Potrat a tehotenstvo

usiko

:-)

no, mate pravo na svoj nazor, nebudem sa znizovat k vasim sposobom.....potesim vas,povedala som, co som chcela, nemam k tomu co dodat, pokojne si diskutujte dalej...aj o mne.....je mi to fuk...

hlavne vam prajem trochu viac pokory a pokoja v srdiecku, menej nenavisti a zloby....

radana

Pravdaze ze to stipendium dostava dvojmo-pretoze tam chodia obaja.A z tych 33 eur aj nejake drobne im nie je schopna vyclenit na obedy nejake 3 eura dokopy.Radsej ich necha hladnych.

radana

Do tej istej skoly,ako vodim mojho syna chodia dvaja ZDRAVI surodenci-chlapci,ktori do svojich 9 a 10 rokov nevedeli,co je to skola.Mama s otcom su vecne nalozeni v liehu,takze ich to zjavne netrapilo.Chlapci,ked sa chceli najest chodili po kontajneroch a tesili sa z vyjedeneho kelimku od jogurtu,ze ho mohli este s prstami vylizat.Zrazu sa zistilo-hop-tito dvaja chlapci uz mali davno chodit do skoly a nechodia.Zaradili ich do skoly,mesacne dostavaju prospechove stipendium okolo 17 eur a maju obedy za 2 skk.Chodia do skoly spinavi,zavsivaveni,ucitelka ich pravidelne v skole odvsivavuje,lebo na rodicov sa spolahnut neda.A chodia do skoly len preto,aby si mohla ich mama kazdy mesiac vyzdvihnut 17 euracov a hajde ich zase prepit.O co maju hodnotnejsi zivot tito chlapci?Kam chodia na vylety?Kto sa s nimi doma zahra Clovece nehnevaj sa?A oni sami vedia,ze ked do tej skoly nepridu,budu hladni,lebo nebudu mat ani len ten obed za 2 skk v byvalej mene,co im plati nasa skola zo sponzorskych darov,aby neboli uplne ohlade.

usiko

baby,
je fajn, ze ma lutujete, ale nepoznate ma, a preto si myslim, ze su to tvrde slova a hlavne nemate pravo ma odsudzovat...pretoze o mne nic neviete, neviete nic o mojom mysleni, o tom, ako pomaham ludom, kde viem a o tom, ze mam dobre srdiecko....a ludia okolo mna to vedia a preto ma maju radi.....a prave preto som stastna, ze viem, ze ludom pomaham......ale toto je moj nazor na tuto vec a mali by ste ho respektovat...

nie ste lepsie ako ja, ani ja nie som lepsia ako vy....mohla by som povedat, ze ja vas lutujem, pretoze mate nazor, aky ja nevyznavam, ale neurobim to, pretoze mate na to pravo, mate nazor taky, aky ma vacsina ludi a ja to respektujem...viem, ze vo svojom vnutri mate urcite vela pozitivneho, len sa neviete zmierit s tym, co hovorim.....ale to je v poriadku, len ma netreba lutovat, lebo to nie je namieste....

...ostatne, deti a potraty bola vzdy citliva tema kopec ludi to berie velmi osobne, aj ked sa ich to ani netyka.....

usiko

bon, mozno mas pravdu, ale ja si to proste neviem predstavit, nasi susedia maju take dieta, aj moja kamoska mala takeho brata a poviem vam, akokolvek ho chceli pri narodeni, odkladali ho do ustavu, jeden bol v ustave celych 20 rokov a druhy kazdy den, brali ho tam rano a vecer ho vzali domov.......

.....proste nie som ten typ, ktory si mysli, ze je to fajn, pozehnanie a neviem co este...ja nechcem ist do neba, proste neverim v take veci a beriem to viac pragmaticky a prakticky....neviem, ja si myslim, kady sme iny a kazddy mame ine nazory, a teda ze zem a svet je preto taky uzasny, lebo sme kazdy clovek iny...ja nechapm, preco niekto nedokaze tolerovat to, ze niekto si o danej veci mysli nieco ine.....

.....sak ja respektujem to, ze niektore zeny nejdu na potrat len preto ze to povazuju za vrazdu a nebudem do nich hust, aby si to dali vziat, /pretoze nemaju peniaze na vychovu, byvaju u rodicov a su nezamestanani/....je to ich rozhodnutie a oni budu zan niest dosledky.....ja im to neberiem, len si nemyslim, ze je to spravne.....to je vsetko.

nie sme uz v komunizme, kde cela spolocnost rozmyslala rovnako, lebo rozmyslat inak bolo trestne.....mame uz inu spolocnost, tak my sme sa mali naucit aj inak rozmyslat....nikam sa nikdy nedostaneme, ked sa nenaucime diskutovat.....proste nie sme v kurine, ale na diskusnom fore.....si aspon myslim....

radana

usiko,ale ako vies,ze jej rozhodnutie je spravne?ja to beriem,je len na nej a jej manzelovi,ci si dieta po takejto sprave nechaju,alebo nie.My to nemozeme nijako ovplyvnit,hoci by sme tu moralizovali nad tym aj tyzden v kuse.Ale mna zarazili tvoje nazory na ZTP ludi.Ako vies,ze trpia?Ako vies,ze mnohi z nich nevedu krasny,plnohodnotny zivot?Ako vies s istotou povedat,ze ich rodinni prislusnici trpia?Usiko,nic v zlom,ale moze sa ti narodit zdrave dieta a stane sa nejaka nehoda,alebo nedajboze nejaka zavazna choroba,po ktorej bude mat nasledky,potom co s nim spravis?Budes sa na neho pozerat ako na chudaka?Alebo ho odvrhnes?Mozno som to napisala moc na ostro,prepac.Ani ja nie som veriaca...

lunka

A hovori ti nieco vyraz socialna solidarita? Asi nie... Ano, vo svete zvierat slabsi zahinie, no vo svete ludi si pomahame a snazime sa aj druhym dozicit dostojny zivot..