Mate niekto skusenosti so zubnou klinikou SHILL v Bratislave

Maros Klima

Za svoj život som vystriedal asi 5 zubných lekárov. Skúšal som drahých aj lacných. Momentálne chodím, teda skôr nechodím =) pretože už mám konečne zuby v poriadku do Dent32. Keď tak tam cinknite či majú voľné a pozrú sa na vás 0901777387

Tomas2000

Mám dlhodobé problémy so zubami a nevedel som zohnať zubára, ktorý by robil kvalitne, alebo nežiadal tisíce a potreboval som situáciu riešiť. Mám strach zo zubárov, preto to so mnou riešila i mama. Hľadal som ja i mama osobne, emailom, telefonicky. Mama ktorá mi chcela pomôcť oslovila emailom i kliniku doktora Schilla, či nepozná odborníka ktorý by mohol pomôcť, pretože zubári sa poznajú, ale na ošetrenie v jeho klinike nemáme peniaze. Zavolali jej na druhý deň, že mám prísť, ošetrenie bude zadarmo cez nadáciu, dali termín. Po príchode mi malo byť na recepcii vysvetlené ako a čo sa bude robiť. Keď som prišiel na kliniku, vyplnil som dotazník, spravili mi RTG a išiel som do ambulancie, kde bola doktorka a sestra. Po chvíli prišiel doktor Schill, pozrel na RTG a povedal doktorke, že má spraviť endodonciu (umŕtviť) tri spodné predné zuby. Mama i ja sme ešte pred začiatkom ošetrenia doktorovi Schillovi povedali, že ošetrenie nemusí byť zadarmo, ale ceny ktoré majú oni sú pre nás nedostupné. Odpovedal, že na nich by sme nemali, bude to zadarmo a odišiel. S doktorkou som sa rozprával o tom, či sa nedajú iba zaplombovať, nemusia vyzerať super. Povedala mi, že zuby musí umŕtviť a okorunkovať, takto je to schválené doktorom Schillom. Pri ďalších návštevách mi umŕtvovala ďalšie zuby. Po treťom ošetrení som sa dozvedel, že ma ošetruje cvičná doktorka. So spôsobom ošetrenia, aký mi robili tu som sa doteraz nikdy nestretol, hoci som bol u viacerých zubárov. Keď som sa dozvedel, že doktorka je cvičná, chcel som aby mi sa mi začaté zuby dokončili a pôjdem od nich preč. Znovu sme sa rozprávali s doktorom Schillom, zopakoval, že na to by sme nemali, ošetrovať ma môže iba doktorka, ktorá začala, tá prácu i dokončí a za jej kvalitu ručí. Ďalšie otázky mám riešiť priamo s doktorkou. Najprv mi vravela, že umŕtvi a okorunkuje všetky predné zuby, neskôr mi povedala, že mám nízky zhryz a musí ošetriť všetky zuby, aby všetky zuby k sebe dopadali a dalo sa nich jesť.

Kliniku doktora Schilla som začal navštevovať 7.12.2015. Dňa 21.3.2016 mi bolo povedané, že doktorka odchádza a v lete príde iný cvičný doktor, ktorý bude pokračovať, alebo môžem ísť inde. O ďalšieho cvičného doktora nemám záujem, do leta čakať nemôžem, pretože pri horúčavách mám problémy so srdcom, čo som im viackrát opakoval. Od začiatku ubehol dlhý čas, zuby sa mali zakorunkovať čo najskôr. Ako by cvičný doktor, ktorý nemá prax vedel vyvážiť celý chrup? Iróniou je, že hoci už doktorka musela vedieť, že odchádza termín ošetrenia mi dala i na tento deň. Viackrát v priebehu ošetrení som bol uisťovaný doktorkou, doktorom Schillom, paňou na recepcii i sestrou, že zuby, ktoré mi doktorka začala opravovať aj okorunkuje a dokončí. Nikdy by som na kliniku nešiel, keby som dopredu vedel, že ma bude ošetrovať cvičná doktorka a zuby sa nedokončia. Celé to zaváňa podvodom, pretože doktorka na mne získala prax a mne vyrobila 10 mŕtvych zubov, pahýľov a tri ďalšie zuby sú predpripravené na korunkovanie a ani jeden hotový. Načo mi na klinike začínali a sľubovali niečo, keď nič nedokončili? Som na tom horšie ako predtým! Predtým som mal pokazené a iba plombované zuby, ale všetky boli živé a nič som nemal napuchnuté! Zažil som iba kopec bolesti, strachu. Zo začiatku, keď nemala pacientov a mohol som u nej byť dlhšie som v kresle ležal i 5 – 6 hodín, tŕpli mi nohy, bol som dehydrovaný, pretože pri umŕtvovaní Savom som nemohol piť. Viackrát sa stalo, že ma doktorka ošetrovala a rezala zaživa. Buď pre dĺžku na kresle, alebo pre zle pichnuté anestézie. Tiež sa stalo, že ďasná mi po ošetrení napuchli a nahnisali. Mama, hoci má viacero zdravotných problémov ma doprevádzala, pretože cestovať 100 km domov by som niekedy po ošetrení sám nebol zvládol.

Z kliniky sľúbili do troch dní zaslať na email moje RTG, výpis zo zdravotnej karty a vyplnenú žiadosť o príspevok pre zdravotnú poisťovňu. Keďže ma už nepotrebujú, lebo doktorka prax získala, ani toto nesplnili.

Kde mám vziať teraz viac ako 10000 € ? Kto zuby dokončí po iných? Bežní zubári cez poisťovňu takéto výkony nerobia. Mám síce vysokoškolské vzdelanie, ale som nezamestnaný.

Odkedy som začal chodiť na kliniku Schill som schudol 5 kg, vážim 54 kg, meriam 187 cm.

Ako mám veriť zubárom, keď na najznámejšej slovenskej klinike ma celú dobu iba klamali a zneužili pre svoj prospech? Načo ma uisťovali, že mi zuby opravia? Zažil som u nich iba kopec bolesti a výsledok žiadny!

Kadreams

Takže moja skúsenosť s schill ? Hrozná. Prosím vás ľudia obchádzajte ich kilometrovou vzdialenosťou. Išla som k nim16.decembra s bolesťou lavej jednotky a dvojky. Robili my endododenciu ( čistenie kanálikou) ktoré trvalo 4hodiny. O týždeň nato pukanie sánkového kĺbu teda syndróm TMK ktorý je dlhodobé liečenie a zápal trojklaného nervu. Pobyt v nemocnici a silné lieky pri ktorých človek len spí. Diagnozy najhoršie aké možu zo zubov byť a liečba ešte aj na dva roky. Veľmi pekne ďakujem celej schill clinik že z mladého dievčaťa spravili invalida ktorý nemože do školy práce a žiť normálny život. Udať ich? S takými hajzlami si nepomožete. Ja im len prajem nech sa im naďalej darí veď aj na nich príde!
A zuby čo my robili? Celé zle neužujem na nich abi makký zemiak a bolia ma nonstop.

michalmmm

Tiez som tam parkrat bol a som spokojny, hlavne, co sa tyka schopnosti odhalit kazy. Este taka poznamka, ze panoramaticky rontgen kazy neodhali. Skryte medzizubne kazy odhali len rontgen zvany Bitewing, cize viacero malych zahryzovych snimkov (na kazdej fotke asi dva, ci tri zuby celkom zblizka, cize jeden, dva medzizubne priestory), ktore ukazuju stav v medzizubnych priestoroch. Tie plomby az take drahe zase nie su, ale korunky a korenove vyplne uz veru ano a poriadne. Je dobre mat fajn zubara, ale clovek si zase musi vytvorit vlastny nazor a neprijimat s vyplestenymi ocami a otvorenymi ustami vsetky informacie, ktore od akychkolvek lekarov, ci zubarov dostane. Mam nejaky mrtvy zub, snazili sa ma presvedcit na korunku, ale to som odmietol. Lebo si myslim, ze je zbytocne davat na mrtvy zub korunku, nakolko sa aj tak rozpadne. Zubar v Taliansku ma pochvalil, ze mam velmi pekne spravene plomby a aj tu korenovu vypln, ktoru som dostal na klinike Schill a pytal sa, kde som to dostal a velmi sa cudoval, ked som povedal, ze na Slovensku. Zuby si pravidelne cistim, laktozu a ine potraviny, na ktore mam intolerancie, som vylucil a co bude s tym mrtvym zubom bez korunky? Pravdupovediac, nechavam tomu volny priebeh, cize ak sa rozpadne, rozpadne sa a potom si dam urobit implantat. Korunku za viac ako 500 € totiz povazujem za zbytocnu investiciu, nakolko mozno tam bude nejaky rok, dva a potom zub aj tak pojde do haja a bude treba implantat priblizne za 1500 €. Moja sestra sa spytala sestriciek - paniciek na recepcii na kliknike Schill na vydrz koruniek. Povedali jej, ze je to vraj vysoko individualne, niekomu korunka/mostik vydrzi cele roky a niektorym pacientom to odpadava tak casto, ze ich tam maju kvoli tomu kazdy mesiac. Tak sa na korunky vykaslala aj ona, ved aj bez toho tam uz nechala majland.

Peter Majk

Ja môžem povedať len za seba, že mám dobré skúsenosti. Kvalitná práca a ľudský prístup. Ja túto kliniku odporúčam. Peter

djamka

Mna u Schilla robil doktor Martin Kafka, ten mi urobil korunku, cim mi zachranil zvysky zubu a extrakciu otvoreneho zubu. Pri extrakcii mi vypadla plomba z vedlajsieho zubu (vplyvom tlaku) a dieru mi vyplnil docasnou plombou, ktora sa neobjavila na fakture (!). Potom ma robil doktor Mojmir Kafka, ten mi daval fotokompozit a zub s docasnou plombou vycistil od kazov, orezal a navrch dal korunku. Zub odizoloval koferdamovou blanou, lebo stara plomba bola amalgamova.
Mne ale pod tymi korunkami zuby ziju, lebo este po zakroku som citila podrazdenie na teple, studene pri koreni, co mi potom ustupilo.

Ja som mala asi stastie, lebo kedze som mala hlboke kazy, mne tie ich korunky skutocne pomohli. Teraz rozmyslam, ze si tam uz nepojdem robit ine mensie kazy, najdem si nieco lacnejsie. Inak celkovo sa so mnou vyhrali, boli mili, ale bolo dost tazke najst pre mna termin, kedze ja som potrebovala minimalne 2-3 hodiny na zakroky. Vsetko od nich mam zatial v poriadku, ziadne zapaly ci komplikacie, korunky su krasne vo farbe zuboviny.

„Tie korunky Ti chcú za každú cenu nasadiť kvôli dobrému kšeftu, nie pre tvoje zdravie.“ Na to by som reagovala, ze doktorov to zjavne bavilo, namodelovat mi tu korunku a nasadit na zub. Ti zubari to beru asi tak, ze tu techniku, co tam maju treba vyuzit :). Kafkovci su velmi sikovni, fakt zlate ruky!

majushkaaaa

Ja mám negatívnu skúsenosť so Schillom, určite neodporúčam. Narátala mi tam zubárka kazy skoro pod každou plombou za nehorázne peniaze, ze by som si mohla ísť rovno auto kúpiť. Najlepšie na tom bolo, že potom druhý zubár inde urobil rontgen, tiež panoramatický a že nemám žiadny kaz! Zdierači sú to. A ten zub, čo mi u Schilla akože robili, musel ísť aj tak von a druhý zubár krútil hlavou. Tak asi tak. Navyše čo čítam na nete na nich referencie, tak samé negatívne. Škoda, že som si diskusie neprečítala skôr.

redkvicka

podla mna su super, maju vysoku odbornost, sikovne a krasne sestricky a hlavne fajn chirurga so sestrickou, ak investovat, jedine tam :)

bergax

ja som ich navstivil s bolestivim pripadom, zapal dasna okolo osmicky-zub mudrosti, dost ma to bolelo...nakoniec sa z toho vyklulo to ze mi musia osmicku vytrhnut tak sa aj stalo, plus to zapalene dasno mi odstrihli noznicami ako v praveku...neviem ci mi tam dali nejaku vypln proti krvacaniu, prislo mi tam zle a skoro som odpadol a jedine co som vtedy videl bol vysmiaty doktor a sestricka....