tak okamžite.
Ale povedal som si žeto ešte nejaké dva maximálne tri roky vydržím a potom už nebudem pozerať na financie, sú rodiny ktroé sú natom oveľa horšie a zvládnu to, tak to zvládneme aj my. Len nech sa dostanem s tej choroby.
Drž sa a ozvi sa ako prebieha tvoje tehotenstvo. Kika

lilinka

ahojte, tak dnes som už v 11.ttýždni a mám sa super, dcérka sa veľmi teší na bábetko aj manžel, a ja tiež, len dúfam, že pôrod nebude taký hrozný ako ten prvý....ved kôli tomu som odkladala duhé dieťa 7 rokov....

babula1

ahoj seherezada. precitala som si tvoj probeh mam o dva roky viacej ako ty a mala som ten isty problem. mam 3,5 rocneho syna-zive striebro, nevyzovali sme s manzelom o druhom dietati pretoze on si vyzadoval vsetku pozornost a hlavne trpezlivost strasne nas vycerpaval a vycerpava. mali sme vsetky podmienky na to aby sme to druhe dieta e mali az jedneho dna som zistila, ze cakame druhe dieta. pocas tehotenstva, ktore prebiehalo v poriadku som bola stale nervozna, stresovana s maleho ale dnes ti mozem povedat, ze mam dalsieho zdraveho sest mesacneho chlapca, ktoremu neublizilo nic ani moja nervozita nic. takze mozem ti povedat vsetko ktomu patri neverim, ze ked zostanes tehotna nepride denkedy budes stresovana alebo nervozna vsetko prejde a potom sa na tom len zasmejes.zelam ti vela stastia.

sehrezada

Caute. Mam 29 rokov, mam byt, auto, pracu...nejake sklamania v zivote, skusenosti a tym plynuce obavy. Mam 5,5 rocnu dcerku, ktoru milujem, a dobreho manzela....Dcerka chce surodenca (sestricku) ja ani nie a niekedy ano hlavne koli malej. Zazlia som nejake stresy v zivote ktore mi zanechali stopy...Manzel mal tri epi zachvaty. Je bez liecby a teraz v poriadku. Vraj to bolo vyvolane...(alkohol, ponocovanie, stres..)Stalo sa to vzdy v noci a tak ked len nieco suchne v noci mam strach, zobudim sa a nemozem spat. Chcela by somzistit, ako velmi moze ublizit tento strach, prelaknutie dietatku v brusku... Bojim sa aby to nezanechalo nasledky ked sa takto prelaknem zo spanku... Pomozte, poradte. Dakujem pekne. S.

lilinka

Barunka dakujem aj za tvoje slová...máš pravdu, nemám čo otáľať...ak to chceme obaja aj naša dcérka, tak načo čakať? mám 28 rokov, tak si myslím že je to najvyšší čas...dúfam, že otehotnejem čím skôr a dúfam, že už nedostanem kôli tomu další menzes..tak uvidíme

barunka

lilinka nečítala som si predchádzajúce príspevky, možno sa budem opakovať,ale.Ak ste všetci zdraví, hlavne ty tak neváhaj.Budeš si to niekedy vyčítať? vieš čo by som za to dala, mať druhé ? spomínaš si ešte na svoje prvé tehotenstvo,keď si prvýkrát pocítila ako bábo kope?kašlať na svokru, veď sa jej chvíľu vyhýbaj a ona časom pochopí.Po pôrode som povedala: nikdy viac,ale to asi hovorí každá. Môj syn bude mať štyri roky,tiež som sa tešila do práce medzi ľudí,ale keď sme len traja mám pocit, že sme neúplná rodina.môj manžel chce pre zmenu dievčatko.keď to bude ďaľší chlapec,no a čo?? milujem svojho syna,je úžasný.mám zdravotné problémy,možno už viac nebudem môcť mať deti a to je hrozný pocit!
Keď cítiš,že by si chcela druhé dieťa panebože ber to tak, že to tak má byť.Ak predsa len tak strašne váhaš,nechaj tomu trochu čas,ale nie pridlho.Neviem koľko máš rokov,ja mám 27.Tak sa modlím, aby som bola zdravá.Aj moji dvaja chlapi.Ako sa u nás hovorí jedno dieťa je len pre strach. Vieš,že sa rozhodneš správne! držím palce.maj sa pekne.

lilinka

Sibila určite nečakaj, ak to chceš tak na tom pracuje moja dcéra má 6 a pol ale prišla chvíľa ked som prišla na to, že už určite mohlo byť na svete aj druhé dieťa a tak na tom robíme už piaty deň tak neviem či z toho niečo bude....veľmi by som chcela teraz, lebo sa bojím že o mesiac to už takto intenzívne nebudem chcieť....

sybila

No aj ja som sa rozhodla, že začnem viac tlačiť na manžela, myslím, že poľaví, a keď nie nejako to zariadim aby som akože náhodou otehotnela. Ja už 2 roky pomaly nakupujem aj detské veci. takže ja ani nerátam s tým, že nebudem mať, dúfam, že aj mne sa to podarí ale lilinka rátala si, že ked teraz otehotnieš, tak to bude v júli? Ja som chcela porodiť na jar, ale už nebudem čakať. Minule mi manžel hovoril, že susedia budú mať tretie, tak som sa nasrala, že ja budem mať kedy, potom ale za týždeň došiel, že ďalší susedia budú mať druhé, tak stále nad tým rozmýšľam, ale začnem asi konať..čau

lilinka

Sybila dakujem...už pracujeme na bábätku, tak snád nebudem ľutovať....ale zatiaľ sa teším, tak neviem sa odčkať kedy už budem v tom, ale dám vedieť určite, dnes len toľko