Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

misicka333

erittrea ak mas na mysli, tu kliniku o ktorej som ja pisala, tak si ceny vies pozriet normalne na ich stranke, webovej, na internete, su takto normalne zverejnene a vies si aj pozriet, ze co ta suma vsetko obnasa, co zahrna ;)

erittrea

Dajú sa niekde tie ceny ako sa pohybujú aj pozrieť?...že by som vopred vedela asi koľko to bude obnášať?...aby som potom na konzultácii alebo tak nebola vybúraná z toho akú cenu by mi povedali a potom by som si to už nemohla rozmyslieť?...

freduska55

Erittrea praveze ja som bola milo prekvapena pomeru ceny, kvality a pristupu. Tiez som postupila zakrok pred mesiacom aj nieco na klinike o ktorej ti pisala a pristup bol fajn, to bez debaty, snazili sa mi vyjst v ustrety so vsetkym, co som potrebovala, z coho som mala obavy, to mi v pohodke vysvetlili a ceny maju prijatelne oproti mnohym inym klinikam ;)

erittrea

Ten záujem, tá starostlivosť zo strany kliniky je myslím, že najdôležitejšia...keď cítiš, že im fakt ide o to aby si sa mala dobre...aby celý zákrok dobre dopadol a podobne...to je najviac...lenže taká starostlivosť aj čoto stojí a málo to nie je, že?...

misicka333

zuzka s tou klinikou, na ktoru si sa pytala skusenosti nemam, ale moj drahy podstupil tuto operaciu v Ruzomberku na klinike SPINN a tam som bola milo prekvapena z toho ako k nemu pristupovali, moj drahy tiez keby mal nejaky problem s niekym tam, ze by mal pocit, ze otravuje, tak by sa zbalil a nesiel by na tu kliniku, ale tu sam hovoril, ze starostlivost fajn a ze najma zaujem citil zo strany personalu :-)

Eliona

Zuzkazuzicka úplne chápem prečo si sa k tomu takto postavila. Tiež by som asi zdupkala, keby sa lekár takto ku mne choval a keby nebol ochotný mi poradiť ako to chodí, čo by navrhoval a podobne. Pre mňa bola konzultácia potrebná a rozhodujúca. Potrebovala som vedieť, že lekárovi môžem veriť a že sa mu môžem zveriť do rúk.

Vetroplach81

ahoj, píšem za seba - pred 6 rokmi som bol tiež na operácii, mal som na oboch očiach -3 a dodnes viem, že to bola tá najlepšia vec čo som zatial v živote spravil, kvalita života šla nenormálne hore, dodnes mám pocity že idem po meste a wow, tá ostrosť! ale je pravda že sa dosť o oči starám, pijem vela mrkvovej šťavy (vlastnoručne odšťavenej, nie z obchovu) vela zeleniny obsahujúcej luteín, sem tam vitamíny na oči (Ocutein forte, Ostrovidky)...bol som v Lamači v Excimeri...
Rozhodnúť sa musíš ty sám...

zuzkazuzicka

Ahoj, v iClinicu som bola na konzultacii a vyhla by som sa im uz oblukom, slecna na recepcii bola velmi prijemna ale tam to konci. Z doktora som mala pocit ze ho otravujem, vysetrenie trvalo asi 4 minuty a na jeho konci mi dal do ruky cennik a povedal nech si to premyslim a ozvem sa mu. Od lekara ocakavam ze mi skor on poradi najvhodnejsi typ operacie pre moje oci a ze sa budem citit v dobrych rukach.

Takze patram dalej, nemate skusenosti s cornea.sk ? Pripadne neboli ste niekto na operacii v Rakusku ? Zvazujem si trochu priplatit za lepsie sluzby, zdravie je predsa len iba jedno.

klamira

Eliona u mojej mamky to dopadlo podobne ako aj u teba. Netreba sa z môjho pohľadu zbytočne stresovať. Treba si pri výbere kliniky zachovať chladnú hlavu. Zamerať sa na veci, ktoré sú pre mňa ako pre človeka, ktorý chce zákrok podstúpiť dôležité a od toho sa odrazím ďalej.

Eliona

Dienda verím ti, aj mňa by to zaskočilo a uvažovala by som asi nad tým. Ale potrebné je si uvedomiť, že to nemusí dopadnúť rovnako. U mňa to dopadlo dobre, povedala by som, že nad moje očakávania. Takže netreba sa podľa mňa stresovať takýmito vecami zbytočne. Keď chceš toto riešiť tak to rieš a nefantazíruj nad nejakými závermi.