Potrat a tehotenstvo

usiko

bon, dakujem.....aspon niekto vie, ze odsudzovat je lahke, ale respektobvat iny nazor je tazsie.....ale zvlada to.....

ojka

bývalá spolužiačka bola asi pred rokom a pol na potrat. Potom si našla priatelia, vlastne teraz su už manželia (: a chceli babo a už neviem v ktorom mesiaci, ale bohužial potratila ): lekari ju pred tym varovali, nuž bohužial sa to naplnilo.

ja.len ja

tiez som s usiko, rozmyslali ste uz co sa stane s tymi detmi, ked rodicia umru (lebo tak to byva, ze deti preziju rodicov)?? pojde do ustavu? kde dostanu malo lasky, nebudu sa o seba vediet postarat? treba zvazit aj take veci. A este, ta zena sa nepytala na vas nazor, ona sa pytala tych co to prezili, ake to bolo.

maca32

Lea,bola som na potrat minuleho roku,kde mi doktor povedal ze aspon pol roka by som nemala otehotnieť. Po pol roku som velmi chcela dieťa a tak sme to skusili a vyslo to hned na prvy pokus,a tiež som si myslela ze sa to uz možno nepodarí a už vobec ma nenapadlo ze sa to podarí tak skoro. V jednej diskusii som čítala ze najviac postihnutých detí sa rodí z vyskrabanej maternice,zena ktorá nikdy nebola na potrat ma väčsiu sancu vynosiť zdrave dieťa ako tá ktorá potrat podstupila a tak som si zacala namyslať či bude to dieťa v poriadku. Len prosim Boha aby mi to odpustil a aby mi to dobre dopadlo. Prajem ti vsetko dobre a aby sa ti podarilo otehotnieť ak si to praješ.

bon

usiko , ja len tolko ze som tvoj nazor nikde neodsudila, neberiem ti ho, a chapem preco mas takyto nazor, len som ncrtla ako to vidim ja, a viem ze mnohi ludia menia taketo nazory ked takychto ludi spoznaju blizsie, a mnohi zase nie......, ja ta chapem preco rozmyslas tak ako rozmyslas, ja som tiez volakedy....diskusia je o vzajomnom respektovani, ale to mnohi ludia nikdy nepochopia.....

marissol123

skoda, ze ako ludia stale niekoho odsudzujeme.. preco len nenapisete svoj nazor? napr : ja by som to nerobila a koniec? je to velmi lahke odsudit cloveka (hlavne ked sa dotycny nikdy v takej situacii neocitol) a prispevky typu: prosim ta za to dieta... hm radsej ani nekomentovat...ja osobne niesom za potraty, ale treba mysliet aj na to ako sa bude citit to dieta... hm?

InLoweee

ja takisto suhlasim s usikom - aj ked nie v tom ako to pripisovala vo vztahu k zvieratam, no vo vseobecnosti suhlasim s rozhodnutim pani-ktora tento problem riesi tak, ako to sama uzna za vhodne...

dadi22

usiko, súhlas s tebou vo všetkom. A hlavne, vyjadruješ svoj názor a rešpektuješ názor druhých. Čo iné diskutujúce nikdy nepochopia.