STRASNE CHCEM PRIBRAT

pišta

- Jedz cca 5 denne, z toho 2 (3)bielkovinové jedlá, nie viac
- Daj si vyšetriť metabolizmus u špecializovaných lekárov, ak si to dodnes nespravil.
- Neponáhľaj sa. Mesačne pribrať 1 kg, to je 12 kg za rok!
.
Som presvedčený, že s každou váhou sa dá pohnúť. Ale pred ideálnou váhou je ešte priorita – zdravie. Skús si to teda zariadiť tak, aby ťa pri tvojom „ťažení“ od tejto priority nič neodklonilo.
Držím palce : ))

pišta

- možno ti chýbajú bielkoviny, z ktorých sa vytvára svalstvo ale aj spomínané hormóny. Kvalitné a nie veľmi ťažko tepelne spracované, potom sa zle metabolizujú. Bielkoviny živočíšne : mäso (tiež ryby), vajcia, syry. Rastlinné: sója, tofu, strukoviny fazuľa, šošovica, hrach...) morské a rastlinné riasy, orechy (vlašské, lieskové...)
- Z uhľohydrátov zaraď celozrnné výrobky . ryžu, chlieb (opatrne), pohánku
- potrebuješ cvičiť. Pravidelne, niekoľkokrát v týždni. Netreba veľké váhy, stačia jedno ručné činky + váha vlastného tela, ktoré budeš skladovať doma. Zapájaj najmú hlavné svalové skupiny – biceps, triceps, široký sval chrbta, priame brušné svaly, štrvorhlavý stehenný sval, lýtkový sval – precvičuj celé telo,
- Potrebuješ KYSLÍK. Určite, Krv bez kyslíka zle transportuje akékoľvek živiny. Viazne celkový metabolizmus. 3-4 krát aspoň rezké prechádzky najmenej polhodiny na čerstvom vzduchu. Zdá sa to fráza. Nie je. Funguje to oboma smermi, aj negatívne aj pozitívne.
- Pozor na umelé proteíny, ktorí napr. používajú kulturisti. Nadmerne zaťažujú obličky, srdce, pečeň,...

pišta

Naša váha je výslednicou našich genetických dispozícii, zdravotného stavu ale najmä životného štýlu, v popredí so stravou a pohybom.
Možno niektoré či viaceré veci poznáš, ale píšem tieto informácie ako celok. Sú to moje názory, vyber si z nich podstatné pre seba
- - vynechaj sladkosti na nevyhnutné chuťové minimum sladkosti sú z hľadiska výživy „prázdne potraviny“. Nedodajú telu nič, len cukor, bielu múku a z toho sa nepriberie, len má organizmus prácu navyše)
- Aspoň obmedz bielu múku a mlieko (obmedz syry) , ktoré spoľahlivo zanášajú tenké črevo. Tenké črevo je podstatné pri správnom metablizme. Preto som sa ťa pýtal na angíny a lieky, lebo napr. antibiotiká ničia črevnú flóru. Keď je črevná flóra na nič, ani „zlatá potravina“ sa dobre vstrebe
- Preto by som ti poradil určite zaradiť surové ovocie a zeleninu. Z nich sa priamo nepriberá, ale majú naezatupiteľnú úluhu pri udržiavaní čistého vnútorného prostredia na čele s tenkým a hrubým črevom ale aj zásobovaní tela vitamínmy a minerálmi. Tie sú nevyhnutné napr. ešte aj pre tvorbu hormónov. Tie vplývajú na celkový metabolizmus, určite aj na váhu. Pozor na správne oddelenú stravu, najmä ovocie jedz iba samé.

vaha

no ja som muz mam 22, nemamval som ziadne chripky , anginy aspon nie casto, k tym tukom to by som mohol vyskusat, mozte mi poradit kde sa ich nachcadza najviac

pišta

Možno sa Pepsi mýli (a možno nie) a naopak, nemáš dobrý metabolizmus, ale lepšie sa píše, ak sú konkrétnejšie informácie, lebo inak je to dosť hádanie...

pepis

uprimne povedane: takto nepriberies, mas dobry metabolizmus, si ektomorf, cize mas problemy s naberanim vahy, ale ked chces pribrat, tak papaj vela viac krat do dna, hlavne nie "buchticky" a "sladkosti"...vela tukov, uvidis, po 14 dnoch-

pišta

Aj keď to vyzerá ako otázka od boku, ale myslím že je Qveci, vysvetlím ti po tvojej odpovedi:
Nemával(a) si často angíny, chrípky, črevné problémy? (sorry, to váhavé zaradenie muž/žena, ale nedá sa inak, iba ak nám napíšeš tvoju "prílsušnosť" :)

mia

moze to byt aj tym ze jednoducho mas taky organizmus..rychlo ti travi..niekto moze zjest aj kilo sladkeho a nepriberie ani gram a niekto jeden obdlznik cokolady a 2 kg su na svete..

vaha

LEKARAK MI DALA NEJAKE VITAMINY A B12 ALE NIC NEZABERA MAM 22 ROKOV , A MOJA VAHA SE NEMENI, NEJEM VELA ALE RADSEJ CASTEJSIE, JEM AJ VELA SLADKEHO, VELMI SI NEVYBERAM V PODSTATE ZJEM VSETKO