Crohnova choroba

|AnonyM|

takže ake ste mali priznaky pri tejto chorobe? Bojim sa že ju mam tiež robili mi aj krvne testy naštastie boli OK ale stale ma boli v epigastriu (zistili mi reflux + helikobakter ale to už je OK) a vždy som nafuknuty. Stolica je v podstate OK nemam nejake hnačky nikedy je riedšia ale hnačkoou by som to nenazval. Stolicu mam raz za deň.

|AnonyM|

Može to byť crohnova choroba?
...už 5 deň beriem probiotiká Biopron 9 PREMIUM a nevidim nejakú zmenu... jem aj produkty v ktorych by mali byť probiotika (aspon to tak na produktoch píšu), veľa kysleho mlieka, jogurtov atď...

ale mne sa zdá že mne je ešte horšie ako keď sob bral KINITO (KINITO som vysadil). Nafukuje ma bolesť pod hrudnou kosťou je o trochu silnejšia a citim už aj slabšiu bolesť pod ľavým rebrom (ale to može byť buď z nafukovania alebo od chrbta pretože snažim sa spať s podloženou hruďou no ale rano sa vždy nejak inak zobudim :D).

Ale začal som mať obavy či to nemože byť aj zapal čriev tzv. crohnova choroba. Stolicu mám pravidelnú, žiadny krv ani hlien, konzistencia OK malo kedy mam riedšiu stolicu a farba je tiež ok. Ale ja tak mam obavy.

Dufam že už čoskoro dostanem tie kyseliny a že sa to konečne zlepši :/

RNG

andie, neberiem ti tvoje presvecenie, ale tu v USA su alternativne kliniky, ktore LIECIA, crohnovu chorobu zhruba tymi prostriedkami, akom som vymenoval.
Mozno maju aj nejake nove, ktore si drzia v tajnosti a dostanu sa do periodik, ktore si objednavam za rok-dva, ale liecenie crohnovej choroby v tych klinikach nie je nic noveho, robia to uz mozno viac, nez 10 rokov.
Vseobecne, nazov "autoimunne" je pouzivany lekarskou komunitou ako vyraz neschopnosti identifikovat vsetky priciny a coraz viac chorob z tohoto zoznamu vypadava.

RNG

Crohnova choroba nie je autoimunna, je to dosledok systematickho zanedbavania cistenia criev a nespravnej probiotickej flory, ktory vedie k zapalom a deformitam.
Liecenie su vlakniny, probiotika,a latky upravujuce floru(zeleniny,psylium, probiotika, collostrum,triphala, aloe...)
Mnohi crohnovi su citlivy na lepku, ktora ulepi creva a sposobuje premnozenie skodlivych bakterii=vedie k zapalom crevnych stien.
Takze obvykle prvim krokom je prejst na bezlepkovu dietu alebo brat proteolyticke enzymi na rozlozenie lepky na aminokyseliny.

jaka611

Všetci lekári sa čudovali že môj manžel dostal MC až skoro v 60-tke.
Chodí aj na kontroly k hematológom,puchnú mu aj nohy -má s tým niekdo skúsenosť?Predtým bral dlho Prednisom-následky doteraz.
Teraz je dosť v kľude berie:Budofalk.Imuram.Pentasa a výživu Nutridrink

babenka

Příznaky onemocnění
Bolest břicha nejčastěji v pravém podbřišku, průjmovité stolice většinou bez příměsi krve, teplotou do 38 °C a úbytkem tělesné hmotnosti. Náhlý začátek onemocnění může napodobit zánět slepého střeva, pacienti jsou často operováni, odstranění slepého střeva však může vést ke vzniku píštělí. Prvním příznakem může být střevní neprůchodnost, při postižení velkého úseku střeva i těžká podvýživa, případně i mimostřevní příznaky jakými jsou např. bolesti kloubů, abscesy či píštěle v oblasti hýždí.
prosim vas,mali ste taketo priznaky?

sidda

ahojte,mam 27 rokov.pred rokom mi diagnostikovali crohna,som neustale na liekoch,prednison,pentasa,imuran.citim sa vacsinou blbo,hnacky sice nemam ale bolesti.chcu ma dat na remikade.mate s tym liekom niekto skusenost?kto by mal zaujem pokecat viac,vymenit si info....piste na moj mail.tesim sa.