Vajecniky - bolest

Príspevok v téme: Vajecniky - bolest
bubuki

Ahoj, prosim o radu. 3 roky som brala antikoncepciu, pocas nej som nemala problemy s bolestou ani nepravidelnosti, ani chutou na sex, citila som sa velmi dobre. Pred 5 mesiacmi som antikoncepciu vysadila a odvtedy ma vzdy na 12.-15. den od zacatia menstruacie 'tupo' boli jeden z vajecnikov (kazdy mesiac iny). Trva to vzdy jeden-dva dni. Je to normalne?

adkag

no ja som bola s tou bolestou na pohotovosti, je to presne bolest,ako ty popisujes, tupa a stala, ale dnes uz ma boli cele podbrusko,aj ked najviac ten pravy vajecnik. robil mi UZV aj ma normalne vysetroval, poriadna bolest to bola, ale vraj nemam zapal, ale hyperstimulacny syndrom, lebo ja beriem lieky na stimulaciu ovulacie. ze je to lahsia forma,tak ma poslal domov a ked sa to bude zhorsovat, tak mam prist a zrejme by ma nechali v nemocnici. mam zvacsene dost vajecniky a tiez tri velke (podla mna az obrovske - 32,30,26 mm folikuly).no uz len snazilkovat o baby,ale v takomto stave tazko.

lorelai

Mila adkag,
bola to velmi neprijemna ohranicena tupa bolest.Presne som si nahmatala vajecnik podla bolesti-bolo to presne v jednom bode.Taktiez mi prvy krat ked som zapal mala vynechal menzes.
Ano zistila to z ultrazvuku ale aj mi pri prehliadke nahmatala zvacseny vajecnik.
Samozrejme,da sa to len antibiotikami liecit.Vela stastia...a neodkladaj kontrolu len sa to bude zhorsovat...

adkag

Lorelai, ked ta bolel vajecnik,si mala zapal. a aka to bola bolest? velmi silna?pytam sa preto, lebo mna tento mesiac uz vyse tyzdna boli pravy vajecnik, nikdy ma nebolieva,tak nechapem,z coho to mozem mat. beriem aj lieky na vyvolanie ovulacie, mozno je to z toho,ale beriem ich uz stvrty cyklus a doteraz ma to nebolelo. a ako sa zisti zapal? da sa to aj z ultrazvuku? a lieci sa jedine antibiotikami?
bubuki, podla mna to suvisi s ovulaciou,kedze to mavas kazdy mesiac priblizne medzi 12-15 dnom, to su dni,kedy y mala pri pravidelnom cykle nastat ovulacia.

lorelai

Emi,s tou ovulaciou to je celkom mozne.
Skus si vyratat ovulaciu ale si kup ovulacny ruz a ak nemas tak xod na vysetrenie.ja som mala zapal ked ma bolel vajecnik.A aku HAK si brala?

emi

Ahoj skus lekáraske vyšetrenie, ak nič nezistia a vše je ok ozvi sa potom, ja mám niečo podobné už dosť dlho, vtedy máš ovuláciu možno aj preto máš takéto ťažkosti, no dôvodov by mohlo byť viac.