Crohnova choroba

24siu

DIK VSETKYM.JA MAM TERAZ 24,UZ ROK AJ POL MAM PRIATELA.KAZDY ROK SOM CHODILA DO NEMOCNICE NA VYSETRENIA,NOVE LIEKY..TAK SOM SI POVEDALA,ZE RADSEJ BUDEM ZIT V CELKU NORMALNE PROSTE SI BUDEM ZIVOT ZIT A NIE PREZIVAT A KED MA TO CHYTI ASPON BUDEM MAT PEKNE SPOMIENKY.VELA LUDI MI ANI NEVERI,ZE SOM CHORA-NETAJIM SA TYM....

maik

Všetkých Vás pozdravujem,
viem o čom hovorite va svojich prispevkoch. Som otec 16-ročneho syna, ktorý pred rokom na konci šk.roku prežival stresy, nenajedol sa jedno s druhym, zistili mu UC. Ešte ako išiel do nemocnice, dali sme mu sebou doplnok výživy, ktorý berie doteraz a vysledky su vynikajuce. Ešte počas pobytu v nemocnici sa lekári divili, že nemá vedľajšie účinky, ktoré popisujú tieto lieky. Nakoľko je to produkt nem.spoločnosti nemôžem robiť verejne reklamu. Teraz môže už zjesť aj taku stravu, ktoru pred tym nemohol.
Čo sa tyka vlakniny, samozrejme že nie.
Ak niekto z Vas bude mať zaujem, ozvyte sa môžem Vám poradiť ako na uspešne liečiť i tak závažne a nepríjemne ochorenie.
V sučastnosti už vôbec nehnačkuje, tým pádom aj lieky berie s niššou dávkou, je nádej že časom sa z tejto UC dostane celkom. Majte sa pekne a čo najmenej na WC!!!

maik

nana

ahojte! sedem rokov som mala diagnozu UC, asi pred mesiacom som zmanila lekara a zistili mi MC..co som aj tusila ale..nepotesila...pocas siedmich rokov som bola iba jeden rok bez liekov(prednison,salofalk,imuran)...ostatne roky som na liekoch...moje telo je dost zdevastovane,ale bez liekov sa mozem rovno nastahovat na WC..a potom uz len na psichosku...takze volim jednu z dvoch zlych moznosti...popri tom stale skusam nejake vitaminy,homeo..,atd...ja si ale myslim ze vela je to o psychyke...byt s tym zmiereny je asi najlepsi sposob ako zit plnohodnotnejsie,ale niekedy to skratka nejde a clovek je v koncoch s toho ako ho choroba obmedzuje zit podla svojich predstav...je to naozaj neustali suboj..pa

katkaaa

tak ja mam 21 a po troch rokoch trapenia mi zistili ze mam crohna.beriem budenofalk prve 2 tyzdne vsetko normalne stolica ako zdravy clovek ale potom zase hnacky.no uvime.je to boj.

ag

Ja mám UC 13 rokov. asi tak raz ročne alebo raz za dva roky som si 3 mesiace presedela na WC a potom to prešlo SAMO. No v 2004 roku to už bolo enormné a preležala som mesiac v nemocnici dostala som sa do normy a odvtedy som v kľude. Po dvoch mesiacoch som prestala brať tablety salofalk lebo ked som si prečítala čo ten liek spôsobuje -nežiadúce účinky tak radšaj budem sedieť na WC. Už vyše dvoch rokov som v kľude a som OK. Začala som tancovaž orientálne tance čo posilňuje a odblokuváva dolné partie a tanec ukľudňuje od všakovakých stresov. Toto antiimúnne ochorenie je nevypytateľné ani ja neviem čo je jeho spúšťačom. Jednododucho si nič nepripúšťam.

Janulka

to je strašné...ja som mala jeden a pol roka preblém s menštruaciou kvôli zlým výsledkom ale už pol roka je to v pohode...dúfam ze aj velmi dlho zostane...dost ma to stresovalo. čo už, toto sú tie naše civilizačné choroby. Prajem veľa šťastia a viac zdravia do budúcna...

evik

mne diagnostikovali MC pred 5 rokmi, beriem Medrol a Imuran a mam za sebou 3 OP.:o( Mam 40 a som v invalide, pol dna presedim na wecku...bohuzial, v pohode nie som skoro nikdy, moje krv. testy su...no, uz si z nich vlastne s mojim gastracom robime az srandu! To vies, plac nepomoze...:)))

Janulka

zdravím! nemám síce crohna ale UC. papám pentasu 3 krát denne. okrem nej Lactobacillus a Bion3. Teraz som v pohode, UC som dostala v 17. Presne na narodeniny :) Teraz budem mat za chvílku 19. Kolko rokov máš ty? Kedy si crohna dostala? a ako dlho ho máš? aké tabletky berieš?