kútiky a zápal lymf. uzlín

Peto T

Ešte k vitamínu C, u zdravých ľudí s vysokou citlivosťou sa pri vyšších dávkach môže objaviť mierny laxatívny účinok, vtedy stačí znížiť dávky.

Peto T

Okrem toto všeobecné rady pre podporu imunity:
* dostatok kvalitného spánku
* časté umývanie rúk, a hygiena celého tela
* dostatok tekutín, dospelí aspoň 2,5 litra vody denne (nie chemicky upravovaných nápojov)
* pravidelný denný režim
* pravidelná, kvalitná a pestrá strava (najdôležitejšie sú raňajky, potom obed), aspoň 5 rozdelených dávok ovocia alebo zeleniny
* dostatok vitamínov, či už v prírodnej forme, alebo aspoň pomocou výživových doplnkov
* znížiť prísun cukru a umelých sladidiel
* psychická pohoda, eliminovať stres, usporiadať myšlienky
* láskyplné rodinné a spoločenské zázemie
* každodenný pohyb, cvičenie

Peto T

Ako píše RNG, posilňovať imunitu. Mne sa osvedčilo dlhodobo 2-4g vitamínu C denne, kútiky sa mi postupne úplne prestali objavovať. Dobré je pridať B-komplex (napr. pangamín), zinok, selén.

Takéto dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi. Treba voliť prípravky bez umelých farbív, príchutí a sladidiel. Užíva sa rozdelené na viac dávok počas dňa, s jedlom, a treba veľa piť.

RNG

na virusi su ucinne antiviralne prostriedky, nie antibiotika. Telo samotne sa proti nim brani najma vyrobou imunoglobulinov, lekari bezne pouzivaju niekolko antiviralnych chemickych a alternativni rozne pltravinove doplnky.Dolezite je zvysovat si viralnu imunitu stale, lebo momentalne je svet zachvateny viralnymi epidemiami, ktore sa nedostatocne adresuju. Pripajam na herpes, ale to sa tyka prakticky vsetkych viralnych
-odkaz odstránený-

karioll

a este som zabudol,treba si davat velky pozor na hygienu,nakolko to je vysoko nakazlive ochorenie,napriklad zle umyty pohar a pod.a trosku b komplex asi tak 10 dni,ten najobycajnejsi co vyrabaju 1 tbl.denne

karioll

tak natierat si kutiky usnym mazom je pekny hnoj.
dcera ked mala ten problem,boli sme na koznom a dostali sme mast bactroban na den a na noc taku fialovu vodicku vola sa gencian,je to volno predajne v lekarni,pouziva sa aj na afty a pod.,das si na kutik,a rano tu mast.za tyzden jej nic nebolo

suezi

aa teraz som sa dozvedela ze to mama trela donutra tym hojivim zazrakom aby sa jej to nezvetsilo...tak to trela smerom k pere...skuste mozno vam to pomoze...