Socialna fobia

alpaka

neboj,najdes urcite a zatial sa trosku zameraj na to,na co myslis ked si v tej situacii,ci sa este viac nestresujes sam,ci si nevravis..napr.cely sa trasiem..kazdy to vidi..a tak,lebo to ten tvoj momentalny stav este zhorsi.myslienky su zakeracky.napis co si o sebe myslis.
ja som bola v tom,ze nikdy nic nedokazem,ze som nula a troska neschopna.....a vela vela chyb v mysleni som mala.a kym som sa o nich nedozvedela tam(na psycoske),tak som si myslela,ze som proste taka,ze je to povaha.inac,mozno ked si pocitas aj v teme cervenanie-socialna fobia,tak sa nieco viac o sebe dozvies.je tam sice aj o cervenani..ale uvidis.

soc.fobia1

ano mam to kazdy den , a chcem skusit nejakeho psychologa, len neviem za kym mam ist nikto to nevie okrem jednej homeopaticky ku ktorej chodim, nic nezabera najlepsie by to bolo keby ten psycholog bol z kosic aby som tam siel tu u nas by som nesiel, tam sa to nikto nemusi dozvediet

macka28

Sociálna fóbia je ťažký kaliber. Čím viac sa tým trápiš, tým sa stupňuje. Nesmieš zameriavať na seba všetku pozornosť, nesmieš sa trápiť tým, čo si iní myslia. Ale viem, že je to málo. Normálne vyskúšaj psychológa, ale hlavne si uvedom svoju cenu, maj rad (a) svoju osobnosť. Má to veľa ľudí, niekto to zvláda úplne otočiť až sa správa arogantne. Vždy som takým závidela, majú to jednoduchšie.

alpaka

ja som tiez take veci zle znasala,vacsinou pri viac ludoch.ked som citala,alebo ked sa na mna aj v partii upriamila pozornost a vela inych..telefonovanie..obycajny rozhovor s chlapom,roztriasli sa mi ruky,potila som sa..a este k tomu som bola cervena ako paradajka nahovarala som si,ze som nanic,ze vsetko co poviem je trapne,ze som vlastne cela trapna.preco vlasne nechces vyhladat odbornika,hambis sa?da ti lieky na uzkost,a budete mat nejaky plan ako sa vystavovat situaciam,ktore ti robia problem..ukaze ti ako zmenit myslenie,ako zastavit negativne myslienky...napi co si myslis o sebe.inac prezivas tieto stavy kazdy den?snazis sa tym situaciam vyhybat?

soc.fobia1

no konkretne situacie chces,tak teda, napr. jedenie na verejnosti, pri plateni, ked niekomu nieco podavam , ked len tak sedim na hodine, ked sa na mna niekto pozrie dlhsie ako je obvykle, proste vsade kde sa mam nejako prejavit, nedokazem pred niekym citat, rychlo sa zadycham roztrasiem sa hlas , ruky , pery , prosim poradte mi

alpaka

tak v ktorej teme si chces pisat?lebo ja som uz z toho nervozna ze pises do neviemkolkych....

a teraz sa hlavne ukludni,vsetko sa da zmenit,ked sa chce ...napis nejake konkretne situacie,alebo hocico co ta trapi.bola som 3 mesiace na psychoske,koli soc.fobii,hadam ti skusim poradit

damaxy

alpaka,tu asi došlo k nedorozumeniu dievčatá poradili aby išlo na tému uzkost.No a založili sa témy úzkost.Asi každý nový kým sa trochu zorientuje tak pokiksuje.Je tak fobia?Takže sa pridaj na tému úzkost ako prispievatel a prečítaj si tie prvé príspevky ked sme začínali,lebo teraz sme už trochu dalej a neopakujeme sa až tak často,lebo sa poznáme už lepšie a viac menej si píšeme ako sa nám darí v ten den.Tak asi takto to ja chápem,nech sa nám to nejako nedomotá.