Reuma - prednison a methotrexat

Súvisiaci obsah

udan

Dobry je zla nasa choroba ja som uz zacala pit caje napr.petrzlenovy,dobry je z plavuna obycajneho,a teraz som citala ze na nasu chorobu je dobry dzus z....vnat zeleru.maly korenzazvoru,uhorka rozmixuja pridaj stavu z pol.citrona vsetko jje protizapalove Mne nap.caj roby lepsie ako tab.len som si zvysila poriadne. Tk tak obmedzujem tabl.vyskusaj mi mame vela kys.mocovej v kostiach to musime dostat vona z tym cajom to pojde skor.vela stastia a hlavne zdravia.luba

udan

Dobry je zla nasa choroba ja som uz zacala pit caje napr.petrzlenovy,dobry je z plavuna obycajneho,a teraz som citala ze na nasu chorobu je dobry dzus z....vnat zeleru.maly korenzazvoru,uhorka rozmixuja pridaj stavu z pol.citrona vsetko jje protizapalove Mne nap.caj roby lepsie ako tab.len som si zvysila poriadne. Tk tak obmedzujem tabl.vyskusaj mi mame vela kys.mocovej v kostiach to musime dostat vona z tym cajom to pojde skor.vela stastia a hlavne zdravia.luba

RNG

Nechcem byt pes a povedat nastastie si potratila, ale methotrexat ma medzi svojimi mnohymi skodlivymi ucinkami aj zdeformovane a poskodene deti
www.nlm.nih.gov
Ako som uz predtym povedal, existuju mnohe protizapalove a enzymaticke potravinove doplnky, ktore ulahcia zivot a mnohe antimikrobialne, ktore mozu pripadne ucinkovat na mikroby, ktore maju vplyv na toto tzv "autoimunne" chorenie
RA(reumnaticka artritida) bola napr spojena aj s boreliozou aj roznymi l-formami, aj mykoplazmami. Takze aj ked lejari tvrdia, ze je to "autoimunne" potlacanim tych menovanych mikrobov sa uz dosiahli znacne zlepsenia mnohych pripadoch.

zoe282

Ahoj, tiez som brala mtx potom som presla na plaquenil ktory som tiez vysadzala stav bol znesitelny. Ostala som vsak tehotna asi moc skoro (neplanovane) a to 1,5 mesiaca od vysadenia liekov kedze som nakoniec v 9tt potratila. Mozem ta potesit, ze sa budes v tehotenstve citit dobre, bolesti budu len mierne. Odporucam posluchat lekarov a tesit s optimizmom bude vsetko dobre :-).

katttka

Ahojte babulky,mam psoriaticku artritidu,vcera som dostala nove lieky,tak som troska z toho zmätena..Na co si mam davat pozor pri methotrexate,mam to brat spolu s kortizonom a s vitaminmy..bude mi z toho zle,co sa bude diat s mojim telom,ako mam na mysli ci z toho neochorie zas nieco ine,ako nechapem to,nechcem brat cely zivot lieky,normalne mam z toho strach..

adinhkaa

Rada by som dala do pozornosti nasu skupinu na Facebooku: "Moja & Tvoja artritida", kde najdete mnozstvo zaujimavych informacii, tipov a postrehov tykajucich sa vsetkych reumatickych ochoreni..

RNG

Je plno prirodnych protizapalovych bez skodlivych bocnych nasledkov. Ale problem je, ze sa tu sustredi na boj proti symptomom a zabuda sa na to, ze pri vsetkych tzv autoimunnych je v tele nejaky alebo viacere mikroby, ktore to "spustaju" a tie sa ti vobec nespominaju. Najma mykoplazmy, l-formy a virusy su v tele cely cas a zialbohu nie su adresovane, lebo teoria je, ze autoimunne su chyba tela a nie nasledok nakaz.

Lady511

ahojte všetky žienky...mám 22 rokov a už 10rokov mám reumatoídnu artritídu,,,a konečne po dlhej dobe mi vysadzaju lieky(prednison 2,5mg)ale metotrexat stále budem užívat a aj napriek tomu by sme s priatelom chceli bábo,telesne sa cítim výborne aj bez liekov kedže ich niekedy vo velkom zhone zabudnem užit,chcela yb somsa spítat aká náhrada može byt za ten methotrexat,,,dakujeeeeeemMonika

llek

evka, ak by si chcela otehotniet, museli by byt lieky ako metotrexat vysadene, tento by mohol sposobit poskodenie plodu. Aj Prednison by mohol narobit skody, kedze je to synteticky hormon kory nadobliciek. Toto su veci, ktore musis prebrat s reumatologom, mal ci mala by ti presne povedat ake su rizika a co v pripade tehotenstva.Kedze reumatoidne ochorenia mavaju aj mladi ludia, otazky tehotenstva su caste. Este na upresnenie, pises, ze dostavas biologicku liecbu, ale tie lieky co uvadzas nepatria do skupiny biologickcych liekov - su to kortikoidy, cytostatikum (metotrexat) a nesteroidne antireumatikum (aflamil). Medzi biologicke lieky patria monoklonalne protilatky ako je Humira alebo MabThera a pribudaju dlasie