Tetania

Príspevok v téme: Tetania
pns

Mam 18 rokov, robili mi test na tetaniu a bol pozitivny doktorka mi predpisala MagneB6.Ale vsade citam ze je na to dobry aj vapnik ale zas som pocul ze sa vapnik s horcikom navzajom biju ale neviem co je na tom pravdy tak sa chcem spytat ze ci mam zacat uzivat aj vapnik.Kedysi som fajcil, prestal som ale dnes som si po mesiaci zapalil a tie stavy na mna prisli,neviete nahodou ci nikotin ma nieaky vplyv na tetaniu?Ak mi napisete niekto aj ine sposoby ako sa da tejto choroby zbavit budem velmi rad lebo tie zavrate,unava a stavy na odpadnutie ma asi znicia.Dakujem

Zuzka279

RNG, poradte. Može vznik tetanie súvisieť aj s tým, že pred 5 rokmi som našla babku mrtvu a pred 1,5 rokom aj uja? Odvtedy som ako hypochonder. Všetky choroby si namýšlam, potom sa stresujem. Nepamätám si dňa, kedy som bola bez stresu. Ako sa ho zbavím? Ja viem, že sa to nedá celkom, ale aspoň ho držať na uzde. A ešte sa chcem spýtať, či z toho stresu alebo tetanie môžem mať neustále stuhnutý krk. Chodím aj na masáže. Niekedy je neaký čas OK ale potom znovu. Trvá to vyše 2 rokov. A aj to pálenie očí a napätie.

RNG

zuzka 279, tehotensto a kojenie zoberu zene z tela hromadu mineralov-odniekadial to to dieta musi dostat, nie je to z luftu. A ked si si ich nedoplnala pocas tehotenstva, iste mas dosial deficit(nedostatok) v tele.
A to o to viac, ked si uz pred tehotenstvom tieto problemy mala.
Ale nestaci doplnat len magnezium, kosti a nervy potrebuju mnozstvo mineralov a aj nejake vitaminy potrebne na absorbciu.
Najlepsie je pre to brat dobru vyvazenu zmes mineralov a vitaminov navrhnutu specificky na kosti a dobru absorbciu do tela a pripadne aj nejaku morsku riasu, ako spirulinu na zlepsenie absorbcie a zabudovania do tela, tiez zdroj stopovych prvkov.
Odporucam tablety Bone Reinforcer(NBTY) alebo pre tych co maju znizenu absorbciu kapsule Bone Essentials.
Pripadne aj rybacie oleje pre ich obsah vitaminov, omega 3 kyselin a v pripade kosti calciferol= vitamin D, potrebny na absorbovanie kalcia aj magnezia.

Novsie vyskumy potvrdzuju, ze vacsina mame tohoto vitaminu primalo, dokonca denne odporucene davky boli stanovene prinizko.

ooo

skús začať brať opäť to MagneB6 na začiatok... určite nie si vážne chorá, ono je smutný fakt, že po pôrode sa to zvykne vrátiť...

Zuzka279

Dobrý deň. Asi pred 5 rokmi mi diagnostikovali tetaniu. Brala som Magne B6 a calcium. Po neakom čase sa to zlepšilo. Pred 2 rokmi som bola na testoch a opäť mi ju potvrdili. Mám 2,5 ročnú dcérku. Neviem prečo, ale asi dva mesiace od pôrodu mi je stále tak akosi zvláštne. Niekedy pociťujem tŕpnutie končatín, nevoľnosť, bolesti hlavy, pálenie očí a ustavične sa strestujem. Viem, že ten stres spúšťa tetaniu a zhoršuje ju. Kúpila som si aj homeopatikum Sedatif PC. Uvidím ako zaberú. Už neviem ako ďalej. Stále mám nutkavé myšlienky, že čo ak som vážne chorá, čo ak mám nádor na mozgu a z toho tie všetky príznaky. Doma mi všetci hovoria, že tie príznaky sú zo stresov, aby som sa ukludnila, ale nedá sa. Ráno si poviem: Dnes sa nebudem stresovať, ale niečo sa mi nepodarí a už sa veziem. Čo mám robiť?

ooo

PNS existuje stres, ktorý si človek vedome neuvedomuje... ale teda je to hlavne z preťaženia psychiky, že sa ti deje veľa vecí, ktoré ťa ani nemusia stresovať, teda nemusíš to pociťovať ako zátaž, ale keď sa nahromadia, tak to niekde musí buchnúť. A tým, že ty to ako problém nevyhodnotíš (ako píšeš, nerobíš si z toho ťažkú hlavu), tak to oastáva v tebe neriešené a kumuluje sa to. a RNG nemá tetániu a určite vie poradiť.

pns

RNG, ty mas tiez Tetaniu ?Som pocul ze ludia si od teba kupuju vitaminy a doplnky.Vedel by si aj mne poradit keby som nieco potrebovaal ??

RNG

nikotin zuzi cievy a "rozvoz" zivin. Mineraly treba brat tak, aby vzajomne spolupracovali tj aj spolu s potrebnymi vitaminami a inym na zabudovanie v tele.Inac sa po case vyhodia.
Velmi zalezi od formy, niektori ludia niektore formy nevedia absorbovat.
Preto su napr mineralove zmesy na kosti pre mladych a ine pre starsich(teda vlastne pre ludi s dobrou absorbciou a znizenou, lebo niekto moze mat aj celkom mlady znizenu absorbciu mineralov)

[zruseny12]

AK JE V TELE MALO VIT.A MINERAL.AJ CLOVEK SKOR SKLZENE MYSLIENKAMI...A MA HORSIU NALADU...LEBO NEMA DOSTATOK,LATOK NA PODPORU DOBREJ NALADY...RNG BY SA MAL K TOMU VYJADRIT...ON TIEZ MA TAKE SKUSENOSTI...