Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

numero1

Marek,urcite sa spoj s detskou lekarkou-/trebars zatelefonuj a vysvetli situaciu/ ku ktorej s malou chodite,ona ti poradi.

_Marek

No ona si odsala nejake kym donej nenapchali lieky a dal som ho malej.lenze uz bude aj hladna urcite.A ake jej mam davat teraz mlieko?Nie som s Lenkou teraz lebo musim byt s malou a hovorit nemoze takze mi nepovedala co jej mam davat a nemozem ani zanou ist.Nepustia ma tam.
To jej mozem len tak zrazu dat susene mlieko?To jej bude akoze chutit?zvykne si?

mrvulka

a ešte ma napadlo,že závisí aj od toho,či užíva ATB,čo pri takom zápale ich užíva určite.Tak v tom prípade si bude odsávať a mliečko vylievať.

mrvulka

ja si myslím,že určite.veď je to lepšie,ako dostať zápal prsníka k tomu zápalu,čo má teraz.To mohli lekári vedieť už pri prijatí,a vyjsť jej v tom v ústrety.Vôbec sa jej na to nepýtali,či dojčí?

mrvulka

Marek,držím palce,nech sa z toho dostane.ešte dojčí malú?dlho som "tu"nebola,tak nemám prehľad,či si odsáva a tak kŕmiš malú?chudinka,pozdravujem ju

_Marek

A ani neviem ako sa jej to stalo.mala horozne bolesti a trpnutia v lici a na tej polovici tvari.ako RNG hovori moze to byt aj zo znizenej imunity alebo pri celkovej vycerpanosti.A Lenka mala toho fakt vela.Asi som to zle naplanoval a odhadol.Ona sa ani nechcela stahovat hned teraz ja som ju tak nahanal.Dufam ze sa z toho dostane a nebude mat nasledky.To by ma zlozilo asi :(

_Marek

Trojklanny nerv sa vetvi z lebecnej spodiny na 3 vetvy sprostredkuva pohyb oci cela lica hornej a dolnej celuste.Neboli ju to len ma ochrnutu polovicu tvare a nemoze nic robit.ani jest proste nic.davaju ju protiepileptika alebo nieco take.Ja sa tomu velmi nerozumiem.Lekar namna vychrlil mnozstvo vyrazov ktore ja nepoznam.To skor Lenka.No a mala?To je zlozitejsie ja mam skolu povinnosti vo firme.Ale ostanem s malou.Nikomu inemu ju nedam.Uz asi dvakrat som ju krmil z flasky tak to skusim aj teraz.

Drzte palce vraj sa stava ze to ostava aj trvale a polovica tvare bude taka nejaka nehybna :(

RNG

Na zapaly nervov je dobry rybaci olej, ktory obsahuje EPA a DHA, latky potrebne na zahojenie myelinu.Davka potrebna je 3x3 gramy denne(dokopy lyzica rybacieho oleja)
Zapaly nervov su obvykle sposobene premnozenim virusov herpesu alebo inych v tele, takze odporucam brat antiviralne zaroven.
Pripajam na viralnu imunitu:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)