Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

hedviga1884

Vhodne je ist rovno na kliniku, tam ti urobia vsetky potrebne vysetrenia, ktore potrebuju, ja som pred rokom toto absolvovala, v 2016 som o tomto len snivala, nevedela som sa nejako pripravit na to, ist do toho a potom mi manzel dal podporu a povedala som si, ze do toho idem. Dnes som rada, ze som Spinn navstivila, ze som sa im zverila do ruk, lebo maju skusenosti a lekari su fakt velki odbornici ;)

sumienkaaa

veronika ahoj dufam, ze ta neobtazujem, ale rada by som vedela, ci si sa na klinike informovala a co si sa dozvedela, tiez mam v plane tuto operaciu tento rok podstupit, ale neviem co skor ci ist na kliniku, kde robia taketo operacie alebo k mojej ocnej alebo kam

Veronika879

asi máte pravdu, asi to bude najvhodnejšie, už sme sa aj o tom doma rozprávali, uvidíme, čo povie lekár keď pôjdeme na kliniku, ale dúfam, že mu nakáže oddychovať, predsa len tiež nevie kedy má práce dosť :)

erittrea

Veronika...ver mi...že si nejako bez neho poradia...u nás tiež som mala strach že ako to bude doma...s varením upratovaním a s takýmito vecami...a zvládli sme to všetci...ono sa to dá...netreba oči zbytočne namáhať...treba dodržať všetky inštrukcie...ktoré dostane od lekára...

paulinocka

veronika, trva to par dni, ale zalezi aj od toho aku pracu vykonava, to ci sa bude moct vratit po par dnoch, alebo ci bude potrebovat od prace dlhsiu pauzu to by bolo najvhodnejsie nechat to na zvazenie lekara :)

Veronika879

ako dlho trvalo, kým sa vaše oči z takejto operácie zotavili? Chcela by som vedieť ako skoro bude vedieť môj manžel fungovať po operácii, čo vlastne ho bude čakať, pretože hovorí, že si ani nevie predstaviť, čo by vo firme bez neho robili :)

matka010

Dosť záleží aj od toho aký je problém so zrakom a aký spôsob operácie človek podstúpi aspoň podľa toho čo viem, čo som si zisťovala pred tým ako som ja išla na operáciu a presne aj z dôvodov, ktoré si popísal je potrebná konzultácia a mnohé vyšetrenia aby lekári potom človeka oboznámili s týmto a na základe toho sa vieš rozhodnúť, či pôjdeš do toho či nie.

solide

Dobrý deň mám 53 rokov a v priebehu dvoch rokov sa mi môj predtým orlí zrakzhoršil na dve dioptrie, na blízko. Keďže som na okuliare veľmi neporiadny, finančne na tom nie som zle, zaujala ma myšlienka zaplatiť si operáciu očí a môj problém vyriešiť. Podrobne som všetky vaše príspevky čítal a zdalo sa mi to ako absolútne bezproblémová vec. Oslovil som preto očnú kliniku Veselý na ktorú som dostal veľmi dobré referencie s tým že mám záujem o operáciu. Absolvoval som vstupnú prehliadku kde moje oči testovali asi na siedmich prístrojoch a skonštatovali že mám oči absolútne zdravé. Veľmi si cením prístup ošetrujúcej lekárky, ktorá mi však podrobne vysvetlila priebeh operácie, čo tým získam a čo tým stratím. Ostal som zarazený keďže nikto z vás nepísal aj o možných negatívach voperovania trifokálnej šošovky metódou Prelex, ktorá podľa vyjadrenia lekárky v mojom prípade pripadala do úvahy. Možné negatíva spočívajú v tom že každý po tejto operácii má v noci určite obmedzenie vo videní spočívajúce v tom že keď v noci vidíš svetlo, okolo neho sa zobrazuje určité iskrenie niekto to nazýva svätožiara. Toto je spôsobené samotnou šošovkou keďže ešte nedokázali vyvinúť takú ktorá by tento problém nemala. Takisto mi lekárka povedala že aj keď budem vedieť stopercentne nablízko a už nikdy nebudem mať hrozbu šedého zákalu tak do diaľky sa mi zrak zhorší a predmety vo väčšej diaľke budem vidieť len obrysovo. Veľmi si vážim ľudský prístup tejto lekárky ktorá mi operáciu nevnucovala alwe ľudsky poradila a úprímne o tom povedala že v mojom prípade keby bola na mojom mieste by na operáciu teraz nešla a operáciu riešila v neskoršom období keď sa mi zhoršií aj zrak do diaľky prípadne budú iné komplikácie. Som ale smutný z toho že nikto z vás toto úprimne nenapísal, a mám z toho pocit že celá diskusia na Zdravie Sk je moderovaná účelovými príspevkami prispievateľov, aby si očné kliniky našli dalších klientov. Jano z Bratislavy

matka010

Myslím, že každá klinika to má trošku inak, ja ti môžem napísať, len ako to je na klinike, kde som ja takúto operáciu podstúpila. Je potrebné aby sa na teba pred samotným zákrokom pozreli, aby videli reálne v akom stave je ten zrak a či sa mu dá takýmto spôsobom pomôcť :)

anickadusicka

Misička a najvhodnejšie je to vyšetrenia absolvovať priamo na klinike, kde sa rozhodne, že chce zákrok podstúpiť. Pretože oni najlepšie vedia, na čo sa zamerať, čo môže byť pri zákroku problém a podobné záležitosti.