Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

AdamKrt

Vyrobca udava dost vysoku spolahlivost, vyssiu nez kondom. Pharamtex pouzivam iba pre pripad, zeby sa pretrhol kondom a nebola nutna PO tabletka.

To umyvanie 2 hodiny predtym je preto, ze ak sa umyjes mydlom, tak zhruba po dvoch hodinach by mala vyschnut aj vagina.

Odporucaju skor umyt sa z vnutra skor a potom sa umyvaj z vonka uz len teplou vodou.

Inak, keby sa niekto ponahlal, mam prenho URYCHLOVAK. Otazne je vsak, ake je to spolahlive. Pri umyvani mydlom z vnutra /tekute mydlo, gel atd/, musi byt KVALITNE umytie, aby tam nezostal uz ziaden pozostatok. Pre urychlenie toho 2 hodinoveho intervalu PRED milovanim /po sprche s vyplachom posvy/ by bolo mozne pouzit tamponik a ten vysaje vodu rychlejsie.

Ale ziadne testy s tym nikto nerobil, takze berte to ozaj ako nudzovku, keby chcel niekto riskovat...

ccc

AdamKrt

takze ked sa 2 hodiny pred samotnym milovanim osprchujem normalne mydlom,tak ptoom ten ucinok mohol byt 99% :) no potom viem ze po milovani,sa nesmiem zase 2 umyvat... je to tak? :)

AdamKrt

CCC:

vsetko si uzivat nemozes. Nemozes predtym ani potom pouzit sprchu s mydlom /vyplach posvy/. Pretoze mydlo a podobne pripravky to neutralizuju.

Oral treba robit pred, pretoze to ma neprijemnu chut.

Ale inak, ak dodrzis podmienky v letaku, tak je to OK.
-----------------
Skusal som ten krem, naplnil som ho do polovice. Poriadna davka. Zo zaciatku to mazalo dobre, ale slusne to vytekalo. Avsak i tak, iba po nejakej hodine milovania uz bol kondom suchy. Musel som tam este pridat stvrtinu naviac po case.

ccc

chcem sa opytat,ze pri pouzivani tychlo kapsul,ze ci si mozme uzivat milovanie so vsetkym co k tomu patri,je to taka ochrana ako pri pouzivani antikoncepcie? diiik :)

AdamKrt

Ale preco je potom v tretine tiez taka mensia znacka, tensi pasik ? Nikede som cital, ze vraj to naplnaju iba do dvoch tretin. Zaujimalo by ma, preco ma stacit jedna mala globulka a toho kremu treba tak vela...

piestik

Krem vytlac uplne po koniec piestu, proste tam, kde ti uz dalej piest nepusti, nadoraz. Je to dost velka davka, bohuzial je potrebna. Cely krem vydrzi na 10 pouziti. Ja ho uzivam uz skoro 4 roky.

AdamKrt

Pouzivate niekto Pharmatex KREM ? V navode je pisane, ze dat do aplikatora krem po zanacku. Ale ktoru znacku ? Mne sa zda, ze prva znacka je v tretine aplikatora, malo viditelna. Druha, lepsie viditelna je asi v polovici aplikatora a na nej drzi aj piest. Ale to sa mi zda zase, ze by to bola asi riadne velka davka, nie ? Tak pokial sa to ma davat ?

anulik

Ahojte, chystame sa s priatelom vyskusat pharmatex- dnes som ho kupila- aj krem aj globule- uvidim, co nam viac bude vyhovovat, len by ma zaujimalo neviete mi povedat, ci sa neznizi ucinok, ked by ma este pred sexom ako takym uspokojoval rukou? nemoze to nejak odtial prstami vyniest von tak, ze to uz nebude posobit?
A neviete ako dlho sa pred zavedenim pharmatexu nemozem umyvat mydlom? ci su to nejake 2-3 hodky alebo viac? a plati to aj pre partnera?

bon

lia ale pise sa tam aj , ze nesmies dve hodiny potom vyplachovat posvu, takze mozes ho pouzit ale len na vonnkajsie rodidla do tych 2hodin