Mate niekto skusenosti so zubnou klinikou SHILL v Bratislave

zubarka

myslim si ,ze ti dobre poradili ze mrtve zuby treba okorunkovat...neokorunkovane sa mozu zlomit,lebo su krechke. Implantat je ok,ale podla mna az ked prides o ten zub,lebo tvoj zub prenasa zuvaci tlak najprirodzenejsie na tvoju kost,imlantat je cudzie teleso ktore napodobnuje vlastny zub,a je to najlepsie riesenie v pripade ked prides o zub.

Martin_242

Už si nepamätám meno lekárky, žalovať ich nebudem, bolo by to na dlhé prsty, už som sa nad tým povzniesol, hlavne, že som spokojný.
Implantát a jeho cena bývajú rôzne, okolo 10 - 20 tisíc, záleží od toho, akým spôsobom sa uchytí, materiál, je to individuálne.

zub

no teda,mal by si ich zazalovat,dufam,ze to nebola dr.kovalcikova ta robila mna a implantat vyjde na kolko? inak dik za info

Martin_242

Vieš, ja som tam išiel preto, lebo som mal príšerné bolesti a bolo mi jedno koľko zaplatím, myslel som, že najdrahšia zubná ordinácia na Slovensku s ultramoderným vybavením mi pomôže.
Dlho som bol totiž nespokojný so všetkými zubármi, ktorých som striedal ako na páse, pretože mi nevedeli pomôcť.
Nepomohli ani u Schilla, zničili mi dva zdravé zuby - stoličky ktoré potrebujem práve na tej strane, s ktorou jem, zapálené lôžko mi nechali neliečené, ani 3 RTG snímky im nepomohli k správnej diagnóze.
Pri zákroku ma tak nadopovali liekmi, že som doma upadol do bezvedomia a absolútne stratil krátkodobú pamäť.
Zákrok vykonávala doktorka, ktorá sa práve po 3 rokoch vrátila z materskej a bol som jej prvý pacient, ale asistoval sám doktor Schill, takže som čakal kvalitu...
Celkovo personál v tej dobe bol primladý na to, aby mal patričné skúsenosti, všetci mi pripadali tesne po skončení VŠ okolo 25 rokov.
Naštastie už pár rokov mám výborného zubára/chirurga a cítim sa dobre.
Tie dva mŕtve zuby ešte držia, ale keď sa rozpadnú, pôjdu na ich miesto implantáty.
Dúfam, že môj pán doktor bude vykonávať prax aspoň do mojej staroby.
Tie korunky Ti chcú za každú cenu nasadiť kvôli dobrému kšeftu, nie pre Tvoje zdravie.
Korunku ti nasadia na obrúsený zub a v podstate tvorí akýsi štíť či pancier pokrývajúci celý povrch zubu, spevní ho, takže môžeš jesť aj tvrdé jedlá, napriek tomu sa mŕtvy (devitalizovaný) zub rozpadne aj tak, pretože vďaka chýbajúcemu nervu dochádza k odvápňovaňiu a strate pevnosti.

zub

no pomoc,aj si ich informoval o tom co ti porobili???no prave mne odporucili vymenit mrtve zuby,kt.mam tymi korunkami...a to sa ta korunka do coho zalozi,do korena toho mrtveho zubu?mne tam zatial robili jeden kaz,bolo to ok aj to vyzera super,ale drahe :))) hovoria ze mrtve zuby nie su dobre a ze to treba vymenit za tie korunky

Martin_242

Ja mám s nimi konkrétnu jednu a veľmi zlú skúsenosť.
Mal som zapálené lôžko pod zubom, čo ich "odborníci" vyhodnotili tak, že mi vybrali nervy z dvoch zdravých zubov, oba zaplombovali a vypýtali si 16 000,-SK.
Ešte v ten rok mi to môj zubár, s ktorým som doteraz veľmi spokojný musel opravovať a čaká ma resekcia kvôli tomu neliečenému lôžku.
Toľko k ich "odbornosti".
Bez preháňania - sú to zdierači.
Tak neuveriteľne drahú ambulanciu len tak nenájdete. Síce majú dobré vybavenie, ale nemajú skúsenosti.
Ku kornunkám - korunky už dnes dobrí zubári nedoporučujú, pretože ich nasadením sa zvýši možnosť, že sa pod mŕtvym zubom spraví zápal.
Takéto zuby bez nervu, teda mŕtve vydržia pár rokov, potom sa rozpadnú, pretože sa odvápňujú.
Korunka im už veľmi nepomôže, takýto zub vydrží možno trošku dlhšie, ale za tých 10 000,-SK, ktoré pýtajú za svoje CEREC korunky si dám radšej spraviť implantát a mám pokoj.