Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

SKLAMANA

NO ČAUTE TAK JA BY SOM VAM ODPORUČILA POUŽIVAŤ RADŠEJ KLASICKU ANTIKONCEPCIU ABY STE NEDOPADLI AKO JA S BABÄTKOM V BRUŠKU.
A ABY VAM NENASTALI PROBLÉMY AKO MNE. TAKŽE RADŠEJ PHARMATEX NIE! DOBRA RADA NAD ZLATO TAK PA A NEVERTE MU.

alzbee

ela1666: myslim, ze to je zbytocne, kedze otehotniet cez menzes je velmi vynimocne-hlavne, ked neda semeno do teba:)

kaattkaa

no viem ze si to nizsie pisala a prave mi doslo ze som zabudla napisat,ze ja mam dost nepravidelnu menstruaciu,aj kvoli tomu som mala tu antikoncepciu,takze si nedokazem vyratat tie plodne a neplodne dni:(..je to dost zlozite..
chcela som sa este spytat ci tu niekto ma skusenosti s liekmi duphaston,vraj je to na urychlenie,resp.privodenie menstruacie.do kolkych dni od vysadenia ste dostali menstruaciu?

InLoweee

katka - nizsie som o tom pisala. Krem ako tak by mal byt postacujuci aj v pripade, ze by sa partner do teba urobil. Najlepsie vsak je k tomu sledovat i plodne/neplodne dni. A v pripade plodnych raadsej nech ejakuluje von, v pripade neplodnych moze i nemusi - tieto dni su vzhladom na moznost otehotnenia nizko rizikove (takmer nulova sanca otehotniet). Takze ak to tak budete praktizovat, nemalo by sa nic stat,i ked 100% nie je zial nic.

kaattkaa

ahojte.ja som si kupila krem pharmatex a pouzili sme ho zatial iba raz a ato aj s kondomom preistotu..ale moj priatel uz ani ten kondom neznesie a ja zas nemozem uzivat antikoncepciu hormonalnu.co mame robit?mozme chodi s tym kremom aj bez kondomu?on sa nikdy do mna neurobi,tak by to mala byt ako taka ochrana kebyze len nejaka ta kvapocka lasky vybehne pocas milovania tak krem to zachyti.co si myslite?mozm sa spolahnut.chcela by som si konecne milovanie aj uzit a nie sa stale strachovat a kontrolovat kondom.pri tabletkach som nemala ziadny problem,uzivala som si to.ale uz zial nemozem.dakujem za rady

InLoweee

selmicka

nic nie je 100%-tne, ani samotna hormonalna antikoncepcia, ci pharmatex. Pri pouzivani pharmatexu odporucam sledovat i plodne/neplodne dni a pocas plodnych radsej nech partner da ejakulat mimo teba. V pripade plodnych dni, je samozrejme riziko vyssie, preto odporucam spominany postup. V pripade neplodnych dni je mozne aby priatel ejakuloval do teba-t.j. mensie riziko otehotnenia. Takto odporucaju aj gynekologovia. No aj napriek tomu, moze sa stat cokolvek, avsak to uz su malinke vynimky.

Ja osobne by som si stala za tym, ze bez ohladu na plodne/neplodne dni - stale ejakulat vonku. Cert nikdy nespi :)

selmicka83

Ahojky chcela by som sa spytat,ze pri pouzivani kremu pocas aktu sa muz vystrieka dnu do vaginy či je naozaj 100%ochrana,ze zena neotehotnie,

dakujem

ccc

adamKrt

no radsej dve hodinky pred milovanim sa poumyvam a pockam ako sa nahlit...pomaly dalej zajdes nie? :))inac diiik si super :)