hrčka v podpazuší

Marcik

Hrcka(y) pod poazuchou mozu byt z roznych pricin. U mladych dievcat to naozaj najcastejsie suvisi s holenim a tym, ze sa im tam tvoria zapalene loziska casto az take, ze ich treba chirurgicky rozrezat a vytlacit nazbierany hnis. Ale, to je jasne vidiet, lebo je to zapalene a boli to. Ak by to bola hrcka nebolestiva nezapalena, tak to mozu byt zdurene uzliny. Vzdy treba davat pozor aj na na najhorsiu alternativu - nador. Tieto problemy podla TCM suvisia s tym, ze po pohlavnymi organmi, stranach trupu, prs a do podpazusia vedu Pecenove drahy. Ak je zena v strese alebo je nestastna a frustrovana, toky Qi-energii Pecene sa blokuju a v pozdlz drah mozu vznikat utvary - cysty, myomy, hrcky. Ak je taky stav dlhodoby, moze to viest az k vziku rakoviny. Ak je to sucast prejavu choroby, mali by to byt "len" uzliny. Zeny:-), pozrite si clanok: www.tcmclinic.sk

tomas1456

Ahoj,ja mam taky isty problem s hrckou v podpazusi a dost ma teraz prekvapilo ze tento problem je z vecsej casti u zien,,,vlastne celkovo na forach som nevidel aby tam tento problem riesili muzi... neviete co to moze znamenat u muza__????
myslite ze to moze mat suvislost ze par dni pred vyskytom hrcky mi nasli v hrdle streptokoka????

Efffa

ahojte chcela by som sa pripojit k tejto debate:dnes rano som si nahmatala hrcku v podpazusi v domnienke ze je to len zdurena uzlina kvoli mojej teerajsiej chorobe(nadcha,kasel).ale lekarka mi povedala ze to mam z holenia,co je podla mna hlupost,viete mi niekto poradit co by to mohlo byt?

Johny6

Prestan na nejaky cas pouzivat antiperpirant a davaj si deosprej. Uvidíš že pomôže, pravdepodobne sa ti upchali potne žľazy. Ked ti to po par dnoch neustupi pravdepodobne budeš musieť postupiť chirurgicky zakrok.

mylie

ahojte ja som ju mala tiež ,ale pravdepodobne je to z dezodorantov.Poradím vám potierajte si to navečer herou,mne to velmi a osvečene pomohlo(:a ak to nezmizne tak navštívte lekára.ja som to mala z času na čas tak sa nebojte,tiež som bola riadne vystrašená(:

fear

ahoj mam 16 a uz asi pol roka mam pod pazuchou hrcku ktora ma obcas boli u lekarky som zatial nebola. Nie som ziadny odbornik a otec ma plasi ze mi ju vyrezu alebo co. je to pravda ?

tina

ahojte, asi pol roka sa mi objavuje hrčka pod pazuchou, je červená, tvrdá a na dotyk bolí - zvyčajne trvá 4dni a potom zmizne, no o niekolko dní sa objaví znovu... spozorovala som to niekedy po kojení - ako som prestala kojit, sa mi to objavuje... neviem či to s tým súvisíííí...vie mi niekto poradit??? A neviem, či to patrí na gyneko. alebo k obvodnému mám íst???