VYSOKO RIZIKOVY HPV!!!

Príspevok v téme: VYSOKO RIZIKOVY HPV!!!
catherin

Po vysetreniach mi stanovili diagnozu vysokorizikovy HPV virus pozit. a cytologia 3a. Chcela by som vediet aky postup liecby zvolil vas gynekolog a co vsetko toto obnasa. Rovnako ma zaujima ako casto vam lekar robi cytologiu pri takejto diagnoze a ci sa da za poplatok urobit castejsie. Piste radte ake doplnky uzivate atd. Mam strach co bude dalej!

catherin

Ciro je to velmi zaujimave rozumies sa do toho trosku? Mozem toto vsetko co tam je napisane kombinovat s Indonalom a herpesinom? Tie uz mam nasadene.

catherin

Mne kazal doktor prist o 6 mesiacov ja by som radsej o 3 mesiace ked douzivam INDONAL ale nechcel skor, ze by koli poistovni? A kolko mas rokov curly ak sa mozem opytat? Nasadil mi aj herpesin aj ked sa obavam ze nemozem cakat zazraky. Preto si aj myslim ze ten HPV test je zbytocny nejak opakovat, vraj na to dostacujuca liecba neexistuje. A po tej konizacii si kolko lezala v nemocnici?

ciro

catherin,
pozri si clanok na pripojenom linku. Je tam presne uvedene co by bolo vhodne, aby si robila:
-odkaz odstránený-

curly

Robili mi v novembri konizaciu krcka maternice /3 roky som mala HPV 58, cyto 3b bez zlepsenia/, az po tomto zakroku som sa nejak rozhybala a zacala sa o seba viac starat, zacala som brat prirodne doplnky atd. Po dlhom cakani na vysledky z cyto som sa dockala...zial spravy nie su najlepsie. cytologiu mam 2-3 bez akjekolvek zmeny od posledneho vysetrenia, HPV test mi zatial nerobili /apropo kedy by sa malo znova spravit toto vysetrenie??/, povodne som mala 3b, co je sice zlepsenie, ale tento isty vysledok 2-3 som mala uz mesiac po operacii v case ked som este len zacala brat doplnky vyzivy. Hmmm, tak v tom teda pokracujem??, dalsia kontrola o 6 mesiacov...Inak ja som chodila pred operaciou chodila na kontrolu kazde 3-6 mesiacov, podla zhorsenia al. zlepsenia.