a f t y

radana

To moze byt aj zo stresu,aj z celkoveho vycerpania.Mojmu synovi to tak doktorka povedala tiez,lebo jak nastupil do prace sa mu to zacalo vytvarat.

marisssa

neviem, mne to odporucila lekarnicka. ale vravim, ze som to mavala pred par rokmi dost casto, potom nic a teraz nedavno len..mozno aj zo stresu, lebo mam za sebou dost tazky tyzden...

radana

marisssa,moj syn mal velmi casto afty a od kedy berie kazdy den B-komplex forte,afty nemava.Ale akonahle ho prestane co len na tyzden brat,znova sa objavia.

marisssa

???- no je to neprijemne.take bielo-cervene a dost to stipe,ked uz len jazykom si po tom prejdem, alebo sliny sa mi tam dostanu..
..............- no pouzivala som Mundisal z lekarne.

marisssa

no nedavno som mala par lizatok a curkiky neon-ky..co som uz daavno nemala.mozno z toho, ktovie.robia sa mi aj zadery na nehtoch, aj vyrazky svrbiace na tvari a rukach.asi mi chyba nejaky vitamin.hmmm

....................

afty su bolave akoby vriedky alebo cervene bolave miesta na sliznici ustnej dutiny, priemerne sa "drzia"okolo tyzdna,ale spravnou liecbou sa da toto obdobie skratit.

....................

ja len z casu na cas, ale mam kolegu ktory to mava pravidelne.skus sa popytat v lekarni co na to maju, ja zijem v zahranici,a tu je kopec veci na to, od steroidnych past az po ochrannych sprejov.ale pocula dobre vysledky s hexetidinom, ktory je obsiahnuty aj v stopangine.a necmulala si nejake tvrde cukriky ako bon pari alebo lizatko??aj vtedy sa moze urobit afta,, ale ide skor o tzv.spalenie.alebo u zien moze ist o horm.priciny, ako menzes atd..

marisssa

kedysi som to mavala velmi casto, no potom to prestalo a nedavno zas zacalo.jedna hore, druha dole, ako idiot! ja viem, pricin moze byt dost,ale ktora je ta moja?aj ty si to maval-a?