Vyoperovaná maternica

gumajz

Kočky moje je to asi len na Vás ako sa rozhodnete, ja som mala to isté ako Vy.maternica musela ísť von, vaječníky chceli nechať,ale obvodná mi zase povedala,že tam býva najčastejšie rakovina ktorá sa neskoro odhalí a už môže byť neskoro.tak ma vyplašila,že som sa rozhodla dať preč i vaječníky.mala som 49 rokov,ale ked ste mladšie ešte by som porozmýšlala.

megana

Ahoj Micuška.
Ja som sa opýtala či je potrebné vybrať aj vaječníky. Lekár prihliadal aj na moj vek (mám44 rokov) a povedal mi že dnes je taký trend, že dať radšej vonku aj vaječníky a budem mať pokoj ako ísť o 3 roky na ďalšiu operáciu.
Jedna pani čo bola na vybratie maternice a mala 35 rokov jej vaječníky nechali.

micuška

Ahoj Megana,
prosim ta, preco ti vyberu aj vajecniky? Mne dr. povedal, ze mi musia vybrat len maternicu, ale keby som chcela vybrat aj vajecniky, mam mu povedat. Neviem, co mam robit. Najradsej by som si ich nechala, ale co ked budem musiet ist znova po noz?.......vobec neviem, ako sa mam rozhodnut.

megana

Ahoj Sandy.
Dnes som bola pre výsledky a sú také sko pred konizáciou takže idem na operáciu. Vyberú mi matrenicu a oba vaječníky. Tebe prečo nechali jeden ?(Asi máš málo rokov)

zuzi

Ja som rok po operácii maternice. Hospitalizácia trvala 7 dní. Po operácii som krvácala asi 2 dni. Ale to nebolo krvácanie skôr len špinenie. Je veľmi dôležité či ti zoberú maternicu a vaječníky zostanú alebo zoberú maternícu aj vaječníky. Operáciu robia klasicky rezomalebo zo spodu cez pošvu. Prajem ti aby si to mala čím skôr za sebou.Skoré uzdravenie.

micuška

Tiez som po konizacii a caka ma operacia, maju mi vybrat maternicu. Ako dlho ste boli hospitalizovane a ake su bolesti? Ako dlho sa PO krvaca? Budem vdacna za kazdu informaciu.

35sandy

Zdravím,tak už to mám za sebou.Vyoperovali mi maternicu a pravý vaječník.Výsledky dopadli dobre,tak som si vydýchla.Musím sa dať dokopy ešte po psychickej stránke.Ináč už bolesti ustupujú.Takže už budem iba babka

dr.jajbolí

Mne vybrali všetko. Všetko je "tam" akoby nič. Ak myslíš na sexuálny život, keď nepovieš, že tam nemáš maternicu, to nik ani nespozná. Všetko je OK, ale ak nemusíš, nedaj si vyhodiť vaječníky. Lekári nahovárajú, ale aspoň jeden keď ostane,to by bolo dobre, lebo inak to pociťujú kosti, návaly a tak...POčula som už aj o tom, že to vedia operovať aj z dola, čiže nemusia rezať brucho. Držím palce, už aby si bola za tým!!!