Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Oriesok_

Nechapem čo sa deje ale ak som spomenula istemu nemenovanemu chirurgovi meno u koho som bola operovana pred tým a žeby som chcela reoperáciu tak som dostala nejaku čudnu arogantnu odpoveď. Neviem prečo ak sa neznašaju medzi sebou chirurgovia tak to prenašaju aj na pacientov, ktorý zato nemôžu že oni dvaja sa neznašaju a tým padom aj odmietaju robiť reoperácie po tom určitom chirurgovi.
Mam dosť sukromných starostí a toto mi len pridava na smutku. Radšej som si mala nechať svoj pôvodný nos, než mať robený nos na ktorom je vidno že je robený.

aquamarine

ahojte,prosim vas z coho pozostavaju predoperacne a co sa robi na tom ORL?este som tam asik nebola:/
co vas stala opka ja chcem ist do ke

Oriesok_

Scajuska neposlala by si prosím foto? Chcela by som vidieť ešte nejaky nos čo robil dr Doležal. Ďakujem
katrin_222@azet.sk

diva_bara

oriesok

vzdy mi prislo luto, ked som citala tvoje prispevky ohladom super chirurga a jeho ludskom pristupe.. ale teraz si to uz uplne zaklincovala. je mi strasne luto, ze mas takyto nanic zivot :(( ked ma clovek problemy, ovela lahsie sa mu zvladaju, ak ma oporu v blizkych.. no to sa u tvojho otca a bratoch asi povedat neda :( a este k tomu to zneuzivanie, Boze, to je hrozne, nechapem, ze brat neputoval hned do reedukacneho centra. velmi ti drzim palce, aby ti cas do dalsej operacie (u uz dobreho chirurga) rychlo ubehol a aby ten zivot potom bol uz ovela, ovela lepsi a stastnejsi.

co sa mna tyka, tak tiez sa neda povedat, ze by som mala nejak stastny zivot.. som uz uplne na dne zo vsetkeho. ale aspon mam dobru rodinu, keby som mala zit v inych podmienkach, tak uz asi davno spacham samovrazdu..

inak baby, dakujem za odpovede, operacia by ma mala cakat hned prvy januarovy pracovny den, tak dufam, ze to vyjde a neoddialia mi to sproste kramy.. :/ inak Kovac je fakt uplne v pohode, ako clovek, tak aj odbornik. prezrel ma a hned sam povedal, co mi bude na nose robit, odchadzala som od neho s velmi dobrym pocitom. teraz uz len ostava verit, ze mi to vsetko dobre dopadne.. velmi uz to chcem mat za sebou a zit konecne aspon trochu stastne..

Oriesok_

Ak by som šla napr na operáciu k dr Kovačovi, Doležalovi alebo Červenovi, Gubovi, možno by to inak dopadlo. A ak by aj nie dobre tak by som to mohla naznačiť pri kontrole ktorú všetci zodpovedne robia. Inak nos som nemala veľmi škaredý nebol ani dlhý ani zakriveny dolu, vadil mi iba hrbolček a to že som ho mala trošku do prava. Aj tak operacia nedopadla ako by mala a chirurg to dobre vedel, len sa robil že krajšie spravený nos nevidel a pritom bol celý doprava ako pred operaciou. Tak som si ho sama snažila vyrovnať kým to nebolo ešte tak velmi zrastene po troch týždňoch. Aj tak už uplne rovno nikdy nebude. Dobru noc

Oriesok_

Ešte by som chcela dodať, že chirurg by sa nemal spravať k pacientovi ktorý ho požiada o opravu nejako už odmerane, urazene... nie je to normalne lebo každy mame svoje problemy a chirurg nepozna minulosť pacienta a takto mu ten život ešte zhorší. Aspoň s tým nosom by mal byť chapavý. Ja napr ten život nemam šťastný od malička, najskôr bolo v 6 rokoch sexualne zneužívanie od brata, kým som to nepožalovala mame keď už mi to aj v tých šiestich rokoch bolo neprijemne a bolestive, ďalej otec chodil skoro každý deň napitý, nadaval všetko rozbíjal to som zaživala od narodenia a do toho chodil aj opitý brat domou s ktorým sa neraz s otcom doma byli. Ďalši brat, ten čo ma zneužival stale býva u nas ja ho neznašam, pre jeho uražky ktore musim počuvať od malička až do teraz napr. krivý nos, odstavajuce uši, vlastne nie je časť na mojom tele ktoru by neskritizoval od vlasov až po prsty na nohach. A tiež keď som bola mala ma hocikedy buchol a mala som stale modriny. Chodim spavať o pol noci pretože on pozera v izbe kde s ním som do pol noci televizor. Na domacnosť prispievam iba ja lebo obaja bratia su hrozne drzí a agresivny. Potom problemy v praci ktoru sa chystam zmeniť už dva roky.
No a na sprijemnenie Vianoc prišiel druhý brat pred chviľou znova po dlhom dvojdňovom nepití alkoholu ožratý, bol ako nepríčetný, chcel zaškrtiť otca, zahaňal sa na mamu a chcel všetko porozbijať. Bohužiaľ polícia prišla až po 15 min. keď už bol trochu ticho. Sice ho zobrali ale rano ho tu mame znova.
Nemam kam isť z domu, uver koľko potrebujem mi nedaju keďže som sama, ubytovne su plne, na podnajom by som dala celu výplatu. A ak by sa aj našlo miesto na ubytovni už volne môžem sa rozlučiť s VŠ, lebo budem mať iba na živobytie. K tomu ten nos čo som chcela mať peknťý a nepodarilo sa, arogantne spravanie chirurga, ani jedna kontrola a ak som ho požiadala o opravu ešte na mna aj kričal na chodbe.
Akože celý život je nanič, už len počitam dni kým pôjdem na reoperáciu za minim znova 600 eur ktore som mohla mať v banke do buducna.

Oriesok_

Aj ja mam nejaku čudnu naladu, namiesto toho aby som sa konečne tešila zo života že som sa zbavila problemu-nos, tak ma nič nebaví, nikam nechodim už od ZŠ, kvôli nosu a teraz zase nikam nechodím kvôli nepodarenej operácii a aj reoperácii. Je to na nervy ako vie jeden chirurg skomplikovať život. Namiesto toho aby človeku pomohol, tak sa pri nepodarenej operácii tvari aky je ten nos pekný aj napriek tomu že ide celý do strany. A ešte k tomu začne na mňa aj kričať na chodbe čo sa deje ak ho požiadam o opravu. Takto som si to veru nepredstavovala. Su Vianoce a ja mam vždy slzy v očiach keď si spomeniem na chirurga čo ma operoval, všetko okolo toho - krv, opuch, PN, vysvetlovanie dr. ... a že už som mohla chodiť dva roky na VŠ a takto to len stale odkladam, nič ma nebaví a čakam na reoperácie, šetrím peniaze na reoperáciu a dufam že u ineho chirurga si zaslužim za zaplatenu operáciu aspoň jednu kontrolu po mesiaci alebo po troch.
Michael86 asi sa pôjdem ožrať aj ja, začnem fajčiť, fetovať, budem anorektička a pôjdem na cajlu tam mi bude jedno ako vyzera môj nos.

Michael86

Dnes som pozvaný na oslavu no prepadla ma celodenna depka z nosu tak iste nepojdem nikam ved mna ten nos pripravuje o vsetko kebyze mam nos v pohode aj do televizora by som sa vytrcil takto mam problem ist nakupit alebo ist nieco vybavovat to sa dalej neda kvoli tomu moj zivot nieje plnohodnotný