!problém! - som prilis chuda?

Príspevok v téme: !problém! - som prilis chuda?
!!!

Caffte všetci! Prosím napíšte mi váš názor. Mám 14 a pol roka, chodím na ZŠ do deviatky meriam 171cm a myslím si, že som HROOZNE chudá (vážim okolo 43 kíl na digitálnej váhe). Trčia mi všetky kosti. Všetky spolužiačky mi závidia, ale ja skôr závidim im. Niekedy ma prepadne myšlienka, či nie som nejaká anorektička alebo čo... Ale oni si asi nemyslia že sú chudé.. Neviem. Jem podľa mňa dostatok jedla. Raňajky, desiata, obed, večera a kopu sladkostí a somarín na deň.

viky

no tak sa nediv ze si taka chuducka,ked mas toho tak vela,troch uber,dievca,ale papkaj co ti hrdlo raci aa co ti chuti,dr sa!!!

lenka2583

ahojky. ja som mala tiež ten problém, všetci ma považovali za anorektičku, pritom to nebola pravda, súvis to má aj s tými kosťami, mám strašne lahké kosti, no teraz mám už 22 rokov, ešte ked som mala 21 tak to bolo stále rovnako, ale po 21-tke som začala rapídne priberať, teraz som taká total plná, ale nie tučná. naozaj za ten rok som pribrala 4 kilá(a to som jedla stále rovnako), čo nie je veľa, ale sú to 4 kilá tuku a to znamená o 3 konfekčné čísla viac, čo je dosť veľký problém s nákupom nových šiat. takže neboj to sa napraví, a fakt ja som vlastne chudá, moje rovesníčky, čo boli vtedy fajn sú teraz tučné:) tak veľa šťastia prajem, nelám si s tým hlavu:)

mifor

To naozaj vážiš pri výške 171cm len 43kg? To je ale naozaj veľmi málo! Máš dosť výraznú podváhu (nie asi, ale určite!!!), veď Tvoj BMI je len 14,7. Normálna, zdravá hmotnosť je totiž až od BMI 18,5 a presne túto istú hodnotu dosiahneš, keď budeš vážiť 54kg. To je totiž minimálna hmotnosť, ktorú by si mala mať, ak chceš mať normálnu, zdravú váhu!

!!!

Caffte! Diky, diky, diky za prispevky a uz sa tesim na to zavidenie. Tak som este rozmyslala, ci to nebude aj zo stresu a zhonu, ktoreho je neurekom. Kedze patrim asi k tym lepsim ziakom v skole, kazdy odomna daco ocakava na olympiade: matematikarka, fyzikarka, chemikarka, zemepisar... (jedna sa o okresne a krajske kola!) Taktiez musim stihat aj skolu, pripravu na monitor a umelecku skolu- klavir a teoria(tohto roku koncim). Asi to bude z toho, ze? PAPA

ninnika

NEBOOOOJJJ mas vahu uplne supeeerrr :))) neboj sa v 15-16 budes taka nadherna baba..ver mi som ten isty pripad a potom v 16 budu vsetky tvoje kamosky tlstejsie a budu ti zavidiet :)) neboj hce to len cas :)

Anorekticka: dievcata alebo chlapci ktorý odmietaju potravu

Bulimicka: baba al.chalna ktorý vyvraciavaju potravu

viky

skus zlatko PANGAMIN BIFI je dostat v lekarni,uzivaj 3Xpo5 tabletie,neboj su to len pivne kvasnice,takze ti toneublizi,vlastne je to vitamin B,ja som to uzivala a je ok,probrala som 12kg

Lilu

to poznam, nie je to moj pripad ale spoluziacka tiez toho zjedla kopec za den a nepribrala ani deka, je to asi o metabolizme.ale ber to tak, ze si ece vo vyvine, a ono sa to moze rychlo zvrtnut a vaha sa ti da do poriadku ani nevies ako.hlavje bud sama so sebou spokojna, stravuj sa pravidelne ako doteraz a priroda a naberajuce rocky sa o to postaraju.pripadne teda ak by sa ti to nezdalo sa radssej pre svoj dobry pocit porad so svojim lekarom :)