Jazvy

Príspevok v téme: Jazvy
ninuska

chela by som sa spytat,ak mate niekto skusenosti.Mala som piercing v bruchu,robil mi to chirurg,ale tak sa mi to roztrhlo a ostala mi taka jazva,teda taky skor 1mm vystupok teraz by mi to nevadilo,ale mamka povedala ze ked budem tehotna ze sa mi to uplne roztrha a ostane mi velka jazva,tak by som sa chcela spytat ci to na plastickej chirurgii vedia nejak spravit aby som to tam nemala,ale teraz je toho uz viac kde sa daju odstranit jazvy tak ci nemate skusenosti?

leli12

no ja som si isla dat zrovnat nejake drobne nerovnosti na brade po akne a namiesto toho mam 30 vypuklych jazviciek, ktore mi potom laseri vznikli, dodnes nechapem co sa stalo...uz nikdy viac a teraz mi to davaju naporiadok

wizza

ahoj,ja mam jazvu po vyberani znamienka na brade,pri tom znamienku sa mi vytvoril hnisavy pupencek tak som to dala vybrat vsetko,teraz po 2 mesiacoch mi ta jazva scervenala a ked si ju pritlacim tak ma trosku boli.je to normalne alebo je to velmi zle?

plastickychirurg

Jazvy sa definitivne odstranit nedaju, daju sa len vylepsit, alebo v pripade velkych skaredych jaziev vyrezat a zasit na novo. Jazvy sa vylepsuju laserom alebo sa vybrusuju. Ziadny krem nema vplyv na hojenie jazvy, len umozni jazve skor doziet, co ma za nasledok jej zmaknutie a skorsie splynutie s povodnou farbou pokozky. Ale jazva dozrie tak ci onak priblizne po pol roku, niekedy az roku.
Laser sa pouziva len na jazvy nove. Co znamena nove?Maximalne 1-2 roky stare. Starsie jazvy nevie ovplyvnit. Vybrusovanie sa pouziva pri keloidnych vypuklich jazvach, ktore naopak musia byt dostatocne dozrete, jazvy sa vybrusovanim ani laserom neodstrania, len sa dosiahne ich skorigovanie. Jazvy sa chirurgicky daju tiez podla moznosti posuvat otacat a tym dosiahnut schovanie jazvy. Samozrejme v ramci moznosti. Z tvare vam nikto jazvu neschova pod prsia ;D

karotka

Ja mam tiez problem s jazvami...alebo skor flakmi?? kedysi som sa rezala na predlaktiach a niektore jazvy sa mi nejak nehoja....ale nie su to take vypukle keloidne jazvy, skor "flaky" ktore vidno hlavne ked mi je zima, odlisuju sa farbou (tmavsie) Neviete mi prosiiim poradit, co na to pomaha?

jull

mám na jednom prsníku jazvu z popáleniny, je to stará jazva, ktorá sa síce zahojila ale ostal mi tam po nej flak, ktorý je však dosť viditelný, je iného pigmentu ako okolitá nepoškodená pokožka, neviem čo stým, poraďte prosím, som z toho zúfalá!

gina30

Na cerstve jazvy su dobre obklady zo svedskych kvapiek(mam odskusane po laparoskopii). Alebo gel contratubex ale aj tu plati ze to zavisi od kazdeho individuane. Niekomu pomoze viac niekomu menej(je aj na vypukle jazvy). Ak je jazva moc velke hruba a nepekna potom je moznostou plastika.

petraaaa

chcela by som sa opytat ci by mi niekto nevedel pomoct ako mam odstranit alebo menej zvidielnit moju jazvu ktoru mam na bruchu uz sedem rokov po operacii slepeho creva,,,,dakujem

tink@

chcela by som sa opytat, ako by sa dala odstranit alebo aspon menej zviditelnit jazva na tvari po akne....je dost velka a skareda, ma cervenu farbu a strasne má to trapi a vadi mi to..prosim ak by niekto vedel co by mi mohlo pomoct ozvite sa....vdaka

zo skusenosti

kamoska bola vybrusovat jazvy, ale ona mala skor popaleniny na ruke a strasne plasticke, tak jej to brusili a teraz ma ruku hladku.
sestra mala vyoperovane znamienka, dost velke rozlohovo a lekar jej kazal aby si ich po nejakom case zahojenia zacala kremovat, masirovat kremom a to tak casto,ako si spomenie. aj viackrat denne aby jej jazva ostala viditelna cim najmenej. jednu kremovala, tu skoro nevidiet, druhu ktoru nemasirovala, tak tu vidiet dost.zrejme to masirovanie kremom pomaha.krem pouzila aky jej prisiel pod ruku.

edita

Pred par rokmi ma operovali na zapal apendixu, po ktorom mi zostala nepekna, cervena a hruba jazva.Ako sa to da odstranit a mohli by ste mi poslat kontakt na nejakych odbornikov? Dakujem