Reuma - prednison a methotrexat

Súvisiaci obsah

evka88

Ahojte ,mám 22 rokov a viac ako 5 rokov mám reumatoidnú artritídu.Užívam biologickú liečbu -methotrexat, prednison, aflamil.Tieto lieky stále beriem. Kedže mám túto chorobu tak sa bojím či to uškodí babu,ktoré do budúcna plánujem a v akej miere. Je možné že sa moja choroba po pôrode 2-násobne zhorší ?..je to pravda? Ďakujem za odpovede.

Mirka124

Ahojte. Mám 25 rokov a mám reumu. Mám už jedno dietatko bola som na IVF (umelé oplodnenie) teraz by sme chceli druhé babo. Normálnou cestou to nepojde takže opät idem na IVF. Akurát že predtým som nemal reumu..Takže teraz mi vysadili lieky na reumu aby som mohla otehotniet. Brala som plaquenil a declobene proti bolesti. Kedže som teraz asi 3 dni bez liekov ledva sa hýbem. Chcela som si skúsit či to zvládnem a popravde už ani neviem :(( Aj ked nič nerobím mám velké bolesti hlavne rúk a kolien. Neviete mi niečo poradit, nejaký liek čo by neškodilo bábetku?

kurciatko888

AHOJTE VSETKY ZIENKY KTORE MATE REUMU,MAM JU TIEZ.CHCELA BY SOM VELMI BABETKO ALE MOJA REUMATOLOGICKA MA ZATIAL PRESVIEDCA ABY SOM POCKALA,ALE UZ JE CAS NA TO ABY SOM BOLA MAMKOU.BERIEM MEDROL EQOURAL,A KADECO INE.NAJPRV TVRDILA ZE NA TO NESMIEM BYT TEHOTNA A NAJNOVSIE TVRDI ZE VSETKY LIEKY MOZEM BRAT A OTEHOTNIET.NEVIEM CO MAM UROBIT,BOJIM SA TOHO ZE O TO MALE PRIDEM TAK AKO PRED ROKOM.DAKUJEM VAM.

swat1983

Ahoj mam 25rokou od18tich mi urcili chorobu croohn a berem lieky a naj prednison a chcel by som sa spytat
pocul som ze ked sa uziva prednison ze tak by som si nemal planovat dieta s úriatelkou co je natom pravdy poprosim ak niekto mi vie blysie poradit tak odpoved mi moze poslat na portal pokec a nick swat1983 vopred dakujem

misenzi

ahojte baby. ja mam 25 rokov a reumu mi zistili ked som mala 18 rokov. Teraz som v 17 tyzdni tehotenstva a zatial sa citim dobre. Brala som tabletky ako plaquenil, medrol, movalis. Ked som otehotnela musela som vysadit lieky ale zostal mi len medrol a myslim ze tem ma drzi nad vodou. tak ze sa nemusite bat co s liekmi a tak....

12zuzulik

ahojte..moc ma tesi ze tehotenstvo s reumou nie je "nemozne"..ja mam reumu 5 rokov,doktorka ma upozornovala ze tehotenstvo moze byt riskantne..ja mam sice este cas na tehotenstvo,ale tesi ma ze nie som sama v takejto situacii a ze to nie je nemozne..kludne mozete pisat viac o tom na co si treba davat pozor

janka

Ahojte. Ja mám 23 a mám reumatoidnú artritídu nejakých 5 rokov. Užívam biologickú liečbu a popri tom aj methotrexat, plaquenil aj prednison.Postupne začínam uvažovať o babätku. Ale veľmi sa toho bojím.Akých bude tých 9 mesiacov a ako bude potom. Bojim sa toho že melé bude plakať v postielke a ja ho nebudem vladať ani vybrať. Prosím ak má niekto skúsenosti s tehotenstvom ked bral predtým biologicku liečbu (ja mam HUMIRU)ozvite sa. Ďakujem

veronika

Ahojte, baby. Tuto stranku som nasla fakt nahodou a mam 22 a liecim sa biologickou liečbou 3 roky, pricom mam od 13-tich reumatoidnu artritidu a tiez si chcem naplanovat babo. Beriem pritom aj methotrexat, takze by som bola fakt rada, keby niekto poradil, ako a co. A ci sa Vam bez problemov podarilo otehotniet. Vysledky su slubne FW: 8, Reumaticky faktor negativny.
Dakujem za vsetky co sme v tejto situacii...

tercali erika

Ahojte,ja mam 34 rokov a od 6ich rokov mam reumu,asi tych28 rokov,prepac sa nespravnu slovencinu,ale som maderskej narodnosti,ale myslim si ze to je teraz najmensi problem....no ja uz mam 2a pol rocneho krasneho syna:)),pocas tehotenstva som brala medrol ale len prvy sest mesiacov,lebo moj gynekolog este nestretol reumatickou,a strasil ma ze medrolky,len na vlastnu zodpovednost mozem pouzit,tak ze som nahle vynechala lieky,co asi mi posobilo silne krvacanie,ale chvala bohu maly tam zostal a potom vsetko bolo v poriadku,a aj bez liekov som zvladla tehotenstvo bolo to najlepsie v mojom v zivote,keby som mohla tak by som este rok bola tehotna!!!!nemala som broblemy,nehovorim sem tam mi trosku pobolievalo,ale to nic,vela som lezala,oddychovala a bolo to krasne!!po porode som nemala mlieko,tak ze som hned zacala brat prednison.velmi som sa bala ze ako bude s malym,lebo som tu sam od rodiny daleko,muz stale robi,lebo dnesnom dobe fakt dieta je uz skoro luxus,plienky,mlieko...ale na moje prekvapenie vsetko zvladnem sama,asi neuverite ale tolko energiu da maly,ze ja som najviac prekvapeny natom ze co vsetko dokazem.a maly je velmi dobry,pochopy ze ked maminke boli,tak ma necha napokoj,alebo ja lezim a on pri mne.spolu hrame,je ako anjel!!ale ked vidi ze mam sa dobre,tak aj on vie byt ako certik.ked mate este dajake otazky velmi rada Vam odpoviem.A drzim Vam vsetkym palce aby Vam podarilo mat babetko!!!Erika

aandrea1

Ahojte, aj ja mam reumatoidnu artritidu.Brala som biologicku liecbu 2 roky, momentalne som ju vysadila z dovodu planovaneho tehotenstva. Viete mi niekto poradit, co teraz mozem brat, ked planujeme mimino?Ma s tym niekto skusenosti?