Crohnova choroba

JanSoltes

Pan RNG, reflux ze je sposobeny nedostatkom kyselin? Hmm a co potom podla vas irituje ezofagealnu sliznicu? Gastroezofagealny reflux je bezpochyby sposobeny nadmernou relaxaciou dolneho ezofagealneho zvieraca alebo hypomotilitou pyorickeho antra resp. duodenogastrickym refluxom.... Preco sirite take nezmyselne dezinformacie?

RNG

Zle travenie, najma nedostatok kyselin umoznia roznym mikrobom sa usadit v crevach. Niektore z nich su natolko skodlive, ze vytvoria zapaly a telo sa ich snazi vyhodit. Po case to lekari nazyvaju IBS, co vedie postupne d diagnoze Crohn a ked to nie je adreasovane zacnu sa na stenach criev tvorit vredy, co je ulcerozna kolitida. Takze to jedno s druhym priamo suvisi, aj ked tomu lekari davaju rozne mena.
Tak ako davaju hromady roznych mien napr rakovinam, hoci ked sa uvolni z jednej rakoviny rakovinna bunka a usadi sa inde v tele(metastazovanie) tak tam vytvory tak isto rakovinu, ktorej ale lekari daju ine meno, hoci bola sposobena inou rakovinou povodne.
Problem je, ze su diagnozy symptomaticke a nie zalozene na skutocnej pricine. A zialbohu aj lieky su predpisovane na potlacanie symptomov, nie pricin za nimi.

Alexaaa

Podla nezavysleho testu probiotik su Cemio tie uplne najhorsie spolu s Bluecare:) Napis si do googlu ,,velky test probiotik"... V Cemio namerali len 500, slovom patsto bakterii namiesto 4 miliard, totalny prepadak, absolutne vyhodene peniaze...
Najlepsie dopadli Lactobacillus acidophilus ND, nameranych 13 miliard, to je dokonca viac ako deklaruju

RNG

Crohn je nielen nafukovanie, ale aj hnacky a dokonca mozu byt krvave, ked zapal criev vyusti k vredom(ulcerativna colitida)
Kedze kazdemu dnes odporucam si doplnovat mikrovlakniny, ktorych je v nasej potrave dnes zialbohu primalo a samozrejme probiotioka, ktore pri dnesnej hygiene a sterilizacii prakticky vobec nedostavame

|AnonyM|

RNG ďakujem Vám za vaše rady :) ja uživam betain HCl + pepsín asi 2 týždne beriem 1 kapsulu pred obedom a rano beriem 1 kapsulu probiotík.
Ja som sa chcel hlavne spýtať, či aj moje príznaky možu naznačovať crohnovu chorobu.

Alexaaa

Anonym, ako pozeram nezavisly test probiotik, tak biopronu namerali ani nie pol miliardy bakterii namiesto deklarovanych 10 miliard... Vybrala by som si nejake ine podla testov...
Moja kamaratka s crohnom uziva a velmi si pochvaluje Macaci pazur, presnejsie ac11, co je multipatentovana forma tejto byliny a vraj ta najucinnejsia. Popozeraj na energiabhip.sk kapsule purple caps. Obsahuju aj probiotika a Maqui.

RNG

Reflux je z nedostatku kyselin a naduvanie z nedostatku kyselin a niektorycy enzymov. Pri nedostatku kyselin sa v zaludku miesto znicenia rozmnozia rozne mikroby a dostanu do criev, kde znicia posdtupne uzitocnu probioticku floru.
Odporucam doplnok kyselin podla potreby s jedlom, minimalne a samozrejme mozno aj enzymy a iste mikrovlakniny a probiotika.

|AnonyM|

takže ake ste mali priznaky pri tejto chorobe? Bojim sa že ju mam tiež robili mi aj krvne testy naštastie boli OK ale stale ma boli v epigastriu (zistili mi reflux + helikobakter ale to už je OK) a vždy som nafuknuty. Stolica je v podstate OK nemam nejake hnačky nikedy je riedšia ale hnačkoou by som to nenazval. Stolicu mam raz za deň.