Reuma - prednison a methotrexat

Súvisiaci obsah

milkap

ahojte, mam kamaratku, ktora ma tiez 10 rokov reumatoidnu artritidu a uz 2 krat vysadila lieky a usilovali sa o babo. Podarilo sa jej to a tento tyzden ma porodit. Mam dojem, ze nema problemy.

dobrarada

ja som z nitry. moj kolega lieci svoju dcerku ktora ma reumatoidnu artritidu u nejakej lekarky v bratislave. napiste mi a ja vam dam jeho mailovu adresu. on je s liecbou velmi spokojny, mala sa zlepsuje. aj ked vy ste dospele, tato lekarka sa zaobera liecbou tohto ochorenia aj u dospelych. takze vam urcite bude vediet pomoct. napiste mi na mail wanda.holecova@pobox.sk

zuzanabb

ahoj zuzka, skoro som odpadla, ked som nasla nahodou tuto tvoju otazku. Som na tom tak isto. Tak isto chcem otehotniet, mam reumatoidnu artritidu 10 rokov, len este stale beriem methotrexat a prednison. Ale od konca aprila by som mala methotrexat vypustit. Doktorka mi povedala, ze minimalne 4-6 mesiacov po vysadeni sa mozem zacat snazit o babo. Aj ja by som potrebovala vediet, ci niekto s nasim problemom nema dake skusenosti s otehotnenim a pripadnymi komplikaciami pocas tehotenstva.

Ivka 1

Dievčatá ak budete chcieť,môžem vás nakontaktovať na gynekológa.Poradí vám
produkty na prírodnej báze,ktoré pomáhajú pri otehotnení a zároveň sú vhodné aj pri reumatoidnej artritíde,aby sa jej stav nezhoršoval a
bábätku to neškodilo.Napíšte mi na mail ak chcete.

anka

ahoj zuska7 ja mám tiež reumatoidnú artritídu - sharpov syndróm a tiež beriem prednisom tabl. aj plaquenil ale tehotná chcem byť čo najskôr. Môj stav sa môže stále zhoršovať a dr. vraveli, že otehotnieť čím skôr bude najlepšie.Na negatívne stránky choroby nepozerám - musím myslieť pozitívne. Veď musím na seba dávať pozor a negatívne myslenie len ubližuje :-) treba sa tešiť zo života a ja sa veľmi teším na baby tak dúfam, že príde čoskoro.