Migrena

Príspevok v téme: Migrena
x

ahojte:)mam migrenu s aurou(ti ktori to maju,alebo poznaju vedia o co sa jedna..)a pri zachvate migreny uzijem tabletju IMIGRAN 50,ktory mi do 1/2hod. zaberie.planujem vsak babo a neviem ako to bude v tehotenstve.mozem uzivat tieto tabletky pri migrene?nazory su rozne,ja vsak chcem poznat vasu osobnu skusenost,ak niekto ma....Diky

1BEN1

Este by som vam chcel pomoct svojim na sebe overenymi a odskusanymi zisteniami. Ludia, ktory trpite migrenami, skuste vylucit zo stravy jedla osahujuce glutaman sodny. Ten sa nachadza napriklad v sackovych polievkach, dalej vo vegete, podravke, v niektorych zmesiach korenin, v cine (myslim jedlo), celkovo cinska, japonska a azijska kuchyna vseobecne do jedal casto pridava vela glutamanu sodneho. Okrem glutamanu sodneho su castymi spustacmi migren v mojom pripade aj plesnive syry (niva, hermelin, encian atd.). Skuste vylucit zo stravy tieto potraviny a pozitivny vysledok by sa mal dostavit. Taktiez si treba dat pozor, aby sa clovek trpiaci na migrenu neprespaval, to znamena, aby nikdy nespal viac ako 9 hodin denne, prilisne spanie totiz tiez casto spusta migreny. Samozrejme, ked je clovek pre zmenu nedospaty, teda spi menej ako 7 hodin denne tak tiez zvykne migrena zauradovat. Vo vseobecnosti plati, ze akykolvek dlhsie trvajuci diskomfort u mna spusta migrenu, to znamena, nebudte prilis dlho hladni, prilis dlho smadni a ked ste prilis ospali a okolnosti to umoznuju, chodte si na chvilu zdriemnut. Niekedy mi tiez pri nastupujucej migrene pomohol mierny sport (nie prilis narocny). Samozrejme, ak uz je migrena v pokrocilej faze a bolest je uz neznesitelna tak sport radsej vynechat. Snad vam aspon niektore s tychto rad pomozu trosku skvalitnit zivot s migrenou. Prajem vela stastia.

damian

Migreny:

Zazvor, alebo silna mata, alebo chilli papriky, alebo caj Darjeling.

Migrena je vlastne napnute cievy (vessels constriction). Hlavne chilli paprika pomaha cievy uvolnit.

Nohy mocit v horucej vode (tiez sa uvolnuju cievy), na krk teply obklad aj na brucho, tvar a celo chladny obklad.

Pri castych migrenach vylucit kravske mlieko a syry, zvysit prijem ovocia/zeleniny.

1BEN1

Este som si spomenul, ze dobre proti migrene su aj Indometacin 50 capiky. Ale bolo mi po nich zle od zaludka, ale aspon na migrenu zvycajne zabrali.

1BEN1

Tiez obcas mavam dost silne migreny. Vraj dokaze pri migrene pomoct zjest maly kusok nadrobno nakrajaneho resp. nastruhaneho zazvoru. Mozno si ho dat aj viac-krat za den az pokym migrena neprejde, ale zakazdym naozaj iba male mnozstvo (pol cajovej lyzicky alebo este menej), pretoze velmi stipe a to nielen v ustach, ale aj v zaludku. Dufam, ze vam pomoze lebo sam viem, aka velmi neprijemna migrena je.

vsevedka

X, imigran sa počas gravidity a taktiež počas dojčenia vôbec nedoporučuje!!!
Často sú v literatúre popisované vedľajšie účinky, od tlaku na hrudníku, silnej úzkosti, závažnej taxikardie, až po infarkt a to u dospelých jedincov, čo by to potom mohlo urobiť s plodom neviem...
Ja som ako 5 ročná prekonala meningitídu a migrénami trpím prakticky celý život.Vyslúšala som všetky lieky dostupné v SR, okrem imigranu, pretože mám prolaps mitrálnej chlopne, tachykardiu a kŕčové žily, takže so nechcela "pokúšať". Absolvovala som tiež kúpeľnú liečbu zameranú na pohybové ústrojenstvo, pretože mám problémy s krčnou chrbticou. Určitý benefit som pociťovala pár mesiacov, hoci migrény som sa nezbavila úplne. Najviac som si pochvaľovala reflexnú masáž chrbtice a krku a taktiež chodidiel.
Akonáhle som zistila, že som tehotná, prestala som užívať lieky od bolesti a chodila som na akupunktúru, ale len počas I.trimestra, žiaľ s takmer nulovým účinkom. Počas tehotenstva vo všeobecnosti bolesti hlavy ustupujú pod vpyvom hormonálnych zmien, po pôrode sa mi opätovne v plnej sile vrátili.
Tabletky proti bolesti počas gravidity učite konzultuj s lekárom, najlepšie s tvojim gynekológom.

mrvulka

aj ja mávam migrény.Počas užívania Hak som mala dá sa povedať pravidelne 2x do týždňa,a s niečim takým chodiť do práce nebolo boh vie čo.Pred rokom som Hak vysadila a mávam migrény,ale oveľa slabšie,dá sa povedať,že skoro vôbec,lebo hneď beriem coxtral,ktorý zaberie behom 10 min,ale to ju musím užiť,keď vidím malinkú čiernú bodku.A kade chodím,tade nosím coxtral so sebou.

kraaska

ahojte,aj ja mavam migrenu s aurou,a je to hroza !!!kto to nezazil ani nevie...tento tyzden som mala 4x myslela som ze umrem,a som v 5tom mesiaci tehotenstva takze ziadne lieky,len lezat,oddychovat a cakat kym to prejde..

x

caute!ja som nasla urcity sposob liecby migreny.uz som sa aj objednala,napisem potom ako to pomaha.je to ale viac sedeni...uvidim...stranka:www.plodnost.szm.sk.poom si kliknite:viac o gnostik centre.

macka100

ahojte,aj ja mam migrenu,ja uzivam coxtral ,najlepsie bude ak sa dohodnes s neurologickou,su aj take tabletky na migrenu ktore mozu uzivat aj tehotne.drzim palce,pa