ako sa zmenit?

Príspevok v téme: ako sa zmenit?
vera

mam 18 a som ina ako moje rovesnicky.oni sa zabavaju a ziju.ja sedim stale doma.nie ze by som nemala prilezitost niekde vypadnut ale ja nikam nechcem ist mam strach.mam zo seba komlexy ze kdekolvek som vsetci sa na mna pozeraju a ohovaraju ma.neviem do kedy sa budem vyhovarat na to sa som chora atd ze nemozem ist von

vera

dakujem za prispevky,pisete mi ale aby som sla na kulturbe podujatia.tak na to ja nie som.ja by som strasne chcela ist na diskoteku ale zasa ten strach z toho ze sa vsetci budu smiat ako tancujem.a najst si ppriatelky ako je tazke.ved kde by som ich aj nasla ked som stale doma

kiwemai

ahoj, aj ja mam 18 a tiez podobny problem...vlastne, mala som podobny problem, ale uz asi rok a pol je to za mnou, aspon tu vacsinu som prekonala...vyliezla som z ulity, zacala som xodit von, prisiel frajer a teraz xodim von s nim. no aj tak casto trpim roznymi obavami, co sa tyka komunikacie s ostatnymi ludmi. mno a tiez mavam obcas stavy, ze si myslim, ze kazdy na mna cumi a ohovara ma...ale to nemusi byt vobec pravda...to si len ja vsugerujem do svojej hlavy a je to pekna blbost...ved si len predstav, ze na teba cumia vsetci v kine...nemozneee:)) je to pekna hlupost, ale to nic. kazdy je nejaky a ma svoje nedostatky. a urcite s tym suvisi aj nizke sebavedomie. aspon to moje je na nule...snazim sa branit, ale som velmi zranitelna a z toho prameni aj moj strax pred okolitym svetom...tak nezufaj, nie si jedina na svete, ktora ma takyto problem. ved aj ked tu na nete citas rozne prispevky, tak vidis, ze vela ludi ma problemy a trapi sa...nie je to sice velka utexa, ked vidis, ze aj ini trpia, ale aspon vies, ze niesi sama a vsetko sa da ak uz nie uplne vyriesit, tak aspon prezit:)) pa pa
a s mojimi rovesnickami si moc nerozumiem,az na nejake vynimky...

damaxy

vera,ja si myslím,že ani by ti ich štýl nevyhovoval.Nie každý má rád zábavy.Možno si založená inak,tak sa nájdi a skús hladat priatelov z toho súdka,z ktorého si aj ty.Ak si viac na kultúru chod tam a tam nájdeš ludí,s ktorými si budeš mat čo povedat a komplexy zmiznú.Nájst spoločnú nit je dôležité a potom to ide samo.Napíš čo ta baví na papier a z toho začni vychádzat.