Vajecniky - bolest

Príspevok v téme: Vajecniky - bolest
bubuki

Ahoj, prosim o radu. 3 roky som brala antikoncepciu, pocas nej som nemala problemy s bolestou ani nepravidelnosti, ani chutou na sex, citila som sa velmi dobre. Pred 5 mesiacmi som antikoncepciu vysadila a odvtedy ma vzdy na 12.-15. den od zacatia menstruacie 'tupo' boli jeden z vajecnikov (kazdy mesiac iny). Trva to vzdy jeden-dva dni. Je to normalne?

adkag

ja som bola dnes u svojho lekara, ten povedal,ze mam velmi lahku formu toho hyperstimulaceho syndromu a ze ked je folikul vacsi ako 30mm,tak je to cysta. takze mam v podstate dve cysty, len zalezi,ci su to vodove cysty,ktore prasknu v pohode pocas MS alebo krvave,ktore vedia narobit problemy a treba ich operovat. ale snad to nebudu take, mam ist na kontrolu hned,ako mi skonci MS, ale uz nesmiem brat tie lieky na stimulaciu,tak som zvedava,aku liecbu mi zase nasadia.

alenaki

Lorelai, brala som HAK Logest (je to nizkohormonalna). Uz sa chystam k lekarovi, o tyzden idem. Aj tak, ako udava poistovna - raz rocne! Myslite si ze jedna preventivna prehliadka rocne staci? Ja teda nie, ved problem moze nastat velmi rychlo, ani o nom netusime, a bolest az vo vysokom stadiu. Ako tak citam prispevky, existuje vobec baba po 25r. bez problemov tam dole? Mame to tazke baby!

macka28

Ahoj. Trápi ma niečo podobné, avšak je za tým iný problém. Napíšem to do fora. Cítim bolesť,avšak lekári nevidia nič. Pátram po tom ako sa dá zistiť, či ide o zápal. Ak pôjdeš, na nejaké vyšetrenie, kde sa to pohne ďalej, tak to prosím napíš.

sii

to som bola este na slovensku musim sa ist spytat teraz tu v rakusku tu som este nebola ale uz asi pojdem lebo mi je nejako cudne, som nejaka malatna. Snad ten bude vediet viac. Uvidim. A to vazne ma byt len 22mm boze sak to uz mam abnormalne velke! To som nevedela a nevies preco su take velke?? Teda tvoje aspon

sii

nie neberiem nic ziadne hormony, len stale ked sa spytam lekara ze co mi vlasne je tak len sa tak cudne zatvari a nic nepovie. S tym folikulom to som na to prisla lebo som si precilala lekarsku spravu. Neviem ci nie je problem v tom ze mam cele brucho dorezane ako frankenstein lebo som mala 3x pruh.

adkag

no ja mavam teraz tiez kratsi menzes, dva dni a potom spinenie dva alebo tri dni. ale ja mam hormonalne lieky,tak si myslim,ze aj to je jeden z dosledkov. a vazne mas ten folikul 35 mm? ty mas tiez nejaku hormonalnu liecbu? lebo priemerna velkost folikulu je 18-22mm.

sii

tento mesiac to nejake cudne bolo mi zle uz od posledneho menzesu a boleli ma vajecniky a podbrusko ma tak pali neviem co mi je

sii

bolia ma ja som dostala v nedelu menses a vcera vecer som uz ziadny namala ani namam je to zriedka u mna zvycajne krvacam jak vodopad.

adkag

ahoj, to je obal,kde dozrieva vajicko. tak to mas poriadne velky folikul,este vacsi ako ja. nebolia ta vajecniky? lebo mna dnes strasne.len sedim v posteli a oddychujem,nemozem ani poriadne chodit.