Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

luciferka

Ahojte, neda mi neyabrdnut trocha...prepacte ale podla mna bz si sem lenka mala prestat chodit...., myslim ze s babami s ktorymi tu kecas sa poznas natolko ze mozete aj cez sukromnt email...dovodom je podla mna to, aj ked mozno sa to bude zdat mnophym smiesne..., ale je t urcite vela ludi co ti zavidi, a praju ti len to najhorsie, respektive vysielaju negativne myslienky, a neverili by ste aku silu maju tie negativne myslienky, a co vsetko to moze s clovekom spravit ked si to pripusta, pricom myslim ze lenka je taka ze si to pripusta..., a je celkom mozne ze sa to odzrkadluje istym sposobom aj na jej zdravi...., mozno tomu neverite, ale topiaci sa aj slamky chyta...., urcite musi zlavit,aj ked ten napad s tym centrom sa mi strasne pacil, normalne som mala chut ponuknut sa pomoct jej s tym, lenze si nemozem dovolit robit nieco dobrovolnicky momentalne..., mozno raz... takze lenka podla mna oddychuj, venuj sa malej, manzelovi, skolu odloz aspon na dalsie 3rokky a hotovo, neutecie, a vyhybaj sa zlym myslienkam inych ludi a hlavne si ich nepripustaj....papa, dufam ze ma nevysmejete aj ked na tomto fore je mozne vsetko.

dd

tak tak lleilla..svata pravda..ja som tiez tot nedavno, tak pol-tristvrte roka dozadu premyslala, ze by som si nasla nejaku pracu popri materskej..ale ked som si to potom uvazila..no je mi to treba??dcerka, domacnost, manzel, daju dost zabrat..ano, dalo by sa to zvladat, mali by sme mozno do rodiny vacsi prijem..ale za aku cenu??stalo by mi to zato??toto boli otazky, co som si pokladala a veru aj tri razy zmerala ako sa hovori..aj som sa potom na celu pracu popri materskej vykaslala..nie ze by som bola leniva, vidina viac peniazkov by nas ako mladu rodinu velmi potesila..ale fakt je ten, ze az tak zle na tom zase nie sme, vyzit vyzijeme a aj cosi odkladame..a aspon sa mozem doma viacej venovat dcerke(nemusim ju nikomu davat strazit, opatrovat, ci davat do jasiel alebo skolky..), manzelovi, domacnosti a nemam kopu zhonov co, kedy, ako, kde urobit a kde si utrhnut kusok casu, aby som stihla aj robit..

lleilla

Marek,argumentuj hlavne,tym,ze musi pozerat hlvane na malu,je este velmi malicka.Lenka chce toho strasne vela,naraz a ako si sam napisal,je do vsetkeho hrr-sice,je pekne pomahat,aj vyska sa dnes zide,ale musi byt zodpovedna voci dcerke,to vsetko moze pockat,mala ju teraz potrebuje-ved nech porozmysla,ako to aj mala bude vnimat,ked bude mat rok a viac,ked maminka bude lietat medzi Ba,po sklole pride unavena a bude sa terba ucit do noci a kde ostava rodina a mala?Nic jej neujde,ja netvrdim,ze sa ma vzdat svojich snov,len zacala opacne-mate dcerku,tak na o co-skolu do 30 zvladne,ved ma len 20 a medicina je 6 rokov,ak nebude mat problemy ziadne.Ved aj teraz pre malu nie je dobre,ze je Lenka pomaly viac v nemocnici,ako doma,ohladom vsetkeho-ci momentlane kojenia,ked je unavena,ci nervozna,prenasa sa to na malu,a ani prekladanie ku kamaratkam nie je asi idealne,chapem,ked sa neda inak,ale...Myslim,ze teraz a najblizsi ten rocik,dva,bude najosoznejsie,ked ALex bude mat zdravu maminku,ktora sa jej bude plne venovat a ty Marek pokojnu manzelku,ktorej pomozes a hlavne "donutis" ju brzdit sa a budete spolu oddychovat a relaxovat vo volnych chvilach...

_Marek

Ja som tu skoro pol dna.Alex je u kamosky a ja vo firme.Ale za chvilku uz pojdem po nu a potom po Lenku.Ale vazne skuste mi stym pomoct.

leerka

jaj, naozaj to lenka teraz nema lahke, akoby to s nou slo dolu vodou...ale snad jej urobia vsetky mozne potrebne vysetrenie, a zistia, co jej je, resp co jej nie je....asi to ma vsetko z toho jej velkeho zhonu...hlavne ked pride domov tak sa s nou o tom porozpravaj a povedz jej, aby trochu pribrzdila....a mozno aj so skolou by mala este aspon rok pockat....mmmmm

_Marek

No nato kolko ma rokov ma fakt zdravie take nahnute.Mala aj zapal zaludka,ked sa neoblecie ma ma stale zaspal vajecnikov...
Nestiham uz nic.Aj v skole mam riadny sklz.Nemal mi ju kto postrazit.Dnes bola u kamosky par hodin lebo som musel ist uz do skoly a odniest nejake prace.V noci spanok slaby mala sa budila.Ale zvladli sme to nejako.Vlastne nic nove som vam nepovedal.Neviem co by ste este tak chceli vidiet.

dd

no teda...tak som sa tesila, ze nam uz Lenka napise, ze je doma, cela natesena..a nic :(...je mi jej velmi luto, co si chudiatko musi pretrpiet..len aby to nebolo nic vazne!v to verim a dufam!aspon ze Alex pomohli tie cipky..aj ta vodicka jej iste pomoze, aby ju to tak nebolelo a budes mat aj Ty snad troska kludnejsie..

_Marek

Nasiel som tie cipky.Pomohli jej.Dnes som snou bol u lekarky a vraj je naozaj idu zubky dala nam nejaku vodicku ze jej to moze potierat aby ju to tak nebolelo.
U Lenky som tiez bol ze vraj nemala dobre vysledky z krvi.Tak ja uz fakt neviem.Dnes ale asi nepride.Neviem uz vazne.