Tetania

Príspevok v téme: Tetania
pns

Mam 18 rokov, robili mi test na tetaniu a bol pozitivny doktorka mi predpisala MagneB6.Ale vsade citam ze je na to dobry aj vapnik ale zas som pocul ze sa vapnik s horcikom navzajom biju ale neviem co je na tom pravdy tak sa chcem spytat ze ci mam zacat uzivat aj vapnik.Kedysi som fajcil, prestal som ale dnes som si po mesiaci zapalil a tie stavy na mna prisli,neviete nahodou ci nikotin ma nieaky vplyv na tetaniu?Ak mi napisete niekto aj ine sposoby ako sa da tejto choroby zbavit budem velmi rad lebo tie zavrate,unava a stavy na odpadnutie ma asi znicia.Dakujem

[zruseny12]

je to na teme TAZKE DUCHANIE...tam pise RNG,ze vapnik a horcik...sa podielaju na ukludneni atd.precitaj si to...len nepise tam ci to moze brat spolu.../vies ja si myslim,ze je to rozne,niekde sa pise,ze sa maju brat spolu,niekde zasa ze nie...tak clovek sam nevie...

[zruseny12]

pns...niekde som citala na niektorej teme,ze vapnik a horcik mozu sa brat ale teraz neviem presne ako opytaj sa RNG...on ti poradi,ja to skusim najst...a napisem ti kde to bolo...

ooo

PNS tá doktorka je krava. Jej povedz, že ona si namýšľa, že je doktor. ja viem presne o akých stavoch hovoríš. Ja som dva roky brala antidepresíva, teraz som ich vysadila a začínajú mi pomaličky tie stavy naspäť, tak sa to snažím riešim doplnkami od RNG a hlavne teda zmenou postoja. Okamžite ako mi taký stav začne, tak si ho identifikujem, poviem si - ok zlato, to poznáš, to zvládneš a snažím sa to ignorovať pokiaľ sa to dá a hlavne to rozkecať. Nebyť vtedy sám, lebo človek upadáva do paniky a to je potom len horšie a horšie. Len nedovoľ, aby sa ti do mysli vplížili myšlienky o tom, či tentokrát naozaj neodpadneš a že čo keď je to niečo vážne a čo keď zomrieš a podobné... musíš si nájsť nejaký mechanizmus ako to zastaviť. S tou únavou to poznám tiež, ono sa to trochu stlmí, keď si nastavíš myseľ tak pozitívnejšie a začneš sa tým menej zaoberať... Kľudne sa pýtaj, skúsim ti pomôcť ak budemvedieť

[zruseny12]

TATENIA SA NEDA NAMYSLAT...PRI TETANII NIECO CLOVEKU CHYBA PRETO MA TIE STAVY/NJAKE VIT.A MINEREL./...A NIE JE TO O NAMYSLANI NEDAJ SA ODRADIT A NAJDI SI INU LEKARKU....A HLAVNE SI MUSIS ZISTIT CO TI CHYBA,A CO TI VYVOLAVA TETANIU,KED JU MAS POTVRDENU...TO BY TI MALI POVEDAT AJ NA rng...ASPON ,CO TO...

[zruseny12]

pns,je to tazko povedat,lebo ja presne viem s coho to mam tu tetaniu ?nedostatok vapnika/ale nemysli si,ze som nepocula a nepocuvam tiez take reci,ze si namyslam atd.ale vies ked telu nieco cyba nejaky miner.a vit.asi tazko si clovek bude namyslat...to telo sa hlasi samo...ja uz radsej ani nikomu o tom nehovorim,lebo kazdy je mudri,a mudrejsi ako neviem kto,ale keby to aj ty doticny mali,nemudrovali by...teraz som uz z neurol.zatial spokojna,,,ona nic nehovori take...a zajtra nastupujem do prace,ale tam som veducemu povedala,co mi je....lebo je to prave tak,nikdy sa mi to nestalo,lebo som bola doma...ale moze,tak sa radsej poistim...lebo ja prave dostavam aj krce,ktore som tam zabudla dopisat...a to su nie normalne krce,ked sa natiahnem tak v krku ma to ide pomaly zadusit a 2x som mala take pychanie pri srdci...mam obavi...a v praci treba robit,tak aby vedel,keby nieco sa stalo...zatial je velmi chapavi,len neviem ako kolektiv,lebo ludia vedia byt velmi zly,a uz mi dali pocitit,ze som leniva...a pritom som tolko veci tazkych niekedy robila,teraz vsetko nemozem robit...ty si velmi mlady,ja mam 18-nast rocneho syna,nezavidim ti ze uz teraz mas take problemi,ale daju sa zvladnut,len treba presne najst pricinu preco mas tu TETANIU...PRAJEM TI VELA STASTIA A KED MOZEM PORADIT,NEFAJCI TOLKO...SKODIS LEN SAM SEBE...

pns

presneeee, ja som cital ze to su len pocity ale ze nikto neodpadol este pri tom, mne sa len rozklepu nohy obleje ma pot ,vsetko sa toci a vravim si ak neodpadnem teraz tak uz nikdy ale uz si vravim ze ak som neodpadol ty milion krat tak neodpadnem ani teraz.Mne aj doktorka povedala ze sa mi nema co stat ze to si nahovaram ale tie stavy su skutocne a zas pochybujem ze si dokazem hento nahovorit,nevieeem mno a u kazdy ma iny z priznakov intezivnejsi napriklad mne malokedy nieco trpne napriklad ale zato unavu mam taku niekedy ze sa rano neviem postavit.asi je to tak ze kazdy si musi pomoct ako vie :((

[zruseny12]

ooo,presne tak...aj ja som nemala este ziaden taky vazny zachvat,ale nikdy clovek nevie kedy sa to stane...je to len otazka casu...vsetko...

ooo

PNS ja som zo začiatku tiež len čakala kedy odpadnem :) aj teraz na to ešte niekedy čakám... ale ešte som neodpadla :)A toto je diagnóza, že pomôž si človeče ako vieš, lebo lekári sú bezradní...